Connect with us

Dişli Üretim Servisleri

Dişsan emin adımlarla büyümeye devam ediyor

Yayın Tarihi:

-

Sizler için, 2011 yılından beri Dişsan Redüktör’de satış mühendisi olarak görev alan Sayın Ömer Özonay ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

 

Firmanızı ve ürünlerinizi kısaca tanı­tabilir misiniz lütfen?

1970 yılında kurulan Dişsan Redüktör, 45 yıllık geçmişiylesektöründeki en tecrübeli ve köklü firmalardan biri.

Helis alın dişlili, helis konik dişlili ve planetsistemli redüktörlerin üretimi­ni yapıyoruz. Ayrıca, hidrolik kavrama, elastikkavrama ve geri dönüş önleme kilitleri gibi ara bağlantı ürünleri üre­timiylede güç aktarımında müşterile­rimize komple sistem çözümleri suna­biliyoruz.

Dişsan’ın ağırlıklı olarak hizmet verdiği sektörlerinbaşında kırma eleme tesis­leri, beton santralleri ve iş makineleri üreticileri,soğutma kulesi üreticileri, madencilik sektörü, demir-çelik fab­rikaları, çimentofabrikaları, enerji ve kimya sektörü bulunuyor.

 

 Firmanız açısından2014 yılı nasıl geçti? 2014 yılında 

 hedeflerinize ulaştınız mı? Bu dönemde yüzdekaç

 büyüdünüz? 2015 yılı ve sonrasına dair hedef ile

 beklentilerinizi bizimlepaylaşır mısınız?

2014 yılı için % 20 büyüme hedefi be­lirlemiştik.

Hedefimizin üzerine çıktık ve % 25 büyüme gerçekleştirdik.

Bü­yümemizdeki iticifaktörleri, yurt dışı satışlarımızdaki artış

ve yurt içindeki müşterilerimizinartan ihtiyaçları ola­rak belirtebiliriz.

Ayrıca, ürün yelpa­zemizi genişleterekbüyümemizi des­tekliyoruz.

2014 yılında satışlarımız %25 büyür­ken, istihdamartışı da %7 olarak ger­çekleşti.

Yatırımlarımız makine par­kurumuzu modernleştirmekle

kalite artırımı konusunda yoğunlaştı.

 

2015 yılında yüzde 20’nin üzerinde büyümehedefliyoruz. İhracatımızı arttırmaya yönelik faaliyetlerimize ağırlık vereceğiz.Yurt dışı bayi ağımızı geliştirmek için çalışmalarımız devam edecek.

 

 

İhracat faaliyetlerinizdenve pazarla­rınızdan bahseder misiniz? 2015 ve sonrasına dair hedef ilebeklentileri­nizi öğrenebilir miyiz?

Dişsan Redüktör olarak son yıllarda önemli ihracatatılımları gerçekleştir­dik. Almanya, Polonya, Ukrayna, Ka­zakistan, Rusya,Azerbaycan, Mısır ve İran, ağırlıklı çalıştığımız bölgeler.

 

Önümüzdeki yıllarda da ihracat pa­zarımızı genişletmekiçin tanıtım ça­lışmalarına, yurt dışı fuarları ve ülke ziyaretleri gibifaaliyetlere devam edeceğiz. 2014 Eylül ayında Güney Afrika’ da WIN fuarınınmuadili diye­bileceğimiz bir sanayi fuarına katıldık. Madencilik sektörünün çokönemli ol­duğu bu bölgede ürünlerimiz çok ilgi gördü. 2015 yılında toplam satışları­mızın% 25 ini ihracat olarak gerçek­leştirmeyi hedefliyoruz.

 

Yeni ürünlerinizden,yatırım ve kapa­site artışına yönelik çalışmalarınız­dan bahseder misiniz? 2014yılında geliştirdiğiniz veya üzerine çalıştığı­nız yeni bir ürünya da projeniz var mı? Bu konulara dair hedeflerinizi ve Ar-Ge ile inovasyon çalışmalarınızıbizimle paylaşır mısınız?

Müşteri talepleri doğrultusundayeni ürün geliştirmeye devam ediyoruz. 2013 yılında üretimine başladığımız,twin şaft beton mikserinde kullanılan, planet redüktör modelimizin farklıboyutlarının üretimine başladık. Pla­net redüktör serisini geliştirerek be­tonsantrali üreticilerinin ve kullanı­cılarının tüm ihtiyaçlarını karşılamayıhedefliyoruz.

 

Dişsan’ın beton mikserleri içinözel olarak tasarladığı planet redüktör, tek redüktör ile single şaftmikserlerde, çift redüktör ile twin şaft mikserlerde kullanılıyor. Tek redüktörkullanımı ile 1 m3, 1,5 m3 ve 2 m3’lük mikserler için; çift redüktör kullanımıile 2 m3, 3 m3 ve 4 m3’lük mikserler için uygun oluyor.

 

Ayrıca,mevcut soğutma kulesi re­düktörlerimizi geliştirerek yenileme çalışmalarımızıtamamladık. Gövde ve dişli tasarımında, yağlama sisteminde ve geri dönüş önlemekilidi gibi akse­suarlarda değişiklik ve geliştirmelerle müşterilerimizinihtiyaçlarına daha iyi çözümler üretmeyi hedefledik ve ger­çekleştirdik.

Dişsan Redüktör

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com