Connect with us

Redüktörler

Su ve atık artırmanın gereksinimlerine yüksek teknoloji içeren özel İ-MAK çözümleri

Yayın Tarihi:

-

Güç aktarım sektöründeki yarım asra ulaşan tecrübe ve birikimiyle köklü bir geçmişten güçlü bir geleceğe uzanan İ-MAK Redüktör, 1.000.000’dan fazla ürün referansı ile birçok farklı sektör için özel çözümler sunuyor. Su ve atık arıtmanın sektör gereksinimlerine özel çözümler geliştiren İ-MAK, son kullanıcı ve müşterileri ile yakın iş birliği içinde çalışarak, bu zorlu sektörler için uygulama alanına has çözümler dizayn ediyor. Sektöre sunduğu redüktörleriyle; su üretimi, yerel ve endüstriyel su arıtma, geri dönüşüm ve katı atık imha etme tesislerinde aktif bir şekilde yer alan İ-MAK, yenilikçi ürünleriyle sektörün gelişimine de önemli bir katkı sağlıyor

Sektöre özel İ-MAK ürünleri

IRK Serisi: Konik dişli redüktörler 

ADS Serisi: Aerator redüktörleri

YP Serisi: Paralel milli redüktörler

M Serisi: Monoblok redüktörler 

Su arıtma için komple çözümler

Su kaygısı dünyanın her yerinde en önemli konulardan biri haline gelirken, doğal kaynakların azalması ve nüfusun artması ile şehirler ve endüstri için çevreyi ve suyun kalitesini korumak, çok kritik bir önem arz ediyor.

Su arıtma tesislerinin optimizasyonunda ve çevreye etkilerinin azaltılmasına aktif olarak katkı sağlayan İ-MAK Redüktör, birincil arıtmadan ikincil arıtmaya kadar, tüm yürütme çözümlerini sunuyor. Dış ortamda hassas havuzlarda çalışan İ-MAK redüktörler, yağ sızıntısı ve ekipmana yabancı madde girişini (yağmur, toz, çamur vs.) engellemek için özel bir tasarıma sahip. Özel boya kaplama ve kanopi ile korozyon riskine karşı korumalı olan bu ürünler, İ-MAK tarafından eksenel ve radyal yüklenmelere karşı redüktör özel mil ve güçlendirilmiş rulmanlar ile birlikte üretiliyor.

Yurt içi ve yurt dışında yer alan geniş bayi ağı ve teknik montaj merkezleri ile müşterileri ve son kullanıcılara hızlı ve kaliteli bir hizmet ulaştıran İ-MAK, bunun yanı sıra 7/24 esasıyla çalışan ve 5 dilde hizmet veren teknik ekibiyle büyük kolaylıklar sağlıyor, her an son kullanıcı ve müşterilerinin yanında yer alıyor. 

1.000.000’dan fazla ürün referansı ile su ve kimyasal arıtma tesislerine 4 farklı tip ile hizmet verebilen İ-MAK Redüktör, özel dişli, gövde ve montaj pozisyonu konfigürasyonları ile birlikte, bu sektörde birçok uygulamanın kritik gereksinimlerini karşılıyor.

Su arıtma uygulamaları:

  • Ajitatör
  • Karıştırıcı
  • Döner disk
  • Pompa
  • Çökertme havuzu

Atık arıtma için yüksek teknoloji

Günümüzde atık, dönüştürülebilen ve yeniden kullanılabilen bir kaynak oldu. Son 20 yılda belediyeler, atık yakma ve kompost yerine onu değerlendirme ve işleme modeline geçti. Atık değerlendirme konusu modern fabrikalarda yeni bir iş modeli ve çalışma felsefesi olarak yerini aldı. Güç aktarım sektöründeki 50 yıllık birikimiyle bu fikrin öncülerinden biri olan İ-MAK Redüktör, bu alanda çözüm sunduğu projelere önemli referanslar eklemeye de devam ediyor: Pendik Belediyesi ile iş birliği içinde Türkiye’deki ilk tam otomatik atık ayrıştırma ve arıtma tesisini geliştirmek bunlardan birini oluşturuyor. Aylık 2.000 ton kapasiteyle bu yeni tesis, farklı türdeki atıkları son teknoloji otomasyon sistemleri ile ayrıştırıyor.

İ-MAK çözümleri kullanıcılarına sağladığı birçok avantajın yanı sıra, enerji tasarrufu ve süreç optimizasyonu konusunda da tesislere katkı sağlıyor. Firma, yeni I-MAK-E programı ve yazılımlarını kullanarak, müşterilerine redüktör üzerindeki dinamik değişkenleri gözlemleme olanağı sunuyor. Kompakt bir cihaz üzerinde dizayn edilmiş I-MAK-E, kullanıcılara ürün hakkında anlık titreşim, ses ve sıcaklık değerlerindeki değişimleri gösteriyor. Bu değişimler redüktörün standart seviyelerinin üzerine çıkarsa, arayüze belirli bir alarm gönderiyor. Global pazardaki yönelimi takiben; bu sistem müşterilere periyodik bakımdan çok koşullu bakım imkanı sunuyor. Arıza ve bakım sürelerini ve tekrarlarını azaltma ve daha az yerinde bakım ile tesisin çalışma verimliliği ve kontrolü artıyor.

Atık ayrıştırma uygulamaları:

  • Konveyör
  • Ayrıştırma işlemi
  • Kırıcı / parçalayıcı
  • Kompaktör / sıkıştırıcı

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Makina mühendisliği ve iktisat derecelerine sahip olan Hakan, video / 2D ve 3D animasyondan mühendislikle ilgili alanlara ve çeviriye kadar yıllarca çeşitli çalışma dallarında çalıştı. Şu anda dış ticaret ilişkileri yürütmektedir. İyi derecede İngilizce, orta derecede Almanca ve İspanyolca biliyor. Hakan aynı zamanda karikatüristtir.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com