Connect with us

Zincir ve Zincir Tahrikleri

Daha uzun zincir kullanım ömrü için: Yağlayın ve aşınmayı önleyin

Yayın Tarihi:

-

Bir zincir aşınma kaynaklı performans kayıpları olmadan daha uzun kullanım ömrüne sahip olabilmek için düzenli olarak bakım yapılmalı ve yağlanmalıdır.

Bakım ve yağlama aralıklarına harfiyen uyulması gereklidir. Zira zincir arızalarının üçte ikisi doğru yağlama ile önlenebilir. Bu nedenle zincirin daha uzun bir kullanım ömrüne sahip olmasını garanti edebilme adına doğru yağlayıcının seçimi en önemli etmenlerden biridir çünkü kullanım sırasında sürekli olarak salınım yapan zincirin her bir halkası rulman gibi hareket eder. Yetersiz yağlama ve ilave kirlilik zincirin tam performansından en az yüzde 20’lik bir kayıp yaşanmasına neden olur ve kullanım ömrüne diğer hiçbir faktörün etmediği kadar etki eder.

 iwis antriebssysteme, genel mühendislik, tesisat mühendisliği, ambalajlama, basım  ve yiyecek endüstrileriyle konveyör teknolojisi alanlarındaki endüstriyel uygulamalar için hassas makara ve konveyör zincirleri üretimi yapmaktadır. Bu tanınmış zincir uzmanı son yıllarda kendi yağlayıcılarını geliştirmenin yanı sıra zincirin kullanım ömrünü arttıran çözümler geliştirmek adına da detaylı araştırmalar yürütmüştür. Özel olarak tasarlanmış test ekipmanları üzerinde yapılmış sayısız deneme ve saygın yağ üreticileriyle yürütülmüş yakın iş birlikleri sayesinde iwis zincir yağlamanın her noktasında güvenilir ve uzman bir partner haline gelmiştir.

Uygun yağlayıcı ve yağlama sürecinin bir araya gelmesiyle aşınma ve ilave korozyonda önemli miktarlarda düşüş meydana gelmektedir.

iwis antriebssysteme ve mühendisleri zincir bakımı ve yağlama konularında tavsiyede ve yardımda bulunmak adına her zaman hizmetinizdedir. Yağlayıcıların doğru kullanımı ile ilgili önemli bilgilere artık iwis “Yağlama Çözümleri” kitapçığından ulaşabilirsiniz. Kitapçık içerisinde muhtemel uyarı işaretlerine yönelik kontrol listeleri, ideal yağlama dozuna dair ipuçları, zinciri yağlamaya hazırlama, yağlayıcıları uygulama ve uygun yağlama noktasını seçmeye yönelik bilgiler ve uygulamayla birlikte kullanılan zincir tipine bağlı olarak uygun yağlayıcıyı seçmek için tavsiyeler bulunmaktadır. İlk yağlayıcının seçimi de eşit önem arz etmekte ve buna göre göz önünde bulundurulmalıdır. Kitapçık aynı zamanda bakım ekiplerine de kompakt ve iyi hazırlanmış bir form sunmaktadır ki bunun içerisinde günlük işleri için değerli ipuçları da yer almaktadır. 

Bununla birlikte iwis yağlamaya izin vermeyen uygulamalar için de çözümler sunmaktadır. Bakım gerektirmeyen JWIS MEGAlife zincirlerinim burçları sinterlenmiş malzemeden üretilmektedir. Bu sayede yağ zicirin birleşim noktalarında uzun süre durmaktadır. Zincirler dışta kuru kalır fakat birleşim noktaları daima yağlıdır. Ve JWIS b.dry paslanmaz çelikleri hiçbir yağlayıcıya ihtiyaç duymaz.

Münih merkezli zincir üreticisi iwis; tüm tahrik ve konveyör teknolojisi uygulamaları için geniş bir ürün yelpazesi sunuyor. Kapsamlı ürün portföyünde hassas ve yüksek performanslı makaralı zincirler; konveyör zincirleri; bakım gerektirmeyen ve korozyona dayanıklı zincirler; toplama ve biriktirme zincirleri; özel uygulamalar için konveyör zincirleri; yaprak zincirleri; düz zincirler ve endüstriyel uygulamalar için modüler kayışlar; zincirler ve tarım makineleri için aksesuarlar ve otomotiv endüstrisi için zamanlama zinciri tahrik sistemleri bulunuyor.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com