Connect with us

Bakım-Onarım

ABB Sürücü Servis Atölyesi

Yayın Tarihi:

-

 

ABB Sürücü Servis Atölyesi 2000 yılında Dudullu1 Lokasyonunda hizmet vermeye başlamıştır.

 

Ağustos  2016 itibarı ile yeni lokasyonunda çalışma alanını 4 kat arttırarak yeni onarım ürünleri ile hizmetlerine devam etmektedir. Türkiye’nin en büyük ESD korumalı montaj alanlarından birinde güvenli onarım sağlamaktadır.  Yılda yaklaşık 2000 cihazın ziyaret ettiği atölyemiz Güney Avrupa bölgesinde kurulu, alçak gerilim sürücülere servis veren Global ABB onaylı 2 atölyeden biridir. Yeni lokasyonunda 02.01.2017 tarihinde başlatılan Reconditioning servisi ile onarım ürünlerine bir yenisini ekleyerek hizmetlerine devam etmektedir.

 

 

 

Geleneksel Tamir Servisleri

ABB sürücülerin komponentleri iki grup olarak incelenir. Bunlar Güç elektroniği devresi ve Kontrol elektroniği devresi olarak başlıklandırılabilir. Sürücü Servis Atölyesi alçak gerilim sürücülerin ayrık komponentli tüm güç elektroniği ürünlerinin detay inceleme, arıza tespit, değişim ve sürdürülebilirlik çalışmalarını yürütmeye yetkilidir. Tümleşik komponentli ürünlerde ise garanti süreci veya değişim süreçlerinde hizmet sunmaktadır.

 

 

Önleyici Bakım Uygulamaları

Önleyici Bakım hizmetlerinde sürücü kullanılabilirliği optimize edilir, önleyici bakım işlemlerini zamanında ve profesyonel bir şekilde gerçekleştirerek beklenmeyen kesinti riskleri en aza indirilir. Planlı koruyucu bakım işlemleri, bakım maliyetlerinin kontrol edilmesini ve beklenmedik kayıpların önlenmesini sağlar. Yerel ABB sertifikalı teknik ekipler, mümkün olduğunda fonksiyonel sürücü testi de dahil olmak üzere yerinde tüm planlı bakım görevlerini yerine getirir.

 

Orijinal ABB Koruyucu Bakım setleri kullanılarak yapılan bakım, tüm emniyet ve çevre koşullarına uyularak, eksiksiz, güvenli bir sürücü ve süreç çalışması ile gerçekleştirilir.

 

Önleyici bakım ürünleri proses duruşlarının kısıtlı olduğu, sürücülerin sevk ve demontajının zorlayıcı olduğu koşullarda sahada uygulanabildiği gibi, daha uzun duruş sürelerinin söz konusu olduğu ve lojistik engeller olmadığı durumlarda Sürücü Servis Atölyesi’nde de uygulanır.

 

Sürücü Servis Atölyesinde uygulanan Önleyici Bakım Hizmetleri cihazın tozsuz atölye şartlarında işlem görmesi ayrıca tam yük ve stres testleri ile detay incelenebilmesinden dolayı işlem hassasiyetini arttırmaktadır. Atöye’de uygulanan önleyici bakım hizmetlerinde cihazınız ilk günkü performansına en yakın şekliyle sizlere geri dönmesi sağlanır.

 

 

Reconditioning

ABB Sürücü Servis Atölyesi Aralık 2016 itibarı ile Reconditioning Hizmetlerini uygulayabilme yetkisi almış, Ocak 2017 itibarı ile de Türkiye genelinde uygulamaya başlamıştır.

 

Reconditioning servislerinde, sürücüler performansından paketlenmesine kadar ilk günkü haline geri döndürülür. Kilometre sıfırlama olarak da adlandırılan bu hizmet doğrultusunda cihazlarınızın tüm komponentleri sıcak ve soğuk testlerden geçirilir, cihazın hem güç elektroniği hem kontrol elektroniği katmanları incelenir ve gerekli görüldüğünde değiştirilir. Değişim sırasında sürücü içerisindeki en küçük bağlantı elemanından tetikleme devresi yarı iletkenlerine kadar, Global ABB Sürücü Fabrikaları ile aynı parçalar kullanılır. Yapılan hizmetler sonucunda sürücülerin bir yıl Global ABB garantisine sahip olması ile Reconditioning Hizmetleri tüm müşterilerimizin plansız duruş sürelerini minimize ederek yüksek güvenlikli operasyon sağlamaktadır.

 

ABB Sürücü Servis Atölyesi Türkiye genelinde bu hizmeti sağlama yetkisine sahip tek, Avrupa bölgesinde ise sayılı onarım merkezlerinden biridir.

 

Hazırlayan:

Onur Bal – Training&Workshop Manager

Drives Service – ABB Elektrik San. A.Ş.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com