Connect with us

Redüktörler

NORD’dan standart operasyon özellikli, malzeme taşıma uygulamaları için birbirleriyle uyumlu tahrik sistemleri

Yayın Tarihi:

-

 

NORD DRIVESYSTEMS motorlu redüktörlerini uygulamaların gereksinimine göre tasarlamakta ve yapılandırmaktadır.

 

NORD DRIVESYSTEMS motorlu redüktörlerini uygulamaların gereksinimine göre tasarlamakta ve yapılandırmaktadır. Sistem için gerekli kontrol ve ayarlamalar, duvar ve motor üstü bağlantı imkanı olan, enerji verimli frekans invertörleri (desentral) ve soft starterler üzerinden sağlanmaktadır.

 

 

NORD’un yüksek teknoloji bazlı elektronik ürünleri tüm taşıma ve kaldırma operasyonlarını gerçekleştirmektedir. Frekans invertörleri 60 saniye süre için %150’lik ve anlık bir süre için de %200’lük aşırı yük altında çalışabilmektedirler. Ağır yük dalgalanmalarında bile kendisini ispat etmiş ISD vector kontrolü yüksek dinamik ve sabit operasyon imkanı sağlamaktadır.

 

 

Görsel:  Tahrik sitemleri için gerekli olan kontrol ve ayarlar Nord frekans invertör ve soft starterleri üzerinden sağlamaktadır.

 

1 Depo Raf Konveyör Sistemleri

Otomatik depolama sistemleri yüksek istifleme kapasitesi sağlamaktadır. Bu sebepten ötürü dinamik, hareketli depo raf konveyör üniteleri, malzemelerin hızlı alımı ve depolaması için çok önemlidir. Yüksek derecedeki mobilite ve olağan dışı istifleme ve yükleme/boşaltma kapasitelerine ulaşmak için bu sistemler dinamik tahrik sistemlerine ihtiyaç duymaktadır.

 

 

2 Otomatik Kontrollü Araçlar

Otomatik kontrollü araçlar yükleri konveyör bandından alır ve depo sahası içersinde belirlenmiş bir alana taşırlar. Bir transfer arabası belirlenen yere ulaştığında ve raf konveyör sistemi ile aynı hizaya geldiğinde, NORD tahrik sistemleri devreye girer ve yükleri hassas bir şekilde konumlandırır. Böylece taşınan malların, hızlı ve düzgün bir şekilde transferleri sağlanmış olur.

 

3 Zincir Konveyörler

Zincir konveyörler, genellikle ağır yüklerin ve endüstriyel konteynerlerin transferleri için kullanılan sistemlerdir. Zincir konveyör uygulamaları için esas olan uzun ömürlü, dayanıklı tahrik çözümleri NORD’un geniş ürün gamı içersinde yer almaktadır.

 

 

4 Rulo Konveyörler

Rulo konveyörler, hafif, orta ağırlıktaki paletlerin sevki için uygun, çok yönlü sistemlerdir. NORD tahrik sistemleri akıllı kontrol ve ayar opsiyonu sayesinde çeşitli bantlardan meydana gelen hattın hızını bant bazlı olarak ayarlayabilmektir. Bu sayede paketlerin yığılması engellenmiş olur.

 

NORD’un SK180E model frekans invertörleri, yatay konveyörlerde kullanılan, 2,2kW güç değerine kadar olan motorların hız kontrolü için çok uygundur. 22 kW kadar olan güç değerleri aralığında ise SK 200E serisi, daha yüksek performans gerektiren ve daha zorlu görevler en uygun çözüm olmaları sebebiyle kullanılmaktadır.

 

Bu frekans invertörleri, konum kontrolü özelliğine sahip olmalarının yanında, arttırımlı veya sonsuz enkoderler için bağlantı opsiyonuna sahip, sınıfının tek örneğidir. Bu sebepten ötürü, standart AC asenkron motorların, arttırımlı veya mutlak pozisyon kontrolü, ya da senkronizasyon gerektiren uygulamalarda kullanımı mümkün kılınmaktadır. Ayrıca, kaldırma uygulamalarında ya da güvenlik odaklı uygulamalarda, düşük maliyetli çözümler olarak, desentralize invertörler kullanılabilmektedirler (opsiyonel özellikler, SIL3’e kadar STO ve ST1 güvenlik fonksiyonlarını içermektedirler).

 

Hız değişimine gerek duyulmayan, frekans invertörü gerektirmeyen yatay konveyör uygulamaları gibi daha  basit uygulamalar için, NORD’un SK 135E model, elektronik ve aşınmasız motor starterleri, yumuşak kalkışlara ve iki yönlü operasyonlara imkan vermektedir.

 

Kullanıcılar, daha yüksek ilk hareket torku değerleri gereksinimleri için starter üzerindeki DIP sviçleri vasıtasıyla ilk kalkış voltajını ayarlayabilmektedirler. Giriş gücü (akım sınırlayıcı), ekipman (yüksek voltaj ve düşük voltaj koruması), motor (PTC/I²t, motor fazları), ve tüm sistem (tork sınırlama, aşırı yük) için kullanılan entegre koruma mekanizmaları, motor koruma siviçleri, yön değiştirici kontaktörler ve fren doğrultucuları gibi, panoya monte edilen ilave cihazları gereksiz hale getirmektedir.

 

 

NORD DRIVESYSTEMS Güç Aktarma Sis-temleri San. ve Tic. Ltd. Şti  

Tel    +90 216 593 32 37

Faks +90 216 593 33 68

info@nord-tr.com

 

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com