Connect with us

Çimento

Çimento ve maden endüstrilerine özel NORD DRIVESYSTEMS çözümleri

Yayın Tarihi:

-

Günümüz dünyasında enerji her geçen gün pahalı hale gelmektedir. Dolayısıyla ile yatırım aşamasında, ilk yatırım maliyetinin yanı sıra; sürdürülebilirlik adına düşünülmesi gereken bir diğer husus da Toplam Sahip Olma Maliyetidir (TCO: Total Cost of Ownership). Bu sebeple çimento ve maden gibi endüstrilerde, üretiminin her kademesinde önemli miktarda enerjiye ihtiyaç duyulan, söz konusu üretim proseslerinin kademelerinde dökme malzemenin birçok sayıda, uzun ya da kısa mesafelere, dikey ya da yatay taşınmasını içeren, karmaşık bir yapı mevcuttur. Bu nedenle, bu tip üretim proseslerinde ağır hizmet şartlarına dayanıklı ve özellikle de enerji verimliliği yüksek tahrik gruplarına ihtiyaç duyulur. NORD DRIVESYSTEMS 50 yılı aşkın süredir, tüm endüstriyel sektörlere, her birinin ihtiyacına, ağır hizmet çalışma koşullarının, enerji verimliliğinin ve sürdürülebilirliğin bilincinde, terzi usulü, komple çözümleri standart olarak sunmayı bir görev bilmiştir. Şirketimiz çimento ve maden sektörü üreticilerine tek elden geniş bir ürün yelpazesi sunmaktadır: Endüstriyel tip redüktörler, motorlu redüktörler, elektrik motorları ve frekans invertörleri.

Enerji verimli çözümler

NORD DRIVESYSTEMS olarak, son kullanıcıların enerji verimliliğinin esasları açısından kapsamlı ve iyi bir şekilde bilgilendirilmesinin çok önemli olduğuna inanıyoruz. Ancak bu şekilde, bilinçli tüketici, kullanıcılar olarak, makina imalatçıları veya ekipman imalatçılarının pazara sunulan ekipman ya da makinaların yüksek verimlilik değerlerine sahip olmaları yönünde talep ve isteklerde bulanacaktır. Bu bağlamda, enerji verimliliği, şirketler bazında irdelendiğinde, yatırımın kısa sürede geri dönmesi sağlandığı gibi; ülke ekonomisi bazında bakıldığında, toplam enerji ihtiyacımızın azaltılması yönünde de pozitif katkılar sağlayacaktır. Aşağıdaki görsel, enerji maliyetinin toplam satın alma maliyetine oranını görme açısından faydalı olacaktır:

Redüktör seçimi

Enerji verimliliğine paralel olarak, hem bu konu ile bağlantılı hem de kendi başına çok önemli bir konu olan doğru redüktörün seçilmesidir. Bu karmaşık ve zorlu bir süreç olabilir. Bir motorlu redüktör ya da redüktörü seçerken dikkate alınması gereken birçok faktör vardır. Bu bağlamda, önceden tasarlanmış bir motorlu redüktörü, endüstriyel tip redüktörü satın almayı veya redüktör ve motoru ayrı ayrı seçmeyi planlıyorsanız, uygulama gereksinimlerini anlamak, doğru çözümü, eşleşmeyi bulmak için çok önemlidir. NORD DRIVESYSTEMS olarak, sizlere ihtiyaçlarınız doğrultusunda yardımcı olmak adına; gerçekleştirdiğimiz seçim çalışmalarımız için aşağıdaki konu başlıklarının mutlak suretle görüşülmesinin önemli olduğuna inanıyoruz:

  • Uygulama: Uygulama ile ilgili gereksinimler
  • Çalışma ortamı: Uygulama ve ortam sıcaklığı (°C), Rakım (m), Tozlu/Tozsuz ortam, Radyal/aksiyal yükler, koruma sınıfı (IP) vb. teknik veriler
  • Çalışma verileri: Motor verileri (güç, devir vb.), redüktör tahvili veya çıkış hızı, montaj şekli, bağlantı şekli, servis faktörü, ihtiyaç torku ya da hesaplanan tork değeri,
  • Mekanik ve termal kontroller

NORD DRIVESYSTEMS Endüstriyel Redüktörleri 15.000 Nm ile 250.000 Nm arasında tork değerlerini sağlayan 11 adet monoblok (UNICASE) gövdeye sahiptir. Her bir redüktör büyüklüğü için tek bir standart gövde mevcuttur ve bu gövde tüm tahvil oranlarını kapsamaktadır. Modüler konsept sayesinde, tahrik çözümü için gerekli olan redüktörün özellikleri, kolayca ve hızlı bir şekilde konfigüre edilebilir. İstek doğrultusunda komple tahrik sistemleri (Şase üzerinde motor, hidrolik kaplin, tamburlu fren, redüktör, yardımcı tahrik gibi) hazır montajlı şekilde sunulmaktadır. En büyük gövdeli endüstriyel redüktör bile NORD’un monoblok (UNICASE) konsepti dahilinde imal edilmekte; tüm rulman yatakları ve sızdırmazlık yüzeyleri tek kademeli yüksek teknolojiye sahip CNC tezgâhlarda işlenmektedirler. Bu bağlamda, NORD DRIVESYSTEMS Endüstriyel Redüktörlerince (MaxxDrive) şu avantajlar sağlanmaktadır: Çok yüksek torklarda bile yüksek güvenilirlik ve sızdırmazlık, yük aksiyel ve radyal yük dayanımına sahip rulman, sessiz çalışma, düşük bakım maliyeti ve fevkalade uzun hizmet ömrüne sahip olmak. 

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com