Connect with us

Elektronik Sürücüler

Müşterilere üretim ve enerji verimini optimize edebilecekleri yeni olanaklar

Yayın Tarihi:

-

 

Schneider Electric Altivar Process serisini enerji-yoğun uygulamalara hizmet verecek şekilde genişletti. Güncellenen seri, müşterilere üretim ve enerji verimini optimize edebilecekleri yeni olanaklar sağlıyor.

 

Schneider Electric, Altivar Process hız kontrol cihazı serisini genişletti. Güncellenen seride Petrol, Gaz ve Madencilik, Mineral ve Metal sektörlerindeki enerji ve yoğun uygulamalara yönelik bir çözüm de yer alıyor.

 

Altivar Process hız kontrol cihazları, devreye alma süresini azaltarak ve üretimde verimliliği  ciddi oranda yükselterek iş performansının optimize edilmesine yardımcı oluyor. Bu cihazlar ayrıca daha fazla tasarruf sağlanması amacıyla üretim esnasındaki enerji kullanımını da optimize etmek üzere tasarlanmış bulunuyor.

 

Altivar Process hız kontrol cihazları hakkında bilgi veren Schneider Electric Endüstriyel Kontrol ve Sürücü & Sürücü Sistemleri Birimi Genel Müdür Yardımcısı Alain Dedieu, “Proses endüstrisine gelişmiş çözümler sunmaktan memnuniyet duyuyoruz. Müşterilerimiz, Altivar Process’i artık tek hız kontrol cihazlı projelerden, ileri yük paylaştırma işlevlerine sahip, birden fazla hız kontrol cihazı barındıran en karmaşık uygulamalara kadar her şey için kullanabilirler. Hizmet odaklı kontrol cihazı konseptimiz sayesinde proses performansında artış, enerji optimizasyonu ve varlık yönetimi imkanı da sağlıyoruz” dedi.

 

Altivar Process, entegre endüstriyel ağın vazgeçilmez bir parçası

 

Altivar Process bir hız kontrol cihazından daha fazlasını ifade ediyor. Sadece sürücü dilini konuşmak yerine, petrol veya maden mühendisleri gibi endüstri uzmanlarına anlamlı bilgiler ileten servis odaklı bir kontrol cihazı olan Altivar Process, endüstriyel ağa bağlanarak proses bilgilerini doğrudan kullanıcıların parmak ucu kadar yakınına getiriyor. Bu, ister bir madende kullanılan konveyör olsun ister bir petrol kuyusundaki pompa veya çelikhanelerde kullanılan bir vinç olsun tüm endüstriyel süreçlerin optimize edilmesine yardımcı oluyor. Verileri gerçek zamanlı olarak iletebilen Altivar Process böylece personelin, operasyonlarda ayarlama yaparak enerji kullanımını azaltmasına ve üretim verimini artırmasına da imkan sağlıyor.

 

 

Teknik uzmanlığa doğrudan bağlantı

 

Altivar Process aynı zamanda, dünyanın herhangi bir yerinde bulunan teknik uzmanların, verim bilgilerini inceleyerek operatörlere tavsiyede bulunmalarını sağlıyor. Operatörler kontrol cihazı üzerindeki QR kodlarını tarayabiliyor ve gerektiğinde arıza bulma & uygulama bazlı programlama bilgilerine doğrudan erişim sağlayabiliyor.

 

Altivar Process, bakımı kolaylaştırarak hizmet süresini artırıyor. Performans verilerini ileterek operatörlerin potansiyel bakım ihtiyacını tahmin etmesini ve belirlemesini sağlıyor.

 

Petrol ve Gaz uygulamaları

 

Güncellenen Altivar Process serisi, karada yürütülen petrol üretim faaliyetlerinde kullanılan yapay kaldırma uygulamalarının (elektronik dalgıç pompalar, atbaşı pompalar ve eksantrik vidalı pompalar) yanı sıra sondaj kuyusu ve petrol rafinerisi uygulamaları için son derece uygun. Geliştirilmiş uygulama kontrolü ve veri bağlantısı sayesinde üretim verimini artırırken diğer şu avantajları da sunuyor:

 

•Üretimin belirli bir merkezden kontrol edilebilmesi

•Pompalama operasyonlarındaki aksama süresinin enerji kesintisi durumunda dahi en aza indirgenmesi

•Aşırı hava koşullarına dayanabilen özel olarak tasarlanmış sürücü panosu

•Arıza bulma bilgilerine doğrudan erişim

•Analiz (veri analizi, varlık yönetimi, performans) amacı ile gerçek zamanlı veri kaydı

 

Madencilik, Mineral ve Metal uygulamaları

 

Yeni Altivar Process aynı zamanda konveyörler, istifleme/harmanlama makineleri ve vinçler için de uygunluk taşıyor. Daha yüksek enerji verimi ve çalışma süresi için gelişmiş motor kontrolü sağlıyor. Diğer avantajları ise şöyle:

•Münferit hız kontrol cihazları üzerindeki yükün azaltılması için cihazdan cihaza yük paylaştırma

•En güncel standartlara uygun olduğundan daha yüksek emniyet ve siber güvenlik

•Daha yüksek motor reaksiyonu ve kararlılığı için yüksek yük ve akım direnci

Schneider Electric

 

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com