Connect with us

Etkinlikler

Almanya Başkanı, Hermes Ödülünün bu yıl ki sahibi SCHUNK’u ziyaret etti

Yayın Tarihi:

-

Angela Merkel, Hannover Messe’deki SCHUNK standını ziyaret etti, ve akıllı üretimin geleceği ile ilgili bilgi verildi.

Almanya Lauffen’daki tutucu sistemleri ve iş bağlama teknolojilerinin yetenekli lideri SCHUNK, Hannover Messe fuarına muhteşem bir başarı ile giriş yaptı. Dünyanın en önemli ticaret fuar-larından biri olan Hannover Messe’nin Almanya Başkanı Dr. Angela Merkel tarafından yapılan açılışında,  , Prof. Dr. Johanna Wanka  dünyanın en prestijli teknoloji ödüllerinden biri olan Hermes Ödülünü, sahibi yenilikçi aile firması SCHUNK’a teslim etti.

Pazartesi günü yaptığı fuar turunda,  Başkan Merkel SCHUNK standını ziyaret etti ve Yönetici Ortak/CEO Henrik A. Schunk’un , insan/robot işbirliğini mümkün kılan akıllı tutucu modülleri tanıtımına katıldı.

SCHUNK, Hermes Ödülünü, dünyanın ilk akıllı tutucu modülü ile insan/robot işbirliğini sağlayarak insan ile direk iletişim kuran yeni JL1 Co-act Gripper ürünü için aldı.

Henrik A. Schunk bu ödülü SCHUNK Tarihi için bir kilometre taşı olarak görüyor. ‘’Ekibim ve ben SCHUNK JL1 Coact Tutucunun başarısından gurur duyuyoruz, Endüstri 4.0 ve dolayısıyla akıllı fabrikalara yönelik yüksek esneklikteki tutucu çalışmaları için atılan önemli bir adımdır.’’ Dedi. Hermes Ödülünün tarihinde ilk kez, ödül bir tutucu modülüne verildi. Ödül, Alman Ya-pay Zeka  Araştırma Merkezi başkanı, Prof. Dr. h. c. mult. Wolfgang Wahlster’ın başkanlığında-ki bağımsız jüri tarafından layık görüldü. SCHUNK, 2015 yılında Hermes Ödüllerinde ilk 5’e girmeyi başarmıştı ve dolayısıyla SCHUNK Egrip’ten sonra  teknolojik yeniliklerin liderliğine doğru ileriliyordu.(web tabanlı tutucu parmakları üretimine ilişkin 3D dizayn programı)

Akıllı Robot Tutucusu

Son yıllarda, önde gelen robot ve üretim makinalarının  tedarikçileri endüstriyel üretimin ve akıllı parçalarının  dijitalleşmesi ile ilgili çalışmaları ileriye taşımaktadır. 11,000 standart parça ile dünyanın en kapsamlı tutucu sistemleri  ve iş bağlama teknolojisi spektrumu ile SCHUNK, JL1 Co-act Tutucusu son teknolojinin mümkün kıldıklarını ile üretilmiştir. Endüstri 4.0 prensi-binin rehberliğinde geliştirilen HRC tutucusu, RAMI 4.0 klavuzuna göre tasarlanan merkezsiz kontrol mimarisi sunmaktadır. Diğer hiçbir tutucu modülünde olmayan, insan/robot işbirliği dahilinde maksimum verimlilik ve fonksiyonelliğe ulaşmak için  ‘’parçaya en yakın’’ ve ‘’insana en yakın’’  pozisyonunu kullanmaktadır. Tutucu içerisinde tam entegre olan kompleks sensör sistemleri ve merkezsiz yapay zeka, tutulan parçadan ve çevresinden sürekli bilgi almamızı, bilgiyi kullanmamızı ve duruma özel uygun reaksiyon vermesini sağlar. Bu amaçla, yenilikçi kinematikler ile donatılmış tutucu, parallel ve açısal tutmayı sağlar. Bu da alternative parça şekillerini tutmada maksimum esneklik sağlar. Parmaklardaki dokunma sensörleri tutma işlemini emniyetinden emin olmak için izler ve hassas parçaların hasar görmesini engellemek için tutma parametrelerini bağımsız olarak ayarlar. Özel olarak geliştirilen tutma stratejileri, bir iş parçasının veya isan elinin olduğuna bağlı olarak tutucunun gerçek zamanda doğru hareket etmesine izin verir.

İnsanlar ile İş Birliği için Güvenli Alan 

Akıllı tutma modülü yüksek esneklikteki Modern üretim prosesindeki HRC senaryolarına yol döşemektedir. Mevcut sonuçlara kıyasla SCHUNK Co-act Tutucu yüksek çeşitlilik ve esneklik için dizayn edilmiştir.

Entegre güvenlik alanı, insanların yakınındaki robotun sınırsız kullanım ve taşıma kabiliyetine izin verir.

Tüm durumsal, çevresel ve çalışma koşulları birkaç ‘duyu’’ ile izlenir.

Entegre edilmiş minyatür PC anında üretim verilerini analiz eder ve sanal olarak gerçek zaman-da cevap vererek kendi kendine öğrenmenin temellerini oluşturur. Tutucu, daha önce manuel olarak yapılan görevlerin otomasyonunu mümkün kılar, dolayısıyla verimlilikte hızlanma sağlanır. Aynı zamanda, satıriçi veri kazanılmış üretim zincirinden kazanılmış ve elde edilmiş bilgi, istikrarlı geliştirme yada üretim kontrolü için sürekli olarak daha yüksek seviyeli sistem-lere gönderilebilir.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com