Connect with us

Redüktörler

Dişsan Redüktör ’den ağır sanayi çözümleri

Published

on

Ağır sanayi sistemlerinde yükler genellikle darbeli olduğundan ve işletme tipine göre çalışma sırasında çok fazla dur-kalk yapabildiğinden, bu sistemlerde kullanılan redüktörler normalden daha yüksek tork değerlerine sahip olmalıdır. Dişsan’ ın ürettiği DA serisi paralel milli ve DK serisi helis konik dişlili ağır hizmet tipi redüktörler, yıllardan beri bu sektörde en çok tercih edilen redüktörler arasındadır. Sağlam gövdesi, yüksek dişli kalitesi sayesinde en ağır şartlarda dahi sorunsuz bir şekilde uzun yıllar çalışabilmektedir.
DA / DK Serisi Teknik Özellikleri:
Gövde Büyüklüğü: 20 faklı gövde büyüklüğü
Dişli Kademe: 1, 2 veya 3 kademeli helis alın dişlili veya helis konik dişlili
Çıkış Tork Değeri: 200.000 Nm’ ye kadar

Bu tarz yüksek tork değerlerine sahip redüktörlerde aranan en büyük özelliklerden biri de kolay bakım yapılabilir olmasıdır. Dişsan, bu işletmeler için ürettiği redüktörleri bakımı kolay, iki parçalı, döküm gövde veya çelik konstrüksiyon olarak imal etmektedir. DA ve DK serilerinde standart olarak 20 farklı gövde büyüklüğü bulunan Dişsan, standart redüktörlerin dışında kullanıcıların ihtiyaçlarına göre özel redüktörler de imal edebilmektedir.

Dişsan, taşıma sistemleri redüktörleri, vinç kaldırma redüktörleri, değirmen redüktörleri, hadde redüktörleri gibi birçok uygulama için sektöre özel çözümler üretebilmektedir.

Redüktörler isteğe göre; geri dönüş önleme kilitli, delik veya dolu çıkış milli, çok girişli ve/veya çok çıkışlı olarak imal edilebilmektedir. Kullanım yerine ve amacına göre yardımcı tahrikli olarak da üretilebilen redüktörler, ihtiyaç durumunda yağ pompalı cebri yağlama sistemi gibi soğutma sistemleri ile beraber üretilebilirler.

Dişsan, redüktörlerin yanında hidrolik kaplin, elastik kaplin, tek yönlü kavrama gibi ürünleri üreterek, istenildiği takdirde motor, redüktör ve kaplinleri uygun bir şase üzerinde toplayıp, komple sistem olarak da çözüm üretebilmektedir.

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Redüktörler

Yılların eskitemediği Dişsan kalitesiyle 30 yıldır durmayan redüktör!

Published

on

By

Redüktör ve kaplin üretimindeki kalitesiyle pek çok endüstrinin yanı sıra, ağır sanayiye sunduğu çözümlerle zorlu uygulamaların kahramanı olan Dişsan Redüktör, sahada yılların eskitemediği ürünleriyle anılıyor. Demir-çelik sektöründe çalışan ve bugüne kadar herhangi bir tadilat işlemi görmeyen Dişsan Redüktör, tam 30 yıldır çalışıyor. Yarım asrı aşan üretim ve mühendislik birikimi, esnek proje ve imalat yapısı ile pek çok uygulama alanı için en verimli çözümleri tasarlayan ve üreten Dişsan Redüktör, kalitesiyle ağır sanayi sektörlerinin ve zorlu uygulamaların aranan markası olarak öne çıkıyor. Sahada arızalanmayan ürünleriyle anılan Dişsan’ın görselde yer alan redüktörü, montajının yapıldığı 1993 yılından bu yana ilk günkü performansıyla çalışıyor.

Dişsan Redüktör’ün demir-çelik sektöründe faaliyet gösteren bir müşterisi için 30 yıl önce montajını yaptığı redüktör, yıllık periyodik bakımları dışında herhangi bir tadilat işlemi görmeden çalışmayı sürdürüyor. Dişsan Redüktör mühendisliği ve kalitesinin yanında, kullanıcının zamanında ve eksiksiz yaptığı bakımla ilk günkü performansını aratmayan ürün, yarı mamul hazırlama biriminde konveyör redüktörü olarak günlük ortalama 20 saat çalışmaya devam ediyor.

Konuyla ilgili konuşan Dişsan Redüktör Satış Müdürü Servet Reyhanoğlu, “Dişsan Redüktör kurulduğu ilk günkü vizyonuyla ürün üretmeye devam etmektedir. 53 yılı geride bırakan bir işletme olarak sahada henüz ulaşamadığımız nice bu tarz hikayelerin olduğunu biliyoruz. Dişsan’ı bir dünya markası yapan bu anlayışı, bizden sonraki nesillere de aktararak yolumuza devam edeceğiz” diyor.

Continue Reading

Redüktörler

Ağır sanayide kalitesini kanıtlamış MOTOX / MOTOX-N Serisi motorlu redüktörler, sektöre hizmet etmeye devam ediyor

Published

on

By

Fazıl Rulmancılık Endüstriyel Ekipman A.Ş. sektörde 40 yılı aşkın tecrübesi ile ağır sanayi sektöründe güç aktarım sistemleri alanında hizmet veriyor. Motox / Motox-N Serisi redüktörlerde Türkiye yetkili bayisi ve çözüm merkezi pozisyonu ile hizmet alanını genişleterek devam eden Fazıl Rulmancılık; en zor çalışma şartlarında, kusursuz performans aranan noktalar için tasarlanmış Motox, Motox-N Serisi redüktörlerde orijinal yeni ürün, orijinal yedek parça temini ile birlikte bakım ve servis taleplerine de cevap veriyor.

MOTOX – MOTOX-N Serisi motorlu redüktörlerin üretim programını 2021 yılının mart ayı itibarıyla devralan STEINLEN ELEKTOMASCHIENBAU GBMH, ürün gamında bir değişiklik yapmadan üretimi sürdürüyor. MOTOX dişli motorlar, birçok olası kullanıma bağlı ortaya çıkan gereksinimleri karşılayabilecek kombinasyon ve çözümler içerir.

MOTOX portföyü, 0,09 ila 200kW güç aralığında dişli motorlar sunar. Tüm çalışma koşulları dikkate alındığında, enerji tasarrufu ve buna bağlı olarak CO2 emisyonlarının azaltılmasına ilişkin AB Yönetmeliği’nin spesifikasyonlarına sürekli olarak uyulur.

Bir MOTOX dişli motor satın alındığında; IEC 60034 uyarınca minimum verimliliklere dayalı ve 640/2009 sayılı AB düzenlemesine uygun olarak, her zaman premium verimlilikte (IE3) enerji tasarruflu bir motor kullanılacağı anlamına gelir. Buna ek olarak tüm 2 kademeli redüktörlü motorlar %96’nın üzerinde bir verimle karakterize edilerek; enerji tasarrufu ve sonuçta işletme maliyetlerini azaltmaya odaklanır. Tüm Motox- Motox-N Serisi redüktörler yüksek dikey yükleri karşılayabilmek için bir üst gövdeye çıkmadan aynı gövdede daha büyük mil çapları ile temin edilebilir.

Bu sayede daha uzun servis ömrü hizmete devam edebilir. Bu seçeneği en geniş alanda MOTOX / MOTOX-N Serisi motorlu redüktörler sunabilir.

https://www.fazilrulman.com.tr/

Continue Reading

Trendler

Güç Aktarım Sistemleri - Redüktörler, Rulmanlar, Motorlar, Sürücüler sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et