Connect with us

Dişli Üretim Servisleri

Alüminyum sektörü “ALUEXPO 2015” ile güçleniyor!

Yayın Tarihi:

-

 

Hannover-Messe Ankiros Fuarcılık A.Ş. , 08-10 Ekim 2015 tarihleri arasında Atatürk Havalimanı karşısında bulunan İstanbul Fuar Merkezi’nin 9-10-11 nolu holle­rinde, ALUEXPO 2015 4. Uluslararası Alümin­yum Teknolojileri, Makina ve Ürünleri İhtisas Fuarı’na ev sahipliği yapacak.

 

Düzenlendiği 2009 yılından bu yana Global Alüminyum sektörünün liderfirmalarını bir araya getiren ALUEXPO 2015 4. Uluslararası AlüminyumTeknolojileri, Makina ve Ürünleri İhtisas Fuarı’nı TALSAD – Türkiye AlüminyumSanayiciler Derneği’nin destekleri ile düzen­lemektedir.

 

ALUEXPO, başta TALSAD – Türkiye Alüminyum Sanayicileri Derneği üyeleriolmak üzere ül­kemizin önde gelen alüminyum üreticilerine ve dünya çapındaalüminyum tedarikçilerine ürünlerini tanıtma ve pazarlama fırsatı yara­tarak,kaliteli hizmet anlayışı ile alüminyum sektörünün Türkiye’deki tek, AvrasyaBölge­si’nin de en önemli fuarı olmayı başarmıştır. 2015 yılında 4. kezdüzenlenecek olan ALU­EXPO, alüminyum ve ilgili sanayi dallarına geniş iş hacmisağlamanın yanı sıra, fuar sü­resince üreticiler, ithalatçılar, ihracatçılar vealüminyum sektörüne her türlü makina, ekip­man ve malzeme sağlayan firmalardâhil tüm sektör paydaşlarını bir araya getirmektedir.

ALUEXPO 2015 fuarında kendilerine ait özel holde yer alan alüminyumüreticileri, alümin­yum ürünlerin kullanıldığı otomotiv, inşaat, beyaz eşya,paketleme, savunma sanayi, ener­ji, havacılık, ulaştırma ve benzeri sektörlerdefaaliyet gösteren firmalardan gelen ziyaretçi­lere ürünlerini tanıtma fırsatıyakalayacaklar.

 

ALUEXPO 2015 fuarının diğer hollerinde de , global tedarikçi firmalaralüminyum üretimin­de kullanılan hammadde, makine ve ekipman, sarf malzemelerive benzeri tüm ürünlerini alüminyum üretim sektöründen gelen profes­yonellerinbeğenisine sunacaklar.

 

Fuarda yer almak isteyen Alüminyum

üreticileri:

 • İnşaat sektörü için profil, levha ve her türlü alüminyum çözümleri
 • Beyaz eşya sektörü için profil, levha ve döküm ürünleri
 • Paketleme sektörü alüminyum folyo ve tüm alüminyum ürünleri
 • Savunma ve havacılık sanayi için dayanıklı ve yüksek alaşımlıalüminyum malzemeleri
 • Otomotiv ve ulaştırma sanayi için alüminyum levha, ekstrüzyon ürünlerive döküm parçaları
 • Alüminyum kullanılan tüm sektörler için her türlü alüminyum ürünleri

 

Alüminyum sektörüne hizmet veren firmalar :

 • Ham maddeler, birincil alüminyum ürünler, külçe ve biyetler
 • Alüminyum üretim teknolojisi, makina ve ekipmanları, ekstrüzyon presve kalıpları, en­düstriyel fırınlar, indiksiyon ocakları ve alümin­yum geridönüşüm sistemleri
 • Yüzey işlemleri ile ilgili makina, ekipman ve üretimde kullanılan sarfmalzemeleri
 • Metal enjeksiyon presleri
 • Danışmanlık ve mühendislik hizmetleri

32 ülkeden toplam 314 katılımcı ile gerçekleş­tirilen ALUEXPO 2013 fuarınınardından daha da güçlenen ALUEXPO 2015 fuarına, yerli ve yabancı 350’yi aşkınkatılımcı ile 10.000’den fazla ziyaretçi beklenmektedir.

ALUEXPO 2015 sektörün önde gelen uzman­larıyla, yeni yatırımlar içinTürkiye’nin potan­siyel fırsatlarını değerlendirmek isteyen ya­bancı firmalarve aynı zamanda farklı ülkeler ile işbirliği yapmak isteyen yerli firmalarımıziçin de büyük bir platform oluşturmaya hazır­lanıyor.

 

Alüminyum SektörününUzmanları 7. Alü­minyum Sempozyumu’nda Buluşuyor

ALUEXPO 2015 fuarı ile eş zaman ve mekânda 8 ve 9 Ekim 2015tarihlerinde, TALSAD – Türki­ye Alüminyum Sanayicileri Derneği, TÜBİTAK MarmaraAraştırma Merkezi ve TMMOB Me­talurji Mühendisleri Odası işbirliği ile 7. Alü­minyumSempozyumu da gerçekleştirilecek.

Sempozyum ’da sektörün önde gelen isimleri, uzmanlar ve akademisyenleralüminyum sek­törü ile ilgili teknolojik gelişmeleri tanıtacak ve sektörde karşılaşılanproblemlerin çözü­mü konusunda dinleyicilerle bilgi ve görüş paylaşımındabulunmak için etkin bir ortam yaratacaklar. Sempozyum, sektörü ekono­mik,teknolojik ve bilimsel alanlarda irdele­meyi, yeni gelişmeler hakkındabilgilenmeyi, Türkiye’nin alüminyum dünyasındaki yeri ve geleceği için birvizyon oluşturmayı amaçla­maktadır.

 

Katılım koşulları, katılımcı firmalar ve bu önemli organizasyona ilişkinher türlü bilgi için

www.aluexpo.comadresini ziyaret edebilirsiniz

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com