Connect with us

Sektör Haberleri

Değirmen makineleri sektörünün ihracatı Mill Tech İstanbul’da güçlendi

Yayın Tarihi:

-

Değirmen makineleri sektörünün küresel oyuncularını İstanbul’da bir araya getiren Mill Tech İstanbul, milyonlarca dolarlık iş anlaşmalarına zemin hazırladı. Sektöre dair her şeyin bir arada sergilendiği fuar, oluşturduğu ticaret hacmi sayesinde küresel markaların ihracatlarına, bir yıl boyunca büyük katkılar sağlayacak. 

İstanbul’da düzenlenen ve kendi alanında dünyanın en büyük fuarı olma özelliğini taşıyan Mill Tech İstanbul’u, 4 bin 186’sı yabancı olmak üzere toplam 16 bin 103 sektör profesyoneli ziyaret etti. Dünya değirmen sanayinin en önemli markalarının yeni iş anlaşmaları imzalaması için düzenlenen fuarda, milyonlarca dolarlık anlaşmalar yapıldı. Katılımcı firmaların, özellikle ihracatına çok büyük katkı sağlayan fuar, ülke ekonomisine de can suyu oldu. Sektörün yeni teknoloji ve uygulamalarına ev sahipliği yapan Değirmen Makineleri Teknolojileri ve Yan Sanayi Fuarı – Mill Tech İstanbul, CNR Holding ile Değirmen ve Sektör Makineleri Üreticileri Derneği (DESMÜD) tarafından düzenlendi. Dünyanın en büyük üreticisi ve ihracatçısı konumunda olan Türk değirmen makineleri sanayi, global ticaret ağını Mill Tech İstanbul ile büyütmeye devam ettirdi. 

Kaliteli katılımcı, nitelikli alıcı ile buluştu

Yerli ve yabancı üretici firmaların yoğun ilgi gösterdiği fuar, kaliteli katılımcıyı nitelikli alıcı ile bir araya getirerek sektörün ticaretine önemli bir ivme kazandırdı. 120’nin üzerinde lider markanın ürün sergilediği Mill Tech İstanbul’u Avrupa, Afrika, Türk Cumhuriyetleri, Orta ve Uzak Doğu ülkelerinden profesyonel alıcılar ziyaret edecek. Fuarda katılımcı ve ziyaretçiler arasında gerçekleşen B2B ikili iş görüşmeleri, uzun soluklu ticaret anlaşmaları ile sonuçlandı.

“Alanında dünyanın en büyük fuarı”

Mill Tech İstanbul Fuarı’nın açılışı, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve Uganda Devlet Bakanı Hilary Onek tarafından gerçekleştirildi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı olarak sektörel nitelikli fuarlara özel ilgi gösterdiğini söyleyen Mustafa Varank, “Bu fuar, iş dünyamızın yenilikçi ürünlerini sergilediği önemli bir vitrin. Bu ve bunun gibi fuarlarda özel sektörümüzün gücüne şahit oluyoruz. Burası alanında dünyanın en büyük fuarı. Bu fuarda, yerli üreticilerle yabancı alıcıları, sektörün başarısı için bir araya getiriyoruz” dedi. 

Uganda’da çok kaliteli tahıl ve bakliyat üretiminin olduğunu dile getiren Uganda Devlet Bakanı Hilary Onek, “Bu tahılları işleyecek makine donanımımız maalesef yok. Bu fuara gelme amacımız tam da bu oldu. Ülkemizdeki değirmen makineleri donanımını kurmak için fuardaki firmalarla görüşmeler yaptık ve çok olumlu sonuçlar aldık. Türk sanayicilerini tebrik ediyorum, burada gördüm ki çok başarılılar. Mill Tech İstanbul’da tanıştığımız Türk teknolojisini Uganda’dan tüm Afrika kıtasına yayabiliriz” açıklamasında bulundu.  

Advertisement
 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com