Connect with us

Genel

Alüminyum sektörü “Aluexpo 2015” ile güçleniyor!

Yayın Tarihi:

-

Hannover-Messe Ankiros Fuarcılık A.Ş. , 08-10 Ekim 2015 tarihleri arasında Atatürk Havalimanı karşısında bulunan İstanbul Fuar Merkezi’nin 9-10-11 nolu hollerinde, ALUEXPO 2015 4. Uluslararası Alüminyum Teknolojileri, Makina ve Ürünleri İhtisas Fuarı’na ev sahipliği yapacak.

 

Düzenlendiği 2009 yılından bu yana Global Alüminyum sektörünün lider firmalarını bir araya getiren ALUEXPO 2015 4. Uluslararası Alüminyum Teknolojileri, Makina ve Ürünleri İhtisas Fuarı’nı TALSAD – Türkiye Alüminyum Sanayiciler Derneği’nin destekleri ile düzenlemektedir.

ALUEXPO, başta TALSAD – Türkiye Alüminyum Sanayicileri Derneği üyeleri olmak üzere ülkemizin önde gelen alüminyum üreticilerine ve dünya çapında alüminyum tedarikçilerine ürünlerini tanıtma ve pazarlama fırsatı yaratarak, kaliteli hizmet anlayışı ile alüminyum sektörünün Türkiye’deki tek, Avrasya Bölgesi’nin de en önemli fuarı olmayı başarmıştır. 2015 yılında 4. kez düzenlenecek olan ALUEXPO, alüminyum ve ilgili sanayi dallarına geniş iş hacmi sağlamanın yanı sıra, fuar süresince üreticiler, ithalatçılar, ihracatçılar ve alüminyum sektörüne her türlü makina, ekipman ve malzeme sağlayan firmalar dâhil tüm sektör paydaşlarını bir araya getirmektedir.

 

ALUEXPO 2015 fuarında kendilerine ait özel holde yer alan  alüminyum üreticileri, alüminyum ürünlerin kullanıldığı otomotiv, inşaat, beyaz eşya, paketleme, savunma sanayi, enerji, havacılık, ulaştırma ve benzeri sektörlerde faaliyet gösteren firmalardan gelen ziyaretçilere  ürünlerini tanıtma fırsatı yakalayacaklar.

 

ALUEXPO  2015 fuarının diğer hollerinde de , global tedarikçi firmalar alüminyum üretiminde kullanılan hammadde, makine ve ekipman, sarf malzemeleri ve benzeri tüm ürünlerini  alüminyum üretim sektöründen gelen profesyonellerin beğenisine sunacaklar.

 

 

 

 

 

Fuarda yer almak isteyen Alüminyum üreticileri;

•İnşaat sektörü için profil, levha ve her türlü alüminyum çözümleri

•Beyaz eşya sektörü için profil, levha ve döküm ürünleri

•Paketleme sektörü alüminyum folyo ve tüm alüminyum ürünleri

•Savunma ve havacılık sanayi için dayanıklı ve yüksek alaşımlı alüminyum malzemeleri

•Otomotiv ve ulaştırma sanayi için alüminyum levha, ekstrüzyon ürünleri ve döküm parçaları

•Alüminyum kullanılan tüm sektörler için her türlü alüminyum ürünleri

 

Alüminyum sektörüne hizmet veren firmalar ;

•Ham maddeler, birincil alüminyum ürünler, külçe ve biyetler

•Alüminyum üretim teknolojisi, makina ve ekipmanları,  ekstrüzyon pres ve kalıpları,

endüstriyel fırınlar, indiksiyon ocakları ve alüminyum geri dönüşüm sistemleri

•Yüzey işlemleri  ile ilgili makina, ekipman ve üretimde kullanılan sarf malzemeleri

•Metal enjeksiyon presleri

•Danışmanlık ve mühendislik hizmetleri

 

32 ülkeden toplam 314 katılımcı ile gerçekleştirilen ALUEXPO 2013 fuarının ardından daha da güçlenen ALUEXPO 2015 fuarına, yerli ve yabancı 350’yi aşkın katılımcı ile 10.000’den fazla ziyaretçi beklenmektedir.

 

ALUEXPO 2015 sektörün önde gelen uzmanlarıyla, yeni yatırımlar için Türkiye’nin potansiyel fırsatlarını değerlendirmek isteyen yabancı firmalar ve aynı zamanda farklı ülkeler ile işbirliği yapmak isteyen yerli firmalarımız için de büyük bir platform oluşturmaya hazırlanıyor.

 

Alüminyum Sektörünün Uzmanları 7. Alüminyum Sempozyumu’nda Buluşuyor 

ALUEXPO 2015 fuarı ile eş zaman ve mekânda 8 ve 9 Ekim 2015 tarihlerinde, TALSAD – Türkiye Alüminyum Sanayicileri Derneği, TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi ve TMMOB Metalurji Mühendisleri Odası işbirliği ile 7. Alüminyum Sempozyumu da gerçekleştirilecek.

 

Sempozyum ’da sektörün önde gelen isimleri, uzmanlar ve akademisyenler alüminyum sektörü ile ilgili teknolojik gelişmeleri tanıtacak ve sektörde karşılaşılan problemlerin çözümü konusunda dinleyicilerle bilgi ve görüş paylaşımında bulunmak için etkin bir ortam yaratacaklar. Sempozyum, sektörü ekonomik, teknolojik ve bilimsel alanlarda irdelemeyi, yeni gelişmeler hakkında bilgilenmeyi, Türkiye’nin alüminyum dünyasındaki yeri ve geleceği için bir vizyon oluşturmayı amaçlamaktadır.

 

Katılım koşulları, katılımcı firmalar ve bu önemli organizasyona ilişkin her türlü bilgi için www.aluexpo.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

 

 

HANNOVER MESSE ANKİROS FUARCILIK A.Ş.

Abdullah Cevdet Sok. 6/2 06680 Çankaya / ANKARA TURKEY

Tel: +90 312 439 67 92

Fax: +90 312 439 67 66

info@ankiros.com

Süphan İlker silker@ankiros.com

Levent Erdal lerdal@ankiros.com

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com