Connect with us

Akışkan Gücü

ATLAS COPCO, geniş ürün gamı ile pompa alanında hizmetinizde

Yayın Tarihi:

-

 

Atlas Copco sürdürülebilir verimlilik marka vaadi ile dünya liderleri arasında yer almaktadır. Genel merkezimiz Stockholm, İsveç’ te ve şirketimiz 180’den fazla ülkede varlığını sürdürmektedir. 2017 yılında 144.yaşımızı kutlarken Türkiye’de de Atlas Copco Makinalar İmalat A.Ş. adıyla faaliyetlerimizi, Cumhuriyet’in ilk yıllarından itibaren sürdürmekteyiz.

Atlas Copco, Türkiye’deki faaliyetlerini, İnşaat Tekniği (Inşaat ekipmanları, kırıcılar ve seyyar enerji ekipmanları) başta olmak üzere, Kompresör Tekniği (basınçlı hava üreten ekipmanlar), Endüstriyel Teknik (endüstriyel el aletleri), Maden ve Kaya Kazısı Tekniği ve en yeni iş alanı olan Vakum Tekniği olmak üzere beş ana İş alanı ile sürdürmektedir.  Türkiye’ nin dört bir yanında faaliyet gösteren yetkili satış ve servis partnelerimiz ile müşterilerimize en hızlı ve kaliteli hizmeti sunabilmekteyiz.

 

Atlas Copco İnşaat iş alanı olarak Türkiye’de İnşaat sektörünün ihtiyacı olan; yıkım ekipmanları, hidrolik ataşmanlar, el tipi hafif inşaat ekipmanları, zemin sıkışıtrma ve beton ekipmanları, pompalar, ışık kuleleri, seyyar kompresör ve jeneratörleri temin ediyoruz. Tüm ürünlerimizin ortak özelliği işletme maliyetlerini minimize ederek, performans ve operatör dostu odaklı olmalarıdır. Dolayısıyla amacımız her daim inşaat sektöründe güvenilir, çevre ve kullanıcı dostu çözüm ortağı olarak tercih edilir olmaktır.

 

Atlas Copco İnşaat İş alanı müşterilerine tüm yenilikçi inşaat ekipmanları ve servis çözüm hizmetlerini sunmaktadır. Ana ürün ve üretim merkezleri İsveç, Almanya ve Belçika’da bulunmaktadır. Atlas Copco İnşaat iş alanı tüm ürün grubunu; üretkenlik, enerji verimliliği, performans, kullanıcı güvenliği ve konforunu, çevre ve servis dostu unsurlarına odaklanarak geliştirir.

 

 

2016 yılı üçüncü çeyreğinde Atlas Copco beşinci iş alanı olan Vakum Teknik İş alanını açacağını duyurmuştur. Sektörlere özel olarak ürün odaklı segmantasyon ile müşterilerimizin taleplerine daha fazla odaklanabildiğimizi söyleyebiliriz. Bu sebepledir ki yeni bir iş alanı ile pazara yeni çözümler sunabilmekteyiz.

 

2016 yılında yine geçmiş yıllarda olduğu gibi Atlas Copco sektöründe lider yenilikçi birçok üretici firma ile partnerlikler oluşturmuş, servis konusunda satın almalar yapmıştır. Organizasyonumuzu mümkün olduğunca, kaliteli ve güvenilir hizmetimizi müşterilerimize daha hızlı ulaştırabilmek amacıyla değerli firmalar ile büyütmek önceliğimiz olmuştur.

 

Atlas Copco her zaman için “ilk akla gelen, ilk tercih edilen” marka olma hedefini, 2017 yılında da İnşaat iş alanı olarak altyapı ve kamu yatırımlarında, yıkım ve yenileme projelerinde, seyyar enerji grubu yatırımlarında tercih edilen marka olma amacıyla güçlü ve kendilerini işlerine adamış uzman ekibi ile sürdürecektir. Pazar payımızı ve pazardaki mevcudiyetimizi belirtilen sektörlerde artırabilmek adına çevre dostu, daha yüksek verimli ürünler geliştirmeye devam ediyoruz.

