Connect with us

Motorlar

DC motor seçimi nasıl olmalı?

Yayın Tarihi:

-

Güç aktarım sektöründe 25 yılı aşkın bir birikime sahip olan İnter Motor, özellikle elektrik motorları ve redüktörler konusunda güçlü bir tedarik merkezidir. İnter Motor güvencesiyle piyasaya sunulan DC motor ürün grubu, uygulamaya özel çözümlerle beklentilere yanıt sunmaktadır.

DC motor fiyatları konusunda söz sahibi olan bir diğer parametre de şüphesiz motorun gücü ve ebatları. Her DC motor çeşidinin uygulama alanı ve gücü farklı olacağından DC motor fiyatları hakkında genelgeçer bir karşılaştırma yapmak mümkün olmuyor. Doğru akım motoru seçimi yaparken DC motor fiyatları kadar projenizin ihtiyaçlarını da göz önünde bulundurmalısınız. Örneğin; projenizde robot kolu gibi hassas hareketlerin sergilenmesi bekleniyorsa step motor, seri üretimin yapıldığı endüstri uygulamalarında ise fırçalı veya fırçasız motor tiplerine ihtiyaç duyabilirsiniz. DC motor fiyatları; motorun imal edildiği malzemelere, motorun boyutuna, motorun gücüne ve çeşidine göre farklılık gösteriyor. İhtiyaç duyduğunuz tüm DC motor çeşitleri için İnter Motor’a başvurabilir ve hem kaliteli hem hesaplı DC motor fiyatları için teklif alabilirsiniz.

DC Motor Fiyatları

DC motor fiyatları hakkında araştırma yaparken satın alacağınız ürünün teknik özelliklerine hâkim olmak işinizi kolaylaştırabilir. Konu elektrik ve elektrik motorları olduğunda karşımıza ilk çıkan kavramlar doğru akım (DC) ve alternatif akım (AC) oluyor. Bir elektrikli motor türü olan DC motor, elektrik enerjisini mekanik enerjiye yani harekete dönüştürme görevini üstlenir ve DC akımla çalıştığı için bu isimle anılmaktadır. Kimi kaynaklarda DA motor olarak da geçen doğru akım motoru, başta robotik olmak üzere büyüklü küçüklü pek çok sektörde karşımıza çıkıyor. DC motor fiyatları hakkında detaylı bilgiler almak için İnter Motor’la iletişime geçebilirsiniz.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com