Connect with us

Sektör Haberleri

İ-Mak’ın Doğu Marmara’daki 15 yıllık partneri Körfez Redüktör, 1.000 m2’lik yeni merkezine geçmeye hazırlanıyor

Yayın Tarihi:

-

Faaliyetlerine 2006 yılında başlayan ve günümüzde 25’ten fazla ulusal ve global birçok markanın temsilcisi olarak redüktörler, varyatörler, elektrik motorları ve pompalar gibi güç ve hareket aktarma elemanları ürün gruplarında satış ve satış sonrası hizmetler sunan Körfez Redüktör, redüktör üretiminin global çapta inovatif markası olan İ-Mak Redüktör’ün güçlü partnerleri arasında yer alıyor. İ-Mak’ın Doğu Marmara’daki 15 yıllık bayisi olan Körfez Redüktör, merkezine aldığı müşteri memnuniyetiyle sunduğu satış sonrası destek, mühendislik desteği, hızlı teslimat, yabancı menşeli ürünlerde doğrudan ithalat gibi hizmetleriyle büyümeye devam ediyor. Satışlarının %25’ini İ-Mak Redüktör’den elde eden Körfez Redüktör, 2023 yılının ortalarında geçmeye hazırlandığı 1.000 m2 yeni merkeziyle daha da güçlenmeyi hedefliyor.

Firmanın kuruluşu, faaliyetleri, hedefleri ve İ-Mak’la olan partnerliği üzerine röportaj gerçekleştirdiğimiz Körfez Redüktör Genel Müdürü Selahattin Alpay, ayrıntıları Güç Aktarım Dergisi’yle paylaşıyor.

Körfez Redüktör’ü tanıyabilir miyiz?

Faaliyetlerine 2006 yılında başlayan firmamız, sektöründe lider markaların satış ve satış sonrası hizmetlerini ağırlıklı olarak Doğu Marmara Bölgesi olmak üzere ülke genelinde sağlamaktadır. Yaklaşık 500 m2 olan şirketimize ait iş yerimizde, 10 personel ve 5 şirket aracı ile müşterilerimize hizmet vermekteyiz.

Endüstriye sunduğunuz hizmetler ve Körfez Redüktör olarak sektörde sizi farklı kılan özelliklerinizden söz edebilir misiniz?

Redüktörler, varyatörler, elektrik motorları ve pompalar gibi güç ve hareket aktarma elemanlarını ürün grupları arasında bulunduran firmamız, alanında yerli ve yabancı markalardan İ-Mak Redüktör, ABB Motor, Gamak Motor, Ebara Pompa, Standart Pompa ve Sumak Pompa gibi güçlü markaların bayilik ve satışını yapmaktadır. Körfez Redüktör; taleplere hızlı dönüş, hızlı teslimat, satış sonrası tamir bakım desteği, problem yaşanılan proseslere mühendislik desteği ve yabancı menşeli ürünlerde doğrudan ithalat gibi hizmetleri ile rakip firmalardan farklılaşmaktadır.

Firmanızın ürün yelpazesi ve çözümleri hakkında bilgi verebilir misiniz?

Genel olarak redüktör, varyatör, motor ve pompa ürün gruplarında hizmet veren firmamız, bu gruplarındaki güçlü stoku ile 7/24 teslimat sağlayarak müşterilerine kesintisiz hizmet vermektedir. Özellikle İ-Mak Redüktör, Gamak Motor ve ABB ile ex-proof motor çeşitliliği fazla olan firmamızın müşteri memnuniyeti oldukça yüksektir. Hizmet sektöründe sadece satışın değil, satış sonrasının daha önemli olduğu bilinciyle hareket eden firmamız, önce hizmet prensibi ile satış sonrasında ihtiyaç duyulan tüm desteği müşterilerine verebilmek için gereken tüm çabayı göstermektedir. Örneğin, tamir ve bakım gerektiren durumlarda müşterilerimizden ürünleri teslim alarak, tamir bakımını yaptırıp tekrar müşterilerimize teslim ederek kesintisiz hizmet sağlamaktayız.

Gerektiğinde ihtiyaç duyulan ürünlerin seçimi de firmamız tarafından yapılarak, müşterilerimize proje danışmanlığı hizmeti de tarafımızdan verilmektedir. Firmamız bünyesinde çalışan mühendis ve tekniker altyapısı ile müşterilerimizin ihtiyaç duyduğu destek sağlanmaktadır.

Advertisement

Firmamız sadece yurt içinde üretilen ürünlerde değil, yurt içinde temsilcisi olmayan yabancı menşeli redüktör, motor ve pompa gruplarında da doğrudan ithalat yaparak müşterilerine tedarik hizmeti vermektedir.

Alanında güçlü markaların bayiliğini üstleniyorsunuz. Bunlardan biri de redüktör üretiminde küresel ölçekte tanınan İ-Mak Redüktör. İ-Mak’la olan partnerliğiniz hakkında bilgi verebilir misiniz?

2008 yılından bu yana, yaklaşık 15 yıldır İ-Mak Redüktör bayiliğini yapan firmamız, İ-Mak Redüktör’ün Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bilecik illerini kapsayan Doğu Marmara bölge bayiliğini üstlenmektedir. Genel olarak İ-Mak’ın helisel redüktörlerinden İRAM ve YPM Serileri, konik dişlili redüktörlerinden İRK ve sonsuz dişlili redüktörlerinden S Serisi’ni stokta tutuyoruz. Diğer ürün gruplarından ihtiyaç duyulan güç ve devire göre imalat yaptırarak hızlı bir şekilde teslimatını sağlıyoruz.

