Connect with us

Genel

Gıda atıklarının dönüştürülmesinde yerel yönetimlerden destek

Yayın Tarihi:

-

Dönüştür Gitsin olarak gıda atıklarının dönüştürülmesi için anlatmaya, işbirlikleri ve fikir birlikleri yapmaya devam ediyoruz.

29 Temmuz 2020 tarihinde, Şişli Belediyesi ile iş birliği içinde çalışacak ve Şişli’nin mahallelerinde hayat bulacak olan “Mutfak” projesinin kurucuları ve aynı zamanda Yönetim Kurulu Üyeleri ile biraraya geldik. Gıda Atıkları Farkındalık Eğitimi için buluştuğumuz bu organizasyonda hem gıda atıklarımızı nasıl dönüştürebileceğimizi konuştuk hem de farkındalık yaratmak için birlikte neler yapabileceğimiz
konusunda çok güzel bir beyin fırtınası gerçekleştirdik. Bu anlamda, oluşumumuzun temel amacını kendileri ile detaylıca paylaştık – ev içinde bireylerin kendi yarattığı gıda atıklarının farkına vardırmak ve bu farkındalık ile gıda atıklarını dönüştürmeye teşvik etmek ve izlemeyi hedeflediğimiz yol haritamızı aktardık.

Toplumsal farkındalığın artırılması, gıda atıkları ile ilgili bilincin oluşturulması ve devamında dönüşümün gerçekleşebilmesi için yerel yönetimlerin öncülük etmesi çok önemli bir adım olacaktır. Bu anlamda Şişli Belediyesi’nin “atık dönüştürme hedefleri“ çerçevesinde gıda atıklarının dönüştürülmesine de yer vermek için gereken adımları atacağına inanıyoruz.

Bu organizasyonun hayata geçmesinde öncülük eden Nişantaşı Lions Kulübü Başkanı Hümeyra Mutlu’ya teşekkür ediyoruz. Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin’in eşi Sayın Hulya Keskin’e ve onun nezdinde katılım gösteren Komşu Dayanışma Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyelerine ve organizasyonun gerçekleşmesinde büyük katkısı olan Şişli Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nden Sayın Dilara İşcan’a teşekkür ediyoruz.

Sevgiler,

Dönüştür Gitsin

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 
Devamını Oku
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com