Connect with us

Gıda ve İçecek Endüstrisi

Ekmek fırını uygulamaları için Watt Drive motor redüktörler

Yayın Tarihi:

-

Saatte 45.000 somun ekmek kapasitesi ile Avusturya’dan makine imalatçısı Koenig, WEG Group – Watt Drive motor ve motorlu redüktörleri ile hijyen standartlarına uygun, yüksek frekanslarda (80-100Hz) tork kaybetmeden çalışma uygulaması gibi özelliklerle makinelerinde fark yaratıyorlar.  Bu sayede hem hızlı ve kapasitesi yüksek makineler sanayide yerini alıyor hem de lezzetli pişmiş somun ekmek, baget ekmek ve hamburger ekmeği gibi ürünler evlerimize geliyor. 

Makinede kullanılan tüm WEG-Watt Drive motorlu redüktörler termistör ve termostat (TH TF) standart termal koruma yanı sıra nem koruma, korozyon koruma gibi opsiyonlar ile donatılmıştır.  Motor redüktör grupları LC5 boya yapısındadır ki bu boya grubu açık deniz uygulamaları gibi çok zor çevresel şartlar için bile uygundur. Gıda makinelerindeki WEG-Watt Drive motorlu redüktörler RAL 5010 opsiyon renk ile boyanıyor ve hamurda olmayan bu renk tonu sayesinde ürün üzerine gelebilecek yabancı maddeler derhal görülebilir. Aynı zamanda bu redüktörlerde gıdaya uygun yağ kullanılmaktadır. 

Hamur karıştırılıp hamur topları oluşturulduktan sonra hamur topları bir konveyöre alınır. Bu konveyör bantı tahrik eden WEG-Watt Drive frenli motor redüktör 5 Nm’lik frenle beraber IP66 koruma sınıfındadır. Aynı şekilde yuvarlama kısmındaki 4kw’lık motorlu redüktör servo fan uygulamasıyla beraber IP66 koruma sınıfındadır. 

WEG-Watt Drive motorlu redüktörler yüksek performans, düşük arıza ve bakım maliyeti ile fark yaratırken UL, CSA, CE ve EAC standartlarını da tamamlamıştır. Özel geniş sarım (dokuzlu terminal kartı) bir diğer önemli avantajdır. Üçgen ve yıldız bağlantıların yanı sıra çift üçgen ve çift yıldız bağlantılar ile direkt kalkışlarda 110 volt ile 690 volt arasındaki farklı voltajlarda sadece klemensten bağlantı değiştirerek çalışabilme imkânı sunmaktadır. Türkiye için düşünüldüğünde özellikle ihracat yapan firmalarda bu özellik daha fazla ön plana çıkmaktadır. Bununla beraber WEG-Watt Drive bu sarım teknolojisi sayesinde invertör uygulamalarında 100 Hz’e kadar tork kaybetmeden çalışabilme imkânı sunmaktadır. 

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com