Connect with us

Redüktörler

Ağır sanayi redüktörleri

Yayın Tarihi:

-

Her sektörün kendisine özel ihtiyaçları ve özel çözümlere gereksinimleri bulunmaktadır. Ağır sanayi sektörlerinde redüktörün özel şartlarda performans göstermesi gerekmekte.

Ağır sanayi sistemlerinde yükler çok darbeli olduğundan ve yüksek tork gerektiren dur-kalk yapıldığından kullanılacak redüktörler ağır şartlarda çalışmaya elverişli olmalıdır. Örnek uygulama olarak Dişsan’ın DA serisi helisel dişlili ve DK serisi helisel ve konik dişlili redüktörleri her türlü ağır sanayi uygulamalarında kullanım için tasarlanmış. Bu tip redüktörler güç yoğunluğu yüksek redüktörlerdir. 300.000 Nm‘ye kadar nominal tork değeri sağlayabilmektedir. Redüktörlerin yüksek teknolojiye sahip CNC tezgahlarda işlenmeleri gerekmektedir. En ağır şartlarda bile sorunsuz çalışması için sağlam bir gövdesinin bulunması ve yüksek dişli kalitesine sahip olması gerekmektedir.

Redüktörler isteğe göre delik çıkış milli veya dolu çıkış milli olarak sunulmakta. Çalışma koşullarına göre redüktöre yağ pompalı cebri yağlama sistemi, cebri fan, eşanjörlü soğutma sistemi, sıkma bilezik veya geri dönüş kilidi gibi özel aksesuarlar uygulanabilmektedir.

Elektrik motorunu redüktöre elastik kavrama, hidrolik kavrama veya kayış kasnak sistemi ile bağlayarak, şaseli komple tahrik üniteleri de üretilmektedir. Redüktör çıkışına müşteri isteğine göre, elastik kavrama veya dişli kavrama bağlanabilmektedir.

DA / DK Model Redüktörlerin Avantajları:

•Sağlam gövde yapısı ve yüksek kaliteli malzeme kullanımı sayesinde güvenilir ve uzun ömürlü.

•Dişlilerin ve gövdelerin hassas işlenmesi neticesinde düşük ses seviyesinde çalışıyor.

•Özel çıkış mili, geri dönüş önleme kilidi, sıkma bilezik, yağlama ve soğutma sistemleri gibi opsiyonel özellikleriyle esneklik sağlayabiliyor.

Redüktörün Özellikleri:

Gövdeler GG25 kalite gri pik dökümden imal edilmektedir. Özel istek üzerine GGG40 sfero döküm olarak da imal edilebilir.

Helis alın dişliler ve helis konik dişliler en iyi kalitede alaşımlı çelikten üretilmektedir. Helis dişlilerin diş açma ve ısıl işlemlerden sonra diş profilleri taşlanmaktadır. Konik dişliler ise talaş kaldırma ve ısıl işlemlerden sonra leplenmektedir. Böylece redüktörlerin sessiz ve titreşimsiz çalışmaları sağlanır.

Yüksek kalite rulmanlar en az 50,000 saat ömürlü olacak şekilde seçilmektedir.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com