Connect with us

Zincir ve Zincir Tahrikleri

Başarılarla dolu 100 yılı geride bırakan iwis, global teknoloji liderliğini güçlendiriyor

Yayın Tarihi:

-

Yüksek hassasiyetli, üst kalite zincir çözümlerinde küresel bir teknoloji lideri olan İWİS, 100 yılı geride bıraktı. Bir asrı aşan tecrübesiyle uzmanlık alanında küresel bir öncü olan İWİS, 100 yılı aşkın bir süredir en üst kalite ürünleri mükemmel bir hassasiyetle üretmeye devam ediyor.

Yıllar boyunca oluşan deneyimiyle bugünkü konumuna ulaşan iwis’in çok yönlü ürün yelpazesi, yaratıcı ve yüksek performanslı zincir tahrik sistemlerinden elektrik bağlantı soketleri teknolojisine kadar uzanıyor. Markasını, “Hassasiyet, yenilik ve tutku; işte iwis’i iwis yapan özellikler bunlar” ifadeleriyle açıklayan firmanın teknolojisi, tüm dünyada yaygın olarak kullanılıyor; otomotiv sanayi, gıda ve paketleme sanayi, lojistik ve konveyör sistemleri, sağlık-bakım, tıbbi mühendislik, zirai makineler ile daha birçok sanayi ve uygulama alanı bunlardan bazılarını oluşturuyor.

Oyunun önünde olmak ve yenilikçi kalmak için sürekli olarak ileriye doğru hareket eden bir firma olan iwis’in başarısını, rakamlar sözcüklerden çok daha iyi anlatıyor. Firma, bunu şu ifadeleriyle pekiştiriyor: “Malum; geleceği tahmin edemeyiz – ancak onun şekillenmesine ve vizyonların gerçeğe dönüşmesine yardımcı olabiliriz: iwis yöntemi budur!”

Grubun ana bölümleri üç farklı alandan oluşuyor.

Rakamlarla iwis

Alman mühendisliğinin bir ürünü olan iwis zincirleri, son teknoloji test laboratuvarlarında birtakım sınamalara tabi tutularak üretiliyor. Bu testlerden en önemlilerini zincirin mekaniksel hizmet ömrünü belirlemek için yapılan üç anlamlı faktör olan; gerilme dayanımı, yıpranma direnci ve yorgunluk dayanımı oluşturuyor.

Bu sınama süreçlerinde;

 • Zincir yükü, burulma titreşimi ve sürtünme kaynaklı kayıplar yönünden tahrik zincirlerinin dinamik simülasyonu/analizleri,
 • Münferit zincir tahrik parçalarının FEM (Sonlu Elemanlar Metodu) analizi ve çoklu gövde simülasyonu,
 • Yeni malzemelerin, yağlayıcıların ve üretim metotlarının denenmesi,
 • Zincirin yıpranma kaynaklı esneme davranışının düzenli olarak 20’den fazla farklı test avadanlığında test edilmesi
 • Farklı test metotlarına göre ve 250 kN’ye kadar dinamik yorgunluk dayanımının test edilmesi için 25’ten fazla özel test cihazının mevcut olması,
 • Zincirin kopma dayanımı ve esnemesinin 1000 kN’ye kadar değerlemesinin yapılması gibi unsurlar değerlendiriliyor.
 • iwis zincirlerini özel yapan unsurlar arasındaki başlıca nedenleri; uygulamaya özel zincir tasarımı, zincirin boyutlandırılması, malzeme ve işleme oluşturuyor. Bu unsurlar yerine tam olarak getirildiğinde ortaya yüksek Alman mühendisliğinin sonucu bir kalite çıkıyor.
 • iwis mühendislik ekibi üretim dışında da farklı misyonlar üstleniyor ve bu sayede üretilecek ürünlerde iyileştirmeler yapılabiliyor.
 • Bu misyonlar özetle şunları içeriyor:
 • Zincir iyileştirme süreci
 • Müşterilerle danışarak (kullanım yerlerinde) fizibilite çalışmaları
 • Müşteriye özel kulakların tasarım ve modifikasyonu
 • Müşteriye özel zincir yapılarının analizi
 • Endüstri 4.0 zincir durumu izleme avadanlıkları
 • Zincirin çalışma ömrünü artırmak için çevresel etkilerin danışılması
 • Zincir uygulamalarındaki maliyet faktörünü iyileştirmek adına ek imalat teknolojisi için danışmanlık ve devreye alma