 

 

Atlas Copco olarak senelik ciromuzun %7’sinden fazlasını yeni teknolojiler üretmek için Ar-ge’ye yatırmaktayız. Üretmekte olduğumuz tüm ürünlerde ergonomi, operatör ve iş güvenliği, kullanım ve servis kolaylığı, maksimum verimlilik unsurları ön planda tutularak tasarım ve yenilikler yapılmaktadır.

 

ATLAS Copco Pompalarıyla Yüksek Verimlilik ve Dayanıklılık Sunar

 

Konu pompa olduğunda beş önemli ölçütü dikkate alırız. Pompalarımız, kompakt, çok yönlü, dayanıklı, verimli ve servis bakımlarının kolayca yapılabileceği şekilde tasarlanmıştır. İnşaat İş Alanı olarak Hafif İnşaat Ekipmanları bölümümüzde hidrolik ve pnömatik tahrikli olarak başlıca iki çeşit pompamız bulunmaktadır. Ayrıca Enerji bölümümüzde de elektrikli, dizel ve benzinli pompalarımız ile müşterilerimizin ihtiyaçlarına en uygun çözümleri sunabilmekteyiz.

 

 

ATLAS Copco, LTP serisi Hidrolik Pompa

 

Hidrolik Pompalar

Hidrolik pompalarımız temelde bir hidrolik güç ünitesinden sağlanan hidrolik yağ ve yağ debisinin sağladığı basınç ile çalışmaktadır. Kendinden tahrikli olmaması, pompa üzerinde sadece hidrolik yağ akışını regüle eden küçük bir hidrolik motor olması sebebiyle oldukça hafif ve kompakttır. 13 kg’lık servis ağırlığı ile dakikada 1.920 lt debi sağlayabilmesi bilinen pompaların çözüm getiremediği özel uygulamalarda müşterilerimizin ilk tercihi olmaktadır. 32 metre basma yüksekliği ile birçok uygulama için ihtiyaç duyulan performansın oldukça üzerinde bir performans sergileyebilmektedir. 6-7 cm çapındaki katı akışkanları dahi geçirebilme kapasitesi ise özellikle çamur pompalarında öne çıkan bir nokta olmaktadır. Hidrolik pompalarımızdaki bir diğer fark yaratan özellik ise üzerinde motor olmaması sebebiyle aşırı ısınma, yanma gibi risklerin olmamasıdır. Akışkan içerisindeki büyük partiküllerin pompa girişini tıkaması halinde pompalama işlemi yavaşlayacak veya duracaktır. Bunun sonucunda pompa zarar görmemektedir. Çalışma sahasında yapılabilecek kolaylıkta bir müdahale ile pompa bağlantı noktalarındaki civatalar ile kafa, gövdeden ayrılarak sıkışan parça pompanın içerisinden direkt alınabilir ve pompalama işlemine kalınan yerden devam edilebilir.

 

ATLAS Copco, DOP serisi Pnömatik Pompalar

 

Pnömatik Pompalar

Pnömatik pompalarımız temiz su ve çamur su pompaları olarak iki çeşittir. DIP serimiz, 23 kg servis ağırlığı ile 59 metre basma yüksekliği sağlayabilmektedir. Seri, 660 ila 1680 lt arasında debilerde çalışabilme imkânı vermektedir. Özellikle kompresörün mevcut olduğu, ağır çalışma şartlarındaki madenlerde ve inşaat sahalarında tercih edilmektedir. DOP serimiz, çamur ve yüksek vizkoziteli akışkanların pompalanması için idealdir. Endüstriyel uygulamalarda kimyasal, aşındırıcı veya yanıcı akışkanlar için tasarlanmış özel DOP 15 F modelimiz bulunmaktadır. Alüminyum gövde sağlamlığı beraberinde getirmektedir. Ayrıca istek halinde emiş hortumu ile çalışabilme imkânı bulunmaktadır. 59 metre basma yüksekliğine sahip DOP serimiz oldukça ideal hava sarfiyatı ile (34 l/s) kompresörün de verimli bir şekilde kullanılmasına olanak sağlar. Maden, inşaat ve yanısıra endüstriyel uygulamalar için idealdir.