İ-Mak Redüktör ile düzenli müşteri ziyaretleri gerçekleştiriyor ve müşterilerimizin ihtiyaç duyduğu ürün ve hizmetleri tespit ederek ürün çeşitliliğinin artırılmasını sağlıyoruz. Müşterilerimizden almış olduğumuz geri bildirimler hem İ-Mak Redüktör’ün hem de Körfez Redüktör’ün kendisini geliştirmesinde büyük katkı sağlamaktadır. Ulusal fuarlarda birlikte hareket ederek marka bilinirliğini artırmaya yönelik tanıtım faaliyetlerinde bulunuyoruz. Bölgemizdeki müşterilerin ihtiyaç duyması durumunda, gerektiğinde fabrikamızda gerektiğinde müşterilerimizin kendi yerinde redüktör eğitimleri vererek müşterilerimize teknik destekler sağlıyoruz.

İ-Mak Redüktör markası sahada hangi özellikleriyle ön plana çıkıyor? Müşterileriniz İ-Mak Redüktör’le hangi sorunlarına çözüm buluyor?

İ-Mak Redüktör, sektöründe 50 yıla yaklaşan tecrübesi ve bu süreçte geliştirdiği ürün çeşitliliği ile Türk sanayisinin her türlü alanında ihtiyaç duyulan redüktör ihtiyacını karşılamaktadır. Müşterilerimizin çeşitli sektörlerden olması her sektöre uygun redüktör ihtiyacını da beraberinde getirmektedir. İşte bu noktada İ-Mak Redüktör’ün geniş ürün çeşitliliği müşterilerimizin ihtiyacı olan tüm gövde, güç ve devirlere cevap verebilmektedir. Hatta rakiplerinin ürün gamında olmayan İRSD, ADK, ADS ve 4DS gibi özel seri redüktörler ile müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Örneğin, yurt dışına sandwich panel makinesi ihracatı yapan bir müşterimiz, çift çıkışlı redüktör kullanarak bir makine yapmak istemişti. Bu noktada ADS Serisi ile bu ihtiyaca cevap vererek, tasarım değişikliğine veya özel üretime girmeden müşterimize düşük maliyetli bir çözüm üretmiş olduk.

Müşterilerimizin İ-Mak Redüktör’ü tercih etmesindeki en önemli etkenler, İ-Mak’ın ürettiği ürünlerdeki yüksek kalite ve fiyat ilişkisi, teknik destek gerektiğinde muhatap bulabilmek, hızlı teslimat ve güçlü yedek parça stokudur.

Firmanızın pazar faaliyetlerinden bahsedebilir misiniz? Satışlarınızın içerisinde İ-Mak’ın payı nedir?

Firmamız 3 adet iç satış ve 2 adet dış satış personeli ile aktif olarak satış pazarlama faaliyetleri yürütmektedir. Düzenli ziyaretlerle müşterilerimizle ilişkilerimizi sıcak tutarak, müşteri taleplerini ve firmamızdan memnuniyet/memnuniyetsizlik gibi bir durumları olup olmadığını tespit ederek en iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz. Aktif pazarlama dışında internet üzerinde de endüstri siteleri, Google, sosyal medya vb. alanlarda pazarlama faaliyetlerini aktif olarak yürütmekteyiz. Bunun dışında sponsorluk destekleri ile de firma tanıtımına önem veriyoruz.

Advertisement

Körfez Redüktör olarak satış ciromuzun yaklaşık %25’ini İ-Mak Redüktör oluşturuyor. Bu ciroyu daha da artırmak için de aktif ve pasif tüm pazarlama faaliyetlerini yürütüyoruz.

Firma olarak 2021 ve 2022 yılını nasıl geçirdiğinizi aktarır mısınız? Satış, satış sonrası hizmet ve diğer çözümlerinizde rakamlar ne gösteriyor?

Yaşanan pandemi sürecinin etkilerinin ortaya çıkmaya başladığı 2021 yılı, firmamız ve sektör açısından işlerin azaldığı bir yıl oldu. Özellikle 2022 Şubat ayında başlayan Ukrayna-Rusya savaşı ile globalde oluşan tedarik zincirindeki bozulmalar ve finans sektöründeki dalgalanmalar, ülke genelinde ve dünyada istikrarsızlığa neden olduğundan işler bu dönemde daha da azaldı. Sürekli artan ham madde fiyatları dengeleri değiştirdi.  Firmamız bu süreçte oluşan tüm olumsuzluklara rağmen pozisyon olarak müşterilerine kesintisiz hizmet vermeye devam etti.

Körfez Redüktör’ün 2023 yılı hedef ve beklentilerini iletir misiniz?

Firmamız 2023 yılı ortalarında 1.000 m2 kapalı alanda faaliyet gösterme hedefiyle yeni bir iş yeri yatırımına girdi. Yeni lokasyonumuzda daha güçlü stok ve personel altyapısı ile müşterilerimize 7/24 hizmet vermeyi amaçlıyoruz. Ayrıca e-ticaret altyapısını oluşturarak daha fazla müşteri kitlesine ulaşmak da 2023 yılı hedeflerimiz arasında yer alıyor.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Makina mühendisliği ve iktisat derecelerine sahip olan Hakan, video / 2D ve 3D animasyondan mühendislikle ilgili alanlara ve çeviriye kadar yıllarca çeşitli çalışma dallarında çalıştı. Şu anda dış ticaret ilişkileri yürütmektedir. İyi derecede İngilizce, orta derecede Almanca ve İspanyolca biliyor. Hakan aynı zamanda karikatüristtir.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com