Hizmet

 • Teknik webinarlar
 • Zincirde Yenilikçilik Günleri aktivitesi
 • Çevrim içi zincir bulma programı
 • Kendi tesislerinde eğitim programları
 • Teknik danışmanlık
 • Hızlı yanıt alınması için çevrim içi talep/soru formları
 • Zincir tasarımı
 • CAD dosyası indirme
 • Çevrim içi alışveriş
 • Zincir hesaplama yazılımı
 • Çevrimiçi stok kontrolü

Çalışanlarımız dünyanın her yerinde satış ve teknik destek vermekte, İşinin ehli saha hizmeti veren dağıtıcı ortaklarımız, özel müşteri hizmetleri desteğimiz, özel müşteri yöneticilerimiz ile sanayideki belirgin sektörlere özel bölüm yöneticilerimiz ve Avrupa ve Asya kıtalarındaki kendi üretim tesislerimiz sizlerin uygulamalarına has çözümler üretmek için yarış halindedirler.

iwis’in dünyanın her yerinde satış ve teknik destek veren çalışanları, işinin ehli saha hizmeti veren dağıtıcı ortakları, özel müşteri hizmetleri desteği, özel müşteri yöneticileri ile sanayideki belirgin sektörlere özel bölüm yöneticileri, Avrupa ve Asya kıtalarındaki kendi üretim tesisleri, müşterilerinin uygulamalarına has çözümler üretmek için yarış halinde.

Tahrik çözümleri için yenilikçi ve hassas zincir sistemlerini geliştiren ve üreten firmanın ürün portföyü, hayli yüksek sayıdaki muhtelif sektörler için yenilikçi tahrik çözümlerinden geniş bir yelpazeyi içeriyor. İnanılmaz derecede geniş bir ürün yelpazesine sahip olan iwis, yüksek performanslı standart ürünlerle birlikte müşteriye özel uygulamalara özgü, özel sipariş yüksek kalite ve hassasiyete sahip ürünleri de bünyesinde bulunduruyor.

Advertisement

Müşterisinin yüksek menfaati için en üst kalite ürünleri teknik bir mükemmellikle teslim etmeye kendini adayan iwis, bir zincirden çok daha ilerisine geçerek tüm uygulamanın içeriğine hizmet edecek şekilde çepeçevre çözümler sunuyor.

iwis ürünlerinden bazıları

iwis markaları, standart ürünlerden birinci sınıf çözümlere kadar uzanan farklı performans kategorilerini ve belirli uygulamalar için geliştirilmiş özel markaları içeriyor.

Bütün performans kategorilerinde öncü

Müşterilerinin gereksinimlerini sürekli izleyerek dünyayı “hareket ettirmeye devam” mottosuna yardımcı olmak için üstün kaliteli markalar, yenilikçi ürünler ve en üst sınıf sipariş çözümler geliştirerek sunmayı işi edinen iwis’in 5 ana markası, yenilikçi tahrik çözümlerinin tüm çeşitliliğini kapsıyor. Talep edilen farklı performans kategorileriyle iwis, neredeyse tüm tahrik teknolojisi uygulamaları için doğru çözüm sağlıyor.

Firmanın birincil markası olan JWIS; hassasiyet, doğruluk ve uzunluk kontrolünde en iyiyi tedarik ederken, ELITE ve Eurochain markaları ise hemen hemen tüm uygulamalar için yüksek kaliteli ürünleri geniş bir yelpazede sunuyor.

Birincil markalar

Yüksek kaliteli markalar

Ekonomik markalar

Advertisement
 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Makina mühendisliği ve iktisat derecelerine sahip olan Hakan, video / 2D ve 3D animasyondan mühendislikle ilgili alanlara ve çeviriye kadar yıllarca çeşitli çalışma dallarında çalıştı. Şu anda dış ticaret ilişkileri yürütmektedir. İyi derecede İngilizce, orta derecede Almanca ve İspanyolca biliyor. Hakan aynı zamanda karikatüristtir.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com