Connect with us

Genel

BORUSAN MAKİNA’dan Mesleki Eğitime Büyük Destek!

Yayın Tarihi:

-

Türkiye’nin ilk teknik liselerinden Ankara Mimar Sinan Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde 19 Şubat 2013 tarihinde Borusan Makina ve Güç Sistemleri İş Makinaları Uygulama Laboratuvarı törenle açıldı. Bu türİş Birliği projelerinin iş makinası sektörüne nitelikli teknisyen yetiştirmek açısından büyük önem taşıdığı kabul ediliyor. 

Sektörün vizyoner ismi Borusan Makina ve Güç Sistemleri, kalifiye işgücüne katkı sağlamak amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Müdürlüğü ile yapılan Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü kapsamında Mimar Sinan Teknikve Endüstri Meslek Lisesi’ne bir İş Makinaları Uygulama Laboratuvarı kurdu. Laboratuvar19 Şubat 2013’te düzenlenen tören ile açıldı. Laboratuvar, iş makinelerindeki teknolojik gelişmeleri takip eden, iyi eğitimli, yabancı dil bilen ve teknolojiyi kullanma becerisine sahip nitelikli eleman ihtiyacının karşılanmasında önemli bir rol oynayacak.

Borusan_Makina_Mesleki_Egitime_Buyuk_Destek

Proje kapsamında, Türkiye’nin ilk teknik liselerinden Mimar Sinan EML ne 300m2‘lik prefabrik bir laboratuvar inşa edildi. İçinde bir adet derslik, bir adet takımhane, bir adet öğretmen odası bir adet hidrolik ve pnömatik laboratuvarı ile iş makineleri uygulama laboratuarı bulunuyor. Bunun yanı sıra, uygulamalı eğitimlerde kullanılmak amacıyla laboratuvara CAT iş makinaları komponentleri ve İngilizce-Türkçe teknik terimler sözlüğü gibi eğitim materyalleri sağlamıştır.

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Müdürlüğü ile imzalanacak ilave protokollerle Mesleki Eğitim İş Birliği kapsamında diğer Borusan Makina Bölge ve Şube Müdürlüklerinin bulundukları lokasyonlarda da belirlenen okullar ile bu tip projelerin yapılması planlanmaktadır.

Amaç sanayi- teknik okul işbirliği

İş makinesi sektörüne nitelikli teknisyen sağlamak, mezun öğrencileri sektöre kazandırmak ve öğrencileri İş Makinaları sektörüne uygun yetkinlik ve teknik altyapıda yetiştirme hedefi bulunan Borusan Makina, işe alınan teknisyenlerin daha kolay ve hızlı bir şekilde şirkete ve sektöre entegre olmasını sağlamak için sanayi – teknik okul işbirliğini amaçlamaktadır.

Borusan Makina, Mimar Sinan EML İş Makinaları bölümünden stajyer alım kontenjanını da ikiden beşe çıkarmıştır. Zorunlu stajını bitiren üç öğrenci askerlik görevine gidene kadar işe alınacak, askerlik görevini tamamladıktan sonra işlerine kaldıkları yerden devam edebilecekler

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Devamını Oku
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com