Connect with us

Elektrik Motorları

Alçak gerilim elektrik dağıtım ve motor kontrol panoları

Yayın Tarihi:

-

Elektrik sistemleriniz için güvenilir pano sistemi: Blokset

 

 

 

Blokset pano sistemi 7.000 A’e kadar elektrik dağıtımı ve 250 kW’a kadar motor kontrolü için geliştirilmiş AG panoların üretimine yönelik modüler bir pano sistemidir.

 

Blokset panolar, dünyanın her yerindeki onbinlerce elektrik sisteminde dayanıklılığı ve sürekliliği garanti eder. Denenmiş ve test edilmiş yapısı, genel performans ve cazip bir yatırım maliyeti Blokset’in, birkaç yıl içinde çok sayıda endüstriyel tesis yöneticisi ve bakım yöneticisi için referans niteliğinde bir pano olmasını sağlamış.

 

Yıllar boyunca blokset teknolojisi, daha iyi, hızlı, ekonomik üretim için optimum çözüm arayışında olan son kullanıcılar ile birlikte; kurulumu, bakımı daha kolay ve güvenilir ekipman arayışında olan pano üreticilerini memnun etmiştir. Bugün bu değişim, “Mw2” olarak bilinen motor kontrolüne özel yeni bir pano sistemi geliştirilmesiyle bir kez daha somutlaşmıştır.

 

Mw2 kolon yapısı, karışık prosesler için motor kontrol gereksinimlerini karşılar. Entegre

ön yüzleri ile yeni çekmecelerin kullanımı sırasında alet gereksinimi yoktur. Test ve bakım işlemleri daha kolay ve hızlıdır. Kompakt kolon yapısı aynı alana daha fazla ekipman ve çıkışın sığdırılmasını ve bu şekilde pano toplam kolon sayısının azaltılmasını sağlar. Yeni Mw2 kolon yapısı ile elektrik sistemi maliyetini optimize edebilirsiniz.

 

Yenilikçi bir çözüm

• Aynı boyutta bir Mw2 kolona daha fazla sayıda motor besleme ünitesi monte edebilirsiniz.

• Mw2 kolon yapısı, motor ve dağıtım girişleri ve besleme üniteleri gibi birden fazla işlevin bir araya getirilmesine olanak tanır.

• Tüm elektrik odası konfigürasyonlarına uyarlanabilir.

• Ön çalışması yapılmış bir çözümdür. Tüm denenmiş ve test edilmiş Schneider Electric

ürünlerini, tüm motor uygulamalarıyla birleştirir.

 

 

Sağlam ve güvenilir

 

• Kullanışlı geniş hacimli yeni çekmecelerin üretimi aşağıdaki genel özelliklerimiz sayesinde mümkün oldu:

– Schneider Electric’in küçük hacimli AG ekipmanı tasarımı konusundaki yoğun bilgi

birikimi,

– Yeni nesil Schneider Electric ürünlerinin kullanılması,

– Tüm bileşenlerin mükemmel elektrik ve mekanik uyumu ve elektromanyetik uyumluluğu.

 

• Çekmecelerin, basit bir yer değiştirme ile otomatik olarak erişilebilen ve maksimum

operatör güvenliği için şebeke tarafında ve yük tarafında yalıtımı garanti eden bir gerçek

test konumu bulunur.

 

Güvenli

 

• Tüm cihazlar, yanlış kullanımı önleyecek şekilde kilitlenebilir.

• Çekmeceler enerji altında, panoyu durdurmadan ve operatör için risk yaratmadan dışarı çıkarılabilir.

• Ön yüzdeki pano konumu mekanik göstergeleri % 100 güvenlidir.

 

Güvenlikte bir adım ileriye: Güvenlik, sadece sistemin dayanıklılığını güvenceye almak için değil, aynı zamanda panolarda çalışan operatörler ve bakım personelinin güvenliği için de çok önemli bir husustur.

 

 

Hiçbir  şey şansa bırakılmamıştır

 

> Blokset AG panoları, kullanım ve bakımın daha güvenli olmasını sağlamak için yük altında müdehaleyi engelleyen en iyi güvenlik ve koruma sistemlerini bir araya getirir.

> Yük altındaki parçalar, IP20 koruma derecesi sağlayan blendaj ile korunur.

> Çekmecelerin 3 konumu bulunmaktadır: devrede , devre dışı ve test.

> Panonun işlevsel ünite konfigürasyonu ve ayarı için operatör arabirimlerine

doğrudan ön yüzden erişilebilir.

 

Dahili ark

Blokset  teknolojisi, 3 seviyeli kapatma ile ark tehlikesini azaltır:

• Fonksiyonel ünitede (AS3439-1),

• kolonda (IEC 61641),

• panoda.

