Connect with us

Etkinlikler

WIN EURASIA Metalworking’de değişim zamanı

Yayın Tarihi:

-

 

11-14 Şubat 2016 tarihleri tarihleri arasında Tüyap’ta gerçekleşecek olan WIN EURASIA Metalworking’in 2016 yılı yenilikleri İstanbul’da düzenlenen ( 08.12.2015) basın toplantısında açıklandı.

 

Dünyanın en büyük fuar şirketleri arasında yer alanDeutsche Messe’nin Türkiye’deki iştirakı olan Hannover FairsTurkey Fuarcılık’ınGenel Müdürü Alexander Kühnel’in moderasyonunda gerçekleşen toplantıya, Makinaİmalatçıları Birliği (MİB) Yönetim Kurulu Başkanı Sevda Kayhan YILMAZ, GenelGalvanizciler Derneği Genel Sekreteri S.Burcu AKMAN, ERBA Mühendislik MakinaSanayi Kurucu Ortağı Ahmet ÖZCAN ve Hannover Fairs TurkeyGenel Müdür YardımcısıBelkıs ERTAŞKIN konuşmacı olarak katıldı.

 

Hannover Fairs Turkey Genel Müdürü Alexander Kühnelyaptığı konuşmada şunları belirtti: “Bu yıl WIN EURASIA Metal workingfuarında değişim zamanı. 2002 yılından beri Bileşim Fuarcılık A.Ş. ileortak olarak düzenlenen WIN Eurasia Metal working ve WIN EurasiaAutomation fuarlarının tüm hisselerini Hannover Fairs Turkey satınaldı.Buradan da anlaşıldığı üzere artık ulusal ve uluslararası satışlar dadahil olmak üzere tüm organizasyondan %100 olarak bizlersorumluyuz. Bu durumneticesinde sorumluluğumuz daha da arttı. Sektöre dahafazla nasıl yenilikgetirebiliriz, neler yapabiliriz sorusunu kendimize dahafazla sormayabaşladık’’ diyen Kühnel fuarda bu yıl gerçekleşecek yenilikleri anlatmak üzeresözü Hannover Fairs Turkey Fuarcılık Genel Müdür Yardımcısı Belkıs ERTAŞKIN’abıraktı.

 

Yeniürün grupları ve yeni özel bölümler

WIN EURASIA Metal working kapsamında düzenlenenMetalworking Eurasia ve Surface TreatmentEurasiafuarlarındakiyeni gelişmeleredeğinen Ertaşkın ‘’WIN Eurasia Metalworking’te bu yılbirçok değişimmevcut. Öncelikle ürün grupları açısından bir genişleme söz konusu olduğunusöyleyebiliriz. Bu yıl  sac işleme teknolojileri, yüzey işlemteknolojileri ve kaynak teknolojilerinin yanı sıra ham madde;tel, boru,parçaişleme; ve onarım ve atölye ekipmanlarını da ürün gruplarımıza dahilettik. Busayede fuarımızın katılımcı portföyünü de daha fazla genişletmeyiplanlıyoruz.Fuarımızı organize ederken bir diğer amacımız ise daha fazla bilgiaktarımısağlayacak elverişli bir ortam yaratabilmek. Bunu gerçekleştirebilmekiçin fuarımızda çeşitli özel bölümler oluşturuyoruz. Geçtiğimiz yıl,Parts2Clean’inyanı sıra ,Robotics ve safe@work alanında yeni çalışmalargerçekleştirdik. Bu yıl bir yandan bu özel bölümleri güçlendirerek devamettireceğiz, diğer yandanda “Otomotiv Endüstrisinde Sac Levha İşlemeSüreçleri konulu” yeni odak konumuz etrafında ayrı bir özel bölümoluşturacağız.” dedi.

