Connect with us

Rulmanlar

Alpler’in zirvesine çıkmak için kaç rulman gerekir?

Published

on

Avrupa kıtasının en yüksek dağı olan Mont Blanc’ın (4.792 m) ve Alp Dağları üzerinde bulunan 4.000 metreden daha yüksek çeşitli zirvelerin nefes kesen manzarasını izleyebileceğiniz 3.842 metre yükseklikteki Aiguille du Midi (Fransa), Avrupa’nın en çok ilgi gören turistik merkezlerinden biridir. Bu tesisi her yıl yarım milyon kişi ziyaret etmekte ve saatte 500 yolcu alabilen bir teleferik ile Chamonix’ten zirveye ulaşmak 20 dakikadan daha kısa sürmektedir. İki bölüme ayrılmış olan teleferik hattında (dikey olarak 2.747 m) toplam 22 kilometre kablonun yanı sıra NTN ve SNR markaları tarafından üretilen toplam 440 adet rulman kullanılmıştır. Bu rulmanların çoğu, makara takımlarında ve direklerde bulunan 6000 serisi bilyalı rulman ürünlerinden oluşmaktadır. NTN-SNR ayrıca, kalkış ve varış istasyonlarındaki ekipmanlarda kullanılan oynak makaralı rulmanları da (23000 ve 22000 serileri) tedarik etmektedir.

Bu referanslar, çok zorlu dağ koşullarına dayanacak şekilde tasarlanmıştır. Örneğin sızdırmazlık özellikleri iyileştirilmiştir. Rulmanlar ayrıca yoğuşmaya dayanıklı ve düşük viskozite endeksi çalışma torkunu azaltan özel düşük sıcaklık gresi ile yağlanmaktadır.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com