Connect with us

Dişli Üretim Servisleri

Aşındırıcı taş üretiminde köklü geçmiş

Yayın Tarihi:

-

 

Unan Teknik‘ in Türkiye resmi temsilciliğini sürdürmekte olduğu Swaty Comet firması, kuruluşu 1879 yılına dayanan Avrupa’nın en eski ve köklü aşındırcı taş üreticilerinden biri. Merkezi ve ana fabrikası Maribor/Slovenya’da bulunan Swaty Comet ülke dahilinde toplam 3 fabrikasında üretimine devam etmekte.

 

Firmada yaklaşık 1000 personel görev yapmakta olup; ISO 9001, ISO 14001 ve ISO 12413 standartları çerçevesinde, sosyal sorumluluk bilinciyle çalışmalarını sürdürmektedir. SwatyComet kendi üretim alanında Slovenya’nın en büyük, Avrupa’nın ise lider teknik aşındırıcı üreticilerinden biridir. Firma güncel durumda senelik üretiminin yaklaşık %75’ lik bir bölümünü, ağırlıklı Avrupa ve Asya ülkeleri olmak üzere ihraç etmekte.

 

Swaty Comet’in en önemli misyonu; iş operasyonlarında mükemmellik, gereksinimlerin tam olarak algılanması, en zorlu tolerans ve teknolojik alanlarda bile müşteri beklentilerinin rasyonel bir biçimde karşılanması olmuştur. Konusunda uzman olan teknik kadro yeterli deneyim ve teçhizat sayesinde müşteri ihtiyaçlarına özel, esnek üretim yapabilmekte ve çözüm ortağı olmaktadır.

Bu noktada Unan Teknik de Türkiye’nin önde gelen otomotiv firmalarına aşındırıcı ürünler tedarik etmekte olup, tüketici firmalar söz konusu ürünler ile ilgili son derece olumlu geri dönüşler yaşamakta. Üretim süreçleri, teslimat kalitesi ve de maliyetler konusunda da hassas ve rekabetçi olan Swaty Comet firmasını temsilen bizler, Unan Teknik olarak,  müşterilerinin talep ve görüşlerini karşılamaktan mutluluk duyacaktır.

Satışlarının % 75’den fazlasını ihraç eden SWATYCOMET’in üretim alanı; aşındırıcı takımlar, kesme ve bileme taşları yanı sıra her türlü endüstriyel makine için değişik karakter ve tipte aşındırıcıları kapsamakta. Firma ürünleri, tüm dünyada rakiplerinden;güvenlik, yüksek dayanıklılık, maliyet-etkinlik ve optimum kalitede işleme özellikleri yanı sıra hızlı sevk süreleri ile ayırt edilmekte. Swaty Comet, 1879 yılında mineral bağlı aşındırıcı üretimine başlamış olup, 1929’da vitrifiye ve 1946 yılında da reçine bağlı aşındırıcı üretimine geçmiştir.

Firma, 1990’lı yıllarda elmas aşındırıcı (CBN)imalatını üretim portföyüne eklemiştir. Swaty Comet ürünlerini; ince taşlar, endüstriyel taşlama ve teknikkumaşlar olarak üç  ana gruba ayırabiliriz. Ana gruplardan endüstriyel taşlama ise; konvansiyon eltaşlama taşları, super aşındırıcılar, taş endüstrisi için aşındırıcılar ve de ısıya dayanıklı aşındırıcılar olarak sınıflandırılmaktadır. Swaty Comet üretimi  talaşlı ve talaşsız imalat yapan her türlü tezgah ihtiyacına cevap verebilecek kapasitededir. Taş ömrünün uzun olması, tezgah hızına bağlı olarak parçada yanma yaratmaması, sonuç olarak en iyi yüzey kalitesini ortaya koyması esastır. Bu noktada, taşların, üretici firmanın işlediği parça malzeme özelliklerine göre markalanması en hayati kuraldır. Markalama konusunda ise dikkat edilmesi gereken husus aşağıda belirtilen örnek tablonun takip edilip taşın doğru biçimde kodlanmasıdır.

Kaynak : Unan Teknik / Aylin Unan Belen

Tel    : +90 216 467 49 80

Faks : +90216 467 49 82.

E-Mail: info@unanteknik.com

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Devamını Oku
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com