Connect with us

Redüktörler

Planet Redüktör üretiminde güvenilir marka; PDS Planet Dişli Sistemleri

Yayın Tarihi:

-

 

2007 yılında kurulan ve üretici olarak Türkiye’de hizmet vermeye başlayan PDS Planet Dişli Sistemleri Sanayi Ltd.Şti., birçok firmayla iş ortaklığı yaparak, her geçen gün kendini geliştirmeyi başarmış bir firma. Ar-Ge çalışmalarıyla bugün ülkemizde rekor denebilecek güçlerde planet redüktör imalatına devam eden PDS’nin Genel Koordinatörü Ertan Ferit Özer ile firmanın vizyonu, kalite politikası ve gelecekteki hedefleri üzerine keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

 

Firmanızın kuruluş hikâyesinden ve yapılanmasından biraz bahsedebilir misiniz?

Başlangıç olarak İtalyan planet redüktör üreticisi Comer Industries firmasının ürünlerini 1998-2004 yılları arasında montajlı olarak getirerek, pazarlamasının yapılması ile başlayan hikâye, 2004 yılının ikinci yarısından itibaren, ürünlerin montaj hakkının alınması ile birlikte 2007 yılının sonuna kadar olan süreçte, Türkiye’de az tanınan planet redüktörün montaj üretimimizle daha fazla sektöre ulaştırılarak tanıtılması ve müşterilerin bilinçlendirilmesi sağlanmıştır. Bu süreçte firmamız planet redüktör konusunda uzmanlaşmış olup, 2008 yılından itibaren ithal ürün olarak montajı yapılan planet redüktörler, yapılan teknolojik tesis ve makine yatırımları ile yerli olarak üretilerek, kalite, servis ve yeniliklerle birlikte Türkiye’deki birçok makine üreticisi ve tesis için ithal markalar karşısında tercih sebebi olmuştur. Günümüze gelene kadar üretim teknolojimiz ile daha yüksek kalite standartlarında ve daha ekonomik üretilebilir hale getirmiş olduğumuz planet redüktör üretimimizin çeşitliliği her geçen gün artan ivme ile daha da zenginleşmektedir.

Firmanızın vizyonu ve misyonu hakkında bilgi alabilir miyiz?

PDSolarak amacımız müşterilerimizin beklentileri doğrultusunda hedeflerine ulaşmaları için              çıktıkları yolda çözüm üretmek, yeni teknolojileri düşük maliyetle sunarak rekabetçi olmalarını sağlamak ve devamlı yanlarında olmak. Bu amaca, müşterilerimizin ve çalışanlarımızın yarattığı sinerji ve işbirliği ile karşılıklı kazanımlarını sağlayacak ve iş yapma süreçlerine değerler katarak ulaşmayı hedefliyoruz.

IMG_0622

PDS PLANET olarak kalite politikanız hakkında neler söylersiniz?

Bizim için kalite ürünün sadece çalışması değildir; ürettiğimiz redüktörler dış görünümü ve ambalajıyla da kullanıcının gözüne girmelidir.

Yerli üretici olarak ileri üretim teknolojileri ile birlikte yüksek kalite standartlarında üretimimizle dünyaca tanınmış uluslararası firmalar karşısında hem Türkiye pazarında hem de yurtdışı pazarlarında her geçen gün payımızı arttırmaya ve adımızı duyurmaya devam ediyoruz.

Hangi sektörlere ne tür hizmetler sunuyorsunuz?

Planet redüktörlerimiz ağır çalışma şartlarında uzun ömürlü ve ekonomik olmaları sebebi ile endüstrinin her alanında tercih sebebi olmaktadırlar.

Mobil (araç üstü) vinçler, katlanır bomlu-teleskobik platformlar, gemi sanayi, tersane ve liman vinçleri, çimento fabrikaları, demir çelik fabrikaları, haddehaneler, petrol ve kimya tesisleri, parçalama (shredder) makinaları, maden öğütme ve kırma tesisleri, maden makineleri, boru ve saç işleme makinaları, arıtma tesisleri, plastik, gıda, cam, mermer, kâğıt, seramik tesisleri, lunapark makineleri, hayvancılık ve yem karma makinaları, beton hazırlama tesisleri, teleferik, yağ fabrikaları… hizmet verdiğimiz sektörler arasındadır.

PD 115 S3 FS FNA + pinyon - Kopya

Ürün gamınızdaki ürünler hakkında bilgi alabilir miyiz?

1.000-2.000.000 Nm tork aralığında 25 gövde büyüklüğünde birçok çıkış versiyonu ile standart planet redüktörler,

2.000- 110.000 Nm arasında da planet vinç redüktörleri ve yürütme redüktörleri,

Ar-Ge çalışmalarıyla müşterilerin isteğine özel yapılan planet redüktörler ile birlikte çok geniş bir yelpazede üretim yapılmaktadır.

Müşterilerinize satış öncesi ve satış sonrası sunduğunuz hizmetler nelerdir?

Satış öncesinde kullanıcıyı almak istediği redüktör ile ilgili bilgi sahibi yapmaya ve karar verme sürecinde yardımcı olmaya çalışırız.

Satış sonrası hizmetlerimiz ise firmamızın mamul ve hizmet kalitesi ilkelerine bağlı kalarak, mamullerin kullanıcı tarafından doğru ve amaca uygun şekilde kullanılması, arıza veya şikâyet durumunda servis ve yedek parça hizmetlerini doğru, hızlı bir şekilde sunarak kullanıcı memnuniyetini  sağlanmasıdır.

 

Müşterileriniz neden PDS PLANET’i tercih etmeli? Sizi diğer firmalardan ayıran özellikleriniz nelerdir?

PDS Planet olarak müşteri ilişkilerine fazlasıyla önem veren bir firmayız. Bunun yanında satıştan sonra verdiğimiz destek bizi rakiplerimizden ayıran en önemli özelliğimizdir.

Kaliteli üretimimiz, uygulamalara yönelik doğru ürün seçimi, fiyat ve kısa süreli teslimatlarla, özellikle ihracat yapan yapan firmalar için PDS PLANET tercih sebebi olmaya devam etmektedir.

Planet redüktör imalatında büyük bir deneyime sahipsiniz. Bu konuda firma olarak müşterilerinize sağladığınız avantajlar ve kolaylıklar nelerdir?

Uzun yıllardır planet redüktör konusundaki kazanmış olduğumuz deneyimlerimizi ve tecrübelerimizi müşterilerimiz ile paylaşarak; müşterilerimizin içinde bulunduğu rekabet ortamında hayati önem taşıyan doğru ürün seçimi, kalite, fiyat ve hız konusunda pazarın değişen koşullarına hızla uyum sağlayarak satış öncesi ve sonrasında daha iyi hizmet vermek için çalışan kadromuzun eğitimine şirket olarak büyük önem verilmektedir.

Gelecekteki hedef ve projeleriniz hakkında bilgi alabilir miyiz?

Yurt dışında daha da etkin olabilmek, ihracat pazarlarını geliştirebilmek adına yurtdışındaki sektörel bazdaki fuarlara katılmayı hedefliyoruz.

Yurt içinde de sektörümüzdeki diğer üreticiler gibi ithal baskısını azaltıp yurtiçindeki üreticilerimizi dünya kalitesindeki üretmiş olduğumuz ürünleri daha fazla kullanmalarını hedeflemekteyiz.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com