Connect with us

Rulmanlar

NSK ürünleri Agritechnica 2015’te görücüye çıkıyor

Yayın Tarihi:

-

 

Agritechnica 2015 (Hannover, 10-14 Kasım) ziyaretçileri, tarım sektörü için özel olarak tasarlanan NSK rulmanlarının lansmanına şahit olacak. NSK standının odak noktası, kompakt diskli tırmıklar, tohum ekme makineleri ve şerit halinde toprak işleyen makineler gibi toprak işleme makinelerinde kullanılan kuruluma hazır “Agri Disk Poyraları” olacak.

 

Agri DiskPoyraları, çok yüksek radyal ve eksenel yükleri emebilen çift sıralı eğikbilyalı rulmanlardan oluşuyor. Örneğin; üniteler, bir flanş aracılığı ile doğrudanve kolayca diskarolara takılabiliyor. Agri Disk Poyralarının sağlam tasarımınınen temel özelliği, bu ünitelerin kullanıldığı zorlu ortamlarla baş edebilmesi.Mesela, toprakta bulunan kayaların neden olduğu ani şok yükleri, toprak sürmeekipmanının hareket yönü ile olan açısından dolayı, yüksek eksenel yükler oluşturuyor.Ayrıca, toz gibi aşındırıcı malzemeler ile su ve gübre nedeniyle oluşankorozyon, geleneksel rulmanlarda problemlemlere yol açıyor. Buna karşın AgriDisk Poyralarının hizmet ömrü son derece uzun.

Tarımsal uygulamalarda ciddimekanik gerilime maruz kalmaları durumundabile bakım gerektirmeden uzun süre hizmet verebiliyorlar. Agri Disk Poyralarınınperformansına katkıda bulunan tasarım yenilikleri arasında, makine veya ekipmanıngübre gibi maddelerle temas etmesi ve yüksek basınçlı jetler kullanılarak temizlenmesidurumunda bile rulmanın iç kısmına (bakınız: resim) aşındırıcı toz ve nemin sızmasınıengelleyen oldukça etkili bir kaset keçe bulunuyor. Buna ilave olarak,rulmanların yeniden yağlanmayaihtiyacı olmaması sebebiyle toprağa yağ sızıntısı veya dökülmesi riski bulunmuyor.

Agri Disk Göbekleri,NSK’nin Ulm yakınında bulunan Munderkingen’deki Neuweg tesisinde üretiliyor.Tesis, 1954 yılında kurulduğunda sınıfının lideri bir tarım makineleri üreticisitarafından işletiliyordu.1990 yılında ise NSK tesisi devraldı. Tarım ekipmanlarıiçin rulmanların üretiminde 60 yılı aşkın deneyime sahip olan bu modern veoldukça esnek tesiste aynı zamanda müşteri ihtiyaçları doğrultusunda azmiktarda özel veya modifiye edilmiş ünitelerin de üretimi yapılabiliyor.

 

400-800 mmdisk çaplarında mevcut olan Agri Disk Poyraları, NSK’nın Salon 17’deki Stant C 44’deyer alacağı Agritechnica 2015’in odak noktası olacak. NSK standında ayrıca,saygın tarım makineleri üreticileri ile birlikte ve onlar için geliştirilmişdiğer rulman tipleri de yer alacak. Bunlar: biçer döverler için takılmaya hazırkasnak rulmanları, tohum ekme makineleri için dört noktalı rulmanlar ve toprakişleme makinelerinin çeşitli makaralarında kullanılmak için ideal olan ekstragenişlikteki çift sıralı eğik bilyalı rulmanlar. Agritechnica 2015’da NSK:Salon 17, Stant C 44

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com