Connect with us

Motorlar

ABM Greiffenberger’den yeni INVEOR Sürücüler

Yayın Tarihi:

-

Sistem sağlayıcısı ABM Greiffenberger, Stuttgart’taki LogiMAT fuarında intralojistik uygulamaları için güçlü tahrik teknolojisi çözümlerini sundu. Ar-Ge sürecinden, ürün üretimi başlangıcına kadar, bir proje ortağı olan şirket, çok sayıda farklı uygulamalar için endüstriye veya müşteriye özel çözümler sunmaktadır. INVEOR MP ve MP Modular serisindeki motora entegre sürücüleri yeniydi. Etkileyici şekilde hızlı sistem entegrasyonu, enerji tasarruflu ve koly kullanım özelliklerine sahiptirler.

Yeni kontrolörler, asenkron ve Sinochron motorlarla ve ABM Greiffenberger’in tüm redüktörlü motorları ile kolayca entegre edilebilirler. Özel teknoloji, 1: 200’lük bir hız kontrol aralığı sağlar. Buradaki en büyük avantaj, benzersiz çalışma modudur: Geniş kontrol aralığı sensörsüz olarak mümkündür. Bu, kullanıcı maliyetlerini düşürür ve ekipman kullanılabilirliğini önemli ölçüde artırır.

Tahrik sistemi, intralojistik uygulamalarında sayısız avantaj sunar. Besleme veya kontrol hatlarının yanı sıra harici bağlantıların tümü entegre olacak şekilde yapılandırılabilir. Bu nedenle, kurulum hızlı ve sorunsuz bir şekilde kullanıcıya maliyet açısından tasarruf sağlayarak gerçekleştirilebilir. Sistem, yeniden düzenlenmiş modüler depo lojistik sistemleri gibi uygulamalar için özellikle faydalıdır.

Bluetooth ile rahat kullanım

Bluetooth arayüzü gibi akıllı özellikler, kullanımı kolaylaştıran bir uygulama ile rahat bir kullanım ve kontrol sağlar. Bu, tahrik sistemini dar alanlarda uygulamalar için optimum bir çözüm haline getirir, böylece parametrelendirme için kablo bağlantısına gerek yoktur. Bu uygulama aynı zamanda ayarların diğer cihazlara kolayca aktarılmasını sağlar. ABM Greiffenberger’in çözümü modüler bir tasarıma sahiptir, böylece müşteriye özel yapılandırmalar her zaman rahatça gerçekleştirilebilir. İsteğe bağlı fieldbus sistemleri de mevcuttur. Bağlantıyı garanti ederler ve tahrik sistemini Endüstri 4.0 gereksinimlerini karşılayacak şekilde hazırlarlar.

INVEOR MP’nin sensörsüz motor kontrolü ve genişletilmiş hız kontrol aralığı, her uygulamada minimum enerji tüketimi ile optimum verimlilik sağlar. IP 65 koruma sınıfına uygundur ve zor şartlar altında da güvenle çalışır. MP Modüler versiyonunun benzersiz özelliği, güç elektroniğinde zaten gerekli tüm kontrol özelliklerini içeren akıllı güç bölümüdür. Bu kullanıcı için maliyetleri düşürür. Bu sürüm çeşitli modüller ile donatılabilir ve yapılandırılabilir. Modül taşıyıcı, müşteri tarafından tedarik edilen elektronik aksamı mekanik olarak entegre etme imkânı da sunmaktadır. Ayrıca, I/O modülleri veya ana bağlantı kesmeleri gibi fabrika tarafından sağlanan seçenekler için de kullanılabilir. Ek bileşenler için daha fazla kurulum alanı da mevcuttur.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com