 

ATLAS COPCO DIP(Soldaki Görsel) ve DOP Pompalar( Sağdaki Görsel)

 

 

ATLAS COPCO, WEDA serisi Elektrikli Dalgıç Pompalar

 

Elektrikli Dalgıç Pompalar

Dalgıç pompalarımız olan elektrikli WEDA serisi pompalar ve aksesuarları, birçok endüstride geniş yelpazede drenaj uygulamaları için tasarlanmıştır. İhtiyacınız olan performansı, güvenilirliği ve kullanım kolaylığını sağlarlar. WEDA pompaları, dahili starter ve motor koruma sisteminin yanı sıra isteğe bağlı otomatik seviye kontrolüne sahiptir. Ayarlanabilir, aşınmaya karşı dayanıklı kauçuk difüzörler ve sertleştirilmiş krom çarklar, zorlu ortamlarda dayanıklılık sağlar. Benzersiz conta sistemi ve modüler tasarımı sayesinde piyasadaki en esnek pompalardan biridir. Kullanımı ve bakımı kolay WEDA pompalar, en iyi performansı sunar. WEDA ISP (Instant Service Pack-Hızlı Servis Paketi) en iyi bakım çözümüdür ve iş sahasında kolayca takılabilir. 16.500 l/dak. Akışları sağlayabilen ve 54 kW’a varan güce sahip WEDA pompalar, drenaj gereksinimleriniz için mükemmel iş ortaklarıdır.

ATLASCOPCO PAS serisi Dizel Pompalar

 

Dizel ve Benzinli Pompalar

PAS ürün serisi, dünyanın her yerinden inşaat alanında faaliyet gösteren müşterilerle birlikte çalıştığımız 140 yılı aşkın deneyimin sonucu olarak geliştirilmiştir. Hem sizin hem de çevre için daha iyi ürünler geliştirmeye, çalışma yerinize kolayca taşıyabileceğiniz küçük ve hafif ürünler dizayn etmeye odaklanıyoruz.

 

Birçok uygulamada kullanılabilecek PAS ürün serisi ile kabinli ve açık tip seçeneklerinin yanı sıra, kuru ve sulu başlangıçlı / emişli dizel pompalar sunuyoruz. PAS serisi süspansiyon halinde aşındırıcı katılar içeren suyun taşınması ya da basılması için çok uygundur. Bunlar arasında inşaat ve maden sahası drenajı, sel suyu, nehir yönü değiştirme ve belediye uygulamaları gösterilebilir. Elektrik kaynağının bulunmadığı sahalarda hızlı drenaj çözümleri sağlar. Kuru hava almalı üniteler, en düşük işletme maliyetiyle işin tahmin edilebilir sürede ve zamanında tamamlanmasını sağlamak için yüksek performans ve verime sahiptir. Pompanın, üstün hizmet özellikleri daha düşük güç tüketimiyle daha fazla debi ve daha yüksek basınca olanak sağlar.

 

PAS ve WEDA ürün serilerimizin yanı sıra seyyar pompa serimiz de olabildiğince çok uygulamada kullanıma uygun olmasını sağlamak için dikkatlice seçilmiştir. Taşınabilirlik ve güç dengesi sayesinde uygulama sahasında kolayca hareket ettirilebilir. Sağlam yapısı, yüksek performans özellikleri, en zorlu ortamlarda bile etkin biçimde kullanılmasına olanak tanır.

 

Seyyar ve küçük pompa serilerimiz olan ETP, JB ve LB serileri ile de hem dizel yakıtlı hem de benzinli çalışabilme imkanına sahip olurken (LB serimizde elektrikli çalışma olanağı sağlayan modellerimiz de mevcuttur), temiz su, kirli su, büyük katı parçacıkları su, çamur ve bunların iç içe geçtiği bir çok uygulamada müşterilerimize sınırsız çözüm olanağı sağlamaktayız.

 

Atlas Copco İnşaat İş Alanı olarak ileriye yönelik düşünce felsefesini benimsiyoruz. Küçük pompa ürün serisi, bu felsefeye uygun olacak şekilde tasarlanmıştır. İleriye yönelik düşünce, ürün tasarımından, enerji gereksinimlerine ve her türlü hizmet şekline kadar gelecekteki gereksinimlerin tahmin edilmesi ve bunların fazlasıyla karşılayacak olanakların sağlanmasını gerektiriyor. Ancak ileriye bakarak ve hep bir adım önde olarak uzun vadeli iş ortağınız olabiliriz.

 

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com