Connect with us

Kayış ve Kayış Tahrikleri

Değirmen makineleri için Megadyne Transmisyon Kayışları

Yayın Tarihi:

-

Megadyne, farklı endüstriler için dünya çapında küresel güç aktarım çözümleri sağlayıcısıdır. Çeşitli sektörlerde yaşanan problemlere çözüm sunmaya yönelik ürünler geliştirmeye odaklanan marka, şimdi de değirmen makineleri için tasarlanmış kayışları ile pazara hakim oluyor.

Değirmen makinelerinde karşılaşılan başlıca problemler

Değirmen makineleri, gıda işleme endüstrisinde tahılları ve kimyasal ürünleri öğütmek için kullanılır. Zorlu koşullarda çalışırlar ve yoğun aşınma, ısı ve yıpranmaya maruz kalırlar. Değirmen makinelerinin, öngörülemeyen arıza süreleri ortaya çıkmaksızın uzun saatler boyunca çalışması için tesislerin sorunsuz çalışması ve olası arıza riskinin ortadan kaldırılması gerekir. Bu durumdan dolayı değirmen makinelerinde kullanılan kayışlar nihai testlere tabi tutulur. Bu ürünlerin diş atlamaları, sınırlı bir alan ve ağır yükler içinde artan güç aktarımı, kasnak aşınmasına ve kayış hasarına neden olabilecek tozlu ve yüksek sıcaklığa sahip ortamlar gibi sorunlarla karşılaşabilirler.

Megadyne Değirmen Kayışları

Megadyne, gıda sektörünün özel zorluklarına çözüm olarak, aşağıdaki değirmen kayış çeşitlerini üretiyor:

Kanallı taraf ile senkronize: En güçlü çözüm. Kayma ve ağır güç gerektiren her yerde uygulanabilir. Senkron taraf RPP, HTD veya STD profillerinde; kanallı taraf PV-K veya PV-L profillerinde mevcuttur.

Çift taraflı senkronize: Standart çözüm. RPP veya STD profillerde mevcuttur. Standart, Silver veya Gold olmak üzere farklı güçlendirilmiş yapılarda üretilebilir.

Çift taraflı Poly-V: Kayma için mükemmel çözüm. Aynı zamanda gürültü seviyesini de önemli ölçüde azaltır. Kayışlar PV-K veya PV-L profillerinde mevcuttur. Özel tasarımtemas yüzeyini artırır ve ani sıçramalarda tıkanmaları emer.

Megadyne Değirmen Kayışlarının 5 önemli avantajı

Advertisement

Pürüzsüz ve güçlü tahrik: Kayışlar (çift dişli kayışlardan farklı olarak), bloke edildiğinde veya aşırı yüklendiğinde kayma yeteneği sağlar. Olası kopma riskini en aza indirir. Titreşimsiz çalışma sağlar. Ek olarak, kayışlar ısıya ve aşınmaya karşı dayanıklıdır.

Güvenilirlik ve dayanıklılık: Bu teknoloji, diş atlama ve kesme yüklerine dayanıklı yüksek mukavemetli kordlar ve kayış kanallarından yararlanır. Çözüm bu nedenle aşınmalara karşı dayanıklıdır.

Uyumluluk: Kayışlar, yüksek güç aktarımları ve proses süresince istikrarlı güç aktarımı sağlamak için idealdir.

Zaman tasarrufu: Kayışlar kolay takılır ve çıkarılır.

Verimlilik: Duruş süresinin azaltılması ve buna bağlı olarak daha az bakım gideri sağlar.

Değirmen makineleri de dahil olmak üzere gıda işleme endüstrisinin güçlüklerini en iyi şekilde anlayan ve çözümler geliştiren Megadyne’nin, işletmenize uygun en iyi güç aktarım seçenekleri için bizimle iletişime geçin. Özelleştirilmiş ürünler ve daha fazlası için Megadyne web sitesini ziyaret edin ve Megadyne Linkedin profilindeki haberleri takip edin.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Makina mühendisliği ve iktisat derecelerine sahip olan Hakan, video / 2D ve 3D animasyondan mühendislikle ilgili alanlara ve çeviriye kadar yıllarca çeşitli çalışma dallarında çalıştı. Şu anda dış ticaret ilişkileri yürütmektedir. İyi derecede İngilizce, orta derecede Almanca ve İspanyolca biliyor. Hakan aynı zamanda karikatüristtir.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com