 

Hedef ülkeve sektörler kapsamında gerçekleşenuluslararası ziyaretçi ve tanıtım çalışmalarının kapsamını dagenişlettiklerini ve tüm bunların sonucunda katılımcılar için etkin biruluslararası iş platformu yaratmayı hedeflediklerini belirten Ertaşkın;”Deutsche Messe’nin 120’yi aşkın ülkedeki temsilcilik ağı aracılığıylaaktif bir tanıtım çalışması sürdürüyoruz ayrıca 21 ülkede satın almacıdelegasyonu organizasyonu gerçekleştiriyoruz,” diye belirtti.

 

“2023 yılında hedef 100 milyar dolarlık ihracatgerçekleştirmek”

Makina İmalatçıları Birliği (MİB)Yönetim Kurulu BaşkanıSevda Kayhan YILMAZ  ise fuarın sektöre katkısını şu sözlerle ifadeetti‘’Türk makine sektöründe ihracatımızı 7 katına , ithalatımızı  ise diğersektörler arasında önemli bir noktaya taşıyarak büyük başarılara imza atıyoruz.Bu başarıda  bizim çalışmalarımızın yanı sıra fuarların büyük katkısınıgöz ardı edemeyiz. Şu anda Türkiye’nin ihracatında Türkiye’ninmakinacıları %10 pay alırken Makinaİmalatçıları Birliği olarak amacımız bunu%20’ye çıkarmak. Hedefimiz ise 2023 yılında 100 milyar dolarihracatgerçekleştirmek. İhracatta Almanya’yı çok önemsiyoruz. Dünya makine ihracatındaTürkiye 2002 yılında %0.2 pay alırken 2014  yılında %0.6 pay alarak 7basamak üst sıralara çıktı. Almanya ise bu paydada birinci sırada yer alarakher zaman yerini koruyor. Çünkü teknoloji ve güvenirlilik konusunda Almanya’nınyeri tartışılmaz.Bizde bu işbirliği içerisinde Türkiye makinacıları olarak işgüvenliğini ön plana çıkararak güvenilir bir partner olduğumuzuvurgulayacağız.’’ diye belirtti.

“Fuarın sektörümüze katkısı göz ardıedilemez”

Toplantıda konuşmacı olarak yeralan Genel GalvanizcilerDerneği (GALDER) Genel Sekreteri S.Burcu AKMAN “Dernek olarak sıcakdaldırma galvaniz firmalarını tek çatı altında topluyoruz.Sektörümüzüngelişmesi ve büyüyerek pazarda olması gereken yere ulaşması için çalışıyoruz.Bu bağlamda WIN EURASIA Metal working kapsamında düzenlenen Surface TreatmentEurasia fuarında yer almanın sektörümüzün tanıtımı için önemli adımlardan biriolduğuna inanıyoruz. Bildiğiniz gibi fuar etkinlikleriyle de zengin bir programsunuyor. Biz de dönem dönem dernek olarak güncel konularda gerçekleştirdiğimizseminerlerle bu etkinliklerde yer alıyoruz’’ diye belirtti.  Fuarkatılımcılarından ERBA Mühendislik Makina Sanayi  Kurucu Ortağı AhmetÖZCAN ise‘’WIN Eurasia Metal working’in sektörümüzegöstermiş olduğu olumlu etkisini gözardı edemeyiz. Her yıl düzenli olarak yeraldığımız fuar her geçen yıl daha da gelişerek, dünyanın önde gelenkatılımcılarını bir araya getirerek sektörebüyük katkı sağlıyor,” diyeifade etti..

Metal işleme ve yüzey işlem konularında dünyanın çeşitlinoktalarında (Çin, Hindistan, Almanya, Brezilya, Rusya)  fuarlardüzenleyen Deutsche Messe’nin, 2016endüstri etkinliklerinin ilk durağı WINEURASIA Metal working olacak. Bu fuarı,17-20 Mart tarihleri arasında Tüyap’tadüzenlenecek WIN EURASIA Automation takip edecek.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com