Connect with us

Dişli Üretim Servisleri

Dişsan Redüktör, 2014 yılında yüzde 20’nin üzerinde büyüme hedefliyor

Yayın Tarihi:

-

 

1970 yılından beri 44 yıldır Türk sanayisine hizmet veren Dişsan Redüktör, redüktör ve kavrama üretimin de sektöründeki en tecrübeli ve köklü firmalardan biri. Her geçen yıl daha da büyüyen Dişsan Redüktör ’den Satış Müdürü Ömer Özonay ile gerçekleştirdiğimiz röportajda, firmanın büyüme hedefleri ve ihracat faaliyetleri hakkında konuştuk.

 

Ömer Bey, firmanızı ve ürünlerinizi kısaca tanıtabilir misiniz? 2013 yılında hedeflerinize ulaştınız mı? Bu dönemde yüzde kaç büyüdünüz? 

1970 yılında kurulan Dişsan Redüktör, 44 yıllık geçmişiyle sektöründeki en tecrübeli ve köklü firmalardan biri.Helis alın dişlili, helis konik dişlili ve planet sistemli redüktörlerin üretimini yapıyoruz. Ayrıca, hidrolik kavrama, elastik kavrama ve geri dönüş önleme kilitleri gibi ara bağlantı ürünleri üretimiyle de güç aktarımında müşterilerimize komple sistem çözümleri sunabiliyoruz.

Dişsan’ın ağırlıklı olarak hizmet verdiği sektörlerin başında kırma eleme tesisleri, beton santralleri ve iş makinaları üreticileri, soğutma kulesi üreticileri, madencilik sektörü, demir-çelik fabrikaları, çimento fabrikaları, enerji ve kimya sektörü bulunuyor.

2013 yılında satışlarımız büyüme hedeflerimiz doğrultusunda ilerledi. 2013 yılında % 15 büyüme gerçekleştirdik. Büyümemizdeki itici faktörleri, yurt dışı satışlarımızdaki artış ve yurt içindeki müşterilerimizin artan ihtiyaçları olarak belirtebiliriz. Ayrıca, ürün yelpazemizi genişleterek büyümemizi destekliyoruz.

Elastik Kavrama

 Elastik Kavrama

Firmanız açısından 2013 yılının nasıl geçtiğini aktarır mısınız? 2014 yılı ve sonrasına dair hedef ile beklentilerinizi bizimle paylaşır mısınız?

2013 yılında satışlarımız %15 büyürken, istihdam artışı da %10 olarak gerçekleşti. Yatırımlarımız kalite artırımı konusunda yoğunlaştı. Piyasadaki en hasas üç boyutlu dişli ve koordinat ölçüm cihazını bünyemize kattık.

2014 yılında yüzde 20’ nin üzerinde büyüme hedefliyoruz. Yurt dışı bayi ağımızı geliştirmek için çalışmalarımız devam ediyor.

 

İhracat faaliyetlerinizden ve pazarlarınızdan bahseder misiniz? 2014 ve sonrasına dair hedef ile beklentilerinizi öğrenebilir miyiz?

 

Dişsan Redüktör olarak son yıllarda önemli ihracat atılımları gerçekleştirdik. Almanya, Polonya, Ukrayna, Kazakistan, Rusya, Azerbaycan ve Mısır ve İran ağırlıklı çalıştığımız bölgeler. Geçen sene, Almanya merkezli global bir firma Tayland ve A.B.D deki fabrikalarındaki yeni yatırımları için Dişsan redüktörlerini tercih etti. Ürünlerimizi dünya standartlarında üretiyoruz ve bunun geri dönüşünü de alıyoruz.

Önümüzdeki yıllarda da ihracat pazarımızı genişletmek için yurt dışı fuarları ve ülke ziyaretleri gibi faaliyetlere devam edeceğiz. 2014 Eylül ayında Güney Afrika’ da WIN fuarının muadili diyebileceğimiz bir sanayi fuarına katılıyoruz. 2014 yılında toplam satışlarımızın % 20 sini ihracat olarak gerçekleştirmeyi hedefliyoruz.

Mikser Redüktörü

 Mikser Redüktörü

 

Yeni ürünlerinizden, yatırım ve kapasite artışına yönelik çalışmalarınızdan bahseder misiniz? 2013 yılında geliştirdiğiniz veya üzerine çalıştığınız yeni bir ürün ya da projeniz var mı? Bu konulara dair hedeflerinizi ve Ar-Ge ile inovasyon çalışmalarınızı bizimle paylaşır mısınız?

 

Müşteri talepleri doğrultusunda yeni ürün geliştirmeye devam ediyoruz. Twin şaft beton mikserinde kullanılan planet redüktör modelimizi geliştirerek, 2013 yılı başından itibaren müşterilerimize sunmaya başladık. Planet redüktör serisi ile beton santrali üreticilerinin ve kullanıcılarının ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyoruz.

Dişsan’ ın beton mikserleri için özel olarak tasarladığı planet redüktör, tek redüktör ile single şaft mikserlerde, çift redüktör ile twin şaft mikserlerde kullanılıyor. Tek redüktör kullanımı ile 1 m3, 1,5 m3 ve 2 m3’ lük mikserler için; çift redüktör kullanımı ile 2 m3, 3 m3 ve 4 m3 lük mikserler için uygun oluyor.

Ayrıca, 2013 yılı içinde mevcut soğutma kulesi redüktörlerimizi geliştirerek yenileme çalışmalarımızı tamamladık. Gövde ve dişli tasarımında, yağlama sisteminde ve geri dönüş önleme kilidi gibi aksesuarlarda değişiklik ve geliştirmelerle müşterilerimizin ihtiyaçlarına daha iyi çözümler üretmeyi hedefledik ve gerçekleştirdik.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com