 

Test edilmiş panolar

Blokset, IEC 61439-2 standardına gore tamamen test edilmiş bir üründür ve elektrik tesisatının ve kullanımının güvenliğini garanti eder. Tüm testler ASEFA ve LOVAG  tarafından sertifikalandırılmıştır.

 

Gerçekleştirilen testler

• Sıcaklık artış sınırları

• Dielektrik özellikler

• Kısa devre dayanımı

• Koruma devresinin Etkinliği

• Yalıtım mesafelerinin denetlenmesi

• Mekanik çalışma

• Koruma sınıfı

• Dahili ark dayanımı

• Kaldırma, vb.

 

Besleme sürekliliği

 

Deprem bölgelerindeki tesisatlar için;

 

> Bir seçenek olarak Blokset, depremlere karşı daha fazla dayanıklılık sağlamak için sağlamlaştırılmış bir gövdenin avantajlarından faydalanır (IEC 68,3.3).

 

Korozif ortamlardaki tesisatlar için;

 

> Standart olarak Blokset, çimento, demir ve çelik endüstrisi, vb. Uygulamaların gereksinimlerini karşılamak için çeşitli koruma seviyeleri (IP31, IP42 ve IP54’e kadar) sunar.

> Su, kağıt fabrikaları ve rafineriler gibi uygulamalarda baralar ve çekmece kontakları gibi iletken parçalara özel bir paslanma önleyici kaplama (kalay, nikel, vb.) uygulanır.

> “Paslanma önleyici” Blokset uygulamaları bakır ve kaplama kaynaklı kısa devre riskini azaltarak ekipmanın kullanım ömrünü artırır.

> Bir Blokset çözümünün genel güvenilirliği bakım gereksinimini en aza indirir. Haberleşme cihazları sayesinde, panonun kullanımı hakkındaki mevcut tüm önemli bilgilerden faydalanabilir ve bakım takvimini üretim yükünüze uygun olacak şekilde

planlayabilirsiniz. Pano yük altındayken fonksiyonel ünitelerle tamamen güvenli bir şekilde çalışabilme imkanı, sistemlerinizin besleme sürekliliğini artırır.

 

Enerji verimliliğinizi artırın

Elektrik enerjisi, toplam üretim maliyetinin büyük bir kısmına karşılık

gelmektedir. Blokset pano sistemi, ekipmanınızın enerji tüketimini azaltırken performansını da artırır.

 

Enerji tasarrufu sağlayın

Blokset çözümlerinin, elektrik enerjisi tüketimi üzerinde anında ve ölçülebilir bir etkisi olur.

> Gelişmiş yol verme sistemleri, enerji tüketiminde % 50 veya daha fazla tasarruf sağlayan değişken hızlı yolverici (VFD) uygulamaları mevcuttur.

> Reaktif güç kompanzasyonu ve termal dayanım  kontrolünü sağlamak için kapasitör uygulamaları mevcuttur. Bu sayede reaktif güç maliyetini ortadan kaldırarak şebekeye bağlı cihazların kullanım ömrünü uzatır.

> Özellikle aktif enerji tüketimi için yapılan ölçümler, motor yükü profilini ve tüketimini tanımlamaya ve izlemeye yardımcı olarak enerji verimlilik planının performansını geliştirir.

 

Ve çevreyi korur.

 

Eko tasarım ve eko üretim

 

> Ürün tasarımının başlangıcından itibaren üretim için gerekli malzemeleri dikkate alır ve hem niteliği hem de üretim şekli bakımından çevreye en az etki eden malzemeleri kullanırız. Ürün geliştirmenin her aşamasında, malzemelerin çevreye olan etkileri ile ilgili genel bir değerlendirmeye erişim olanağımız bulunmaktadır. Bu, malzeme seçimini optimize etmemize yardımcı olur.

Kullanım ömrü uygulamaları

 

> Malzeme seçimi ayrıca, geri dönüşüm kolaylığı göz önünde bulundurularak yapılır. Kullanım ömrü sonunda tüm Schneider Electric ürün bileşenleri ve ambalajları geri dönüştürülebilir.

 

Zararlı madde içerme

 

> Ürün tasarımında çeşitli uluslararası öneriler ve özellikle RoHS Avrupa yönergesinin önerileri dikkate alınır. Blokset, herhangi bir zararlı madde içermez.

 

Ürüne genel bakış

 

Çok sayıda kolon seçeneği Blokset’in, en zor koşullarda bile tüm gereksinimlerinizi ve

uygulamalarınızın performans ihtiyacını karşılamasına olanak tanır.

BLOKSET

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Devamını Oku
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com