Connect with us

Elektrik Motorları

Duman aspiratör fanı uygulamasında motor/sürücü seçiminin temelinde güvenirlik yatıyor

Yayın Tarihi:

-

 

İstanbul’da bulunan Emak Fan Endüstrisi, en yeni duman aspiratör fanı projesi için Emerson’un sunduğu modüler, özel bir motor ve sürücü çözümünü seçti. Başka bir tedarikçiden vazgeçen Emak, “güvenilir ve sağlam” ürün tasarımı ve hızlı teslimat performansı nedeniyle Control Techniques tarafından üretilen modüler bir Powerdrive F300 ve Leroy-Somer tarafından üretilen özel bir duman aspiratör motorunu tercih etti (şirketlerin ikisi de Emerson Industrial Automation alt kuruluşlarıdır).

 

İstanbul’da bulunan Emak Fan Endüstrisi, en yeni duman aspiratör fanı projesi için Emerson’un sunduğu modüler, özel bir motor ve sürücü çözümünü seçti. Başka bir tedarikçiden vazgeçen Emak, “güvenilir ve sağlam” ürün tasarımı ve hızlı teslimat performansı nedeniyle Control Techniques tarafından üretilen modüler bir Powerdrive F300 ve Leroy-Somer tarafından üretilen özel bir duman aspiratör motorunu tercih etti (şirketlerin ikisi de Emerson Industrial Automation alt kuruluşlarıdır). birlikte çalıştıklarında standart koşullarda (örneğin -20°C … +40°C) ve yangın durumlarında havalandırma veya çekme için kullanılabilecek şekilde çift amaçlıdır. Uyarlanmış sargıları, güçlendirilmiş izolasyonları, özel mafsalları, en zorlu kullanım koşullarına uygun yağları ve boyaları sayesinde bu motorlar iki saat boyunca 400°C sıcaklık ile baş edebilir. FLSHT duman çekme motorları ayrıca, sıkı yangın testlerinden geçirilerek, özel bir kurum (EFECTIS) tarafından EN 12101-3 standardına uygun olarak sertifikalandırılmıştır. Kübra Öner, “Özel bir fan uygulaması sürücüsü olduğu için, F300’ün işlevsel yararları da olacak” diyor. “Örneğin, dahili Yangın modu bizim için önemli bir özellik, çünkü yangın çıkması durumunda ‘bozulana kadar çalıştırma’ yaklaşımını mümkün kılıyor. Duman çekme süreci kritik bir uygulama; dolayısıyla yangın durumunda motor sürücünün çalışacağına güvenebilmemiz gerekiyor. Hem motorun hem sürücünün aynı şirket tarafından üretilmiş olmasından memnunuz; böylece optimum performans elde ediyoruz.”
Emak ayrıca Control Techniques’ten 72 adet SI Ethernet modülü seçti. SI modülleri, PLC ve SCADA sistemlerinden sürücülere iletişim seçenekleri vererek esneklik sağlıyor. SI-Ethernet; gerçek zamanlı Ethernet (IEEE 1588 V2 Precision Time Protocol), HTTP, SMTP, Ethernet/IP ve Modbus TCP/IP destekliyor. Modüller; yüksek hızlı sürücü erişimi, küresel bağlanabilirlik ve IT ağı teknolojileriyle entegrasyon sunmakta kullanılabiliyor.
72 duman çekme fanı projesinin başarısı, Emak’ın gelecekte de Emerson ürünleri kullanması anlamına gelecek.
Kübra Öner şöyle diyor: 
“Emerson ile ortaklığımız gelecekteki projelerde de devam edecek. Emerson Industrial Automation küresel bir kuruluş olduğu için, ürünlerimiz dünyanın her yanında gecikme olmadan destekleniyor olacak. Bu projede Emerson’u tercih etmemizin nedeni ürün güvenilirliği ve hızlı teslimat performansı idi, ama yerel düzeyde sundukları teknik destek ve servis de bizim için çok değerli.”

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com