Connect with us

Sektör Haberleri

“Acımız büyük kalbimiz sizinle” mesajıyla deprem bölgesine ulaşan Saya Grup’tan 60 milyon TL’lik yardım

Yayın Tarihi:

-

İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği (SKD Türkiye) üyesi Saya Grup, 11 ili etkileyen Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası bölge için 60 milyon liralık yardımda bulundu.

Bünyesinde yer alan Folkart, Humanis ve Volt Elektrik Motorları ile birlikte dünyanın en büyük kurumsal sürdürülebilirlik inisiyatifi Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi (UN Global Compact) platformuna üye olan Saya Grup, deprem bölgesine yönelik yardımlarını sürdürüyor. “Sürdürülebilir Güçlü Gelecek” mottosuyla Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’nı hayata geçirmek için çalışan Saya Grup, Sürdürülebilirlik Manifestosu’nda yer alan “Faydalı Olmak ve İnsana Değer Vermek” yaklaşımıyla deprem bölgesi için oluşturduğu yardım fonu kapsamında yardımlarına devam ediyor. 

Saya Grup bünyesindeki Folkart, Humanis, Volt Motor, Volt Redüktör, Volt Teknoloji ve Livamine depremzedelerin ihtiyaçlarında kullanılmak bölgeye gönderdiği yardımların miktarı 60 milyon TL’yi buldu. 

Grubun afet bölgesi için yaptığı yardımlar

  Depremin olduğu ilk gün itibarıyla bölge için Saya Grup bünyesinde bir yardım fonu oluşturuldu. Fona aktarılan kaynak 60 Milyon TL’ye ulaştı.

  İzmir Valiliği koordinasyonunda yürütülen, İzmir iş dünyasındaki 30 kurumun ortaklaşa başlattığı “İzmir Yardıma Koşuyor” kampanyasına 5 milyon TL’lik destek sağlandı.

  İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçirdiği “Bir Kira Bir Yuva” projesi kapsamında 5 milyon TL’lik kira desteği verildi.

  Humanis, Sağlık Bakanlığı ile depremin ilk aşamasından itibaren irtibat halinde olarak, deprem bölgelerine ilaç desteği sağlandı.

  Humanis, afetlerde sık karşılaşılan uyuz salgının önüne geçilmesi için Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’yla da bir çalışma başlattı.

Advertisement

  AFAD organizasyonu ile deprem illerinde kullanılmak üzere iş makinesi, jeneratör, arama kurtarmada kullanılmaya uygun inşaat aletleri bölgeye gönderildi.

  Grubun çalışanları ve paydaşlarından oluşan gönüllü arama kurtarma ekibi, İnegöl Doğal Afetler Arama Kurtarma (İNDAK) ekibine destek vererek Kahramanmaraş’ta kurtarma çalışmalarına katıldı.

  Folkart tarafından 2015 yılında Kızılay’a bağışlanan yemek aracıyla deprem bölgelerinde yemek dağıtımı yapılıyor. 

  Kamu kurum ve kuruluşlarıyla yapılan iş birlikleri çerçevesinde deprem bölgelerine gıda, soba, kömür ve çadır yardımları gönderildi.

  Türk Eğitim Vakfı (TEV) iş birliği ile “Yarıda Kalmasın 2023 Burs Fonu”na Saya Grup ve grup şirketlerindeki tüm kadın çalışanlar için 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında bağış yapılarak, afetzede öğrencilerin eğitimlerine destek olundu.

  Deprem bölgelerine içme suyu desteği verildi.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Makina mühendisliği ve iktisat derecelerine sahip olan Hakan, video / 2D ve 3D animasyondan mühendislikle ilgili alanlara ve çeviriye kadar yıllarca çeşitli çalışma dallarında çalıştı. Şu anda dış ticaret ilişkileri yürütmektedir. İyi derecede İngilizce, orta derecede Almanca ve İspanyolca biliyor. Hakan aynı zamanda karikatüristtir.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com