Connect with us

Elektrik Motorları

Duman aspiratör fanı uygulamasında motor/sürücü seçiminin temelinde güvenirlik yatıyor

Published

on

 

İstanbul’da bulunan Emak Fan Endüstrisi, en yeni duman aspiratör fanı projesi için Emerson’un sunduğu modüler, özel bir motor ve sürücü çözümünü seçti. Başka bir tedarikçiden vazgeçen Emak, “güvenilir ve sağlam” ürün tasarımı ve hızlı teslimat performansı nedeniyle Control Techniques tarafından üretilen modüler bir Powerdrive F300 ve Leroy-Somer tarafından üretilen özel bir duman aspiratör motorunu tercih etti (şirketlerin ikisi de Emerson Industrial Automation alt kuruluşlarıdır).

 

İstanbul’da bulunan Emak Fan Endüstrisi, en yeni duman aspiratör fanı projesi için Emerson’un sunduğu modüler, özel bir motor ve sürücü çözümünü seçti. Başka bir tedarikçiden vazgeçen Emak, “güvenilir ve sağlam” ürün tasarımı ve hızlı teslimat performansı nedeniyle Control Techniques tarafından üretilen modüler bir Powerdrive F300 ve Leroy-Somer tarafından üretilen özel bir duman aspiratör motorunu tercih etti (şirketlerin ikisi de Emerson Industrial Automation alt kuruluşlarıdır). birlikte çalıştıklarında standart koşullarda (örneğin -20°C … +40°C) ve yangın durumlarında havalandırma veya çekme için kullanılabilecek şekilde çift amaçlıdır. Uyarlanmış sargıları, güçlendirilmiş izolasyonları, özel mafsalları, en zorlu kullanım koşullarına uygun yağları ve boyaları sayesinde bu motorlar iki saat boyunca 400°C sıcaklık ile baş edebilir. FLSHT duman çekme motorları ayrıca, sıkı yangın testlerinden geçirilerek, özel bir kurum (EFECTIS) tarafından EN 12101-3 standardına uygun olarak sertifikalandırılmıştır. Kübra Öner, “Özel bir fan uygulaması sürücüsü olduğu için, F300’ün işlevsel yararları da olacak” diyor. “Örneğin, dahili Yangın modu bizim için önemli bir özellik, çünkü yangın çıkması durumunda ‘bozulana kadar çalıştırma’ yaklaşımını mümkün kılıyor. Duman çekme süreci kritik bir uygulama; dolayısıyla yangın durumunda motor sürücünün çalışacağına güvenebilmemiz gerekiyor. Hem motorun hem sürücünün aynı şirket tarafından üretilmiş olmasından memnunuz; böylece optimum performans elde ediyoruz.”
Emak ayrıca Control Techniques’ten 72 adet SI Ethernet modülü seçti. SI modülleri, PLC ve SCADA sistemlerinden sürücülere iletişim seçenekleri vererek esneklik sağlıyor. SI-Ethernet; gerçek zamanlı Ethernet (IEEE 1588 V2 Precision Time Protocol), HTTP, SMTP, Ethernet/IP ve Modbus TCP/IP destekliyor. Modüller; yüksek hızlı sürücü erişimi, küresel bağlanabilirlik ve IT ağı teknolojileriyle entegrasyon sunmakta kullanılabiliyor.
72 duman çekme fanı projesinin başarısı, Emak’ın gelecekte de Emerson ürünleri kullanması anlamına gelecek.
Kübra Öner şöyle diyor: 
“Emerson ile ortaklığımız gelecekteki projelerde de devam edecek. Emerson Industrial Automation küresel bir kuruluş olduğu için, ürünlerimiz dünyanın her yanında gecikme olmadan destekleniyor olacak. Bu projede Emerson’u tercih etmemizin nedeni ürün güvenilirliği ve hızlı teslimat performansı idi, ama yerel düzeyde sundukları teknik destek ve servis de bizim için çok değerli.”

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Elektrik Motorları

Volt Elektrik Motorları geleceği güçlendiren adımlar atmaya devam ediyor

Published

on

By

“Geleceği Güçlendiriyoruz” sloganıyla yola çıkan Volt Elektrik Motorları, sürdürülebilirlik alanındaki kararlılıkla sektörde önemli adımlar atmaya devam ediyor. İkinci sürdürülebilirlik raporunu yayınlayan şirket, raporda geleceğe dair güçlü taahhütlerini ve başarılarını detaylandırıyor.

Çevresel inovasyon:

“Geleceği Güçlendiriyoruz” misyonu çerçevesinde, çevresel inovasyona özel önem gösteren Volt Elektrik Motorları; yenilenebilir enerji kullanımı, atık azaltma stratejileri ve karbon ayak izi yönetimi ile çevresel etkisini sürekli olarak azaltmaya odaklanıyor. 

Toplum sorumluluğu:

Volt Elektrik Motorları toplumsal katkılarla geleceği daha yaşanabilir kılmayı hedefliyor. Eğitim projeleri, çeşitlilik konusundaki taahhütleri ve sosyal programları aracılığıyla topluluklara değer katarken, çalışanlarına adil ve destekleyici bir çalışma ortamı sağlamaya devam ediyor.

Ekonomik sürdürülebilirlik:

Şirketin belirlediği “Geleceği Güçlendiriyoruz” ilkesi, ekonomik sürdürülebilirlik alanındaki taahhütlerini de içeriyor. Finansal başarılarının yanı sıra tedarik zinciri yönetimi ve iş etiği konularında da sorumluluk sahibi olarak hareket ediyor. Adil ticaret prensiplerine bağlı kalarak sürdürülebilir bir ekonominin destekçisi olmaya devam ediyor.

Volt Elektrik Motorları; gelecek vizyonu ile inovasyon, sürdürülebilirlik ve liderlik anlayışıyla sektörde öncü olmaya devam ederek hem şirketin hem de gezegenin geleceğini güçlendiriyor. İkinci sürdürülebilirlik raporu ile şirketin sürdürülebilirlik alanındaki güçlü yönlerini vurgulayarak, paydaşlarıyla açık iletişimi sürdürmeyi amaçlıyor. 

İkinci sürdürülebilirlik raporunu “Geleceği Güçlendiriyoruz” sloganıyla uyumlu olarak Volt Elektrik Motorları sürdürülebilirlikteki lider konumunu vurgulamaktadır. Paydaşları ile birlikte geleceği güçlendirmek adına yaptığı çalışmaları paylaşarak, şeffaf ve sorumlu bir yaklaşım sergilemeye devam ediyor.

Continue Reading

Elektrik Motorları

Lider markaları tek bir çatıda buluşturan VEK Motor, kaliteyi mühendislikle güçlendiriyor

Published

on

By

40 yıllık sektör tecrübesiyle 2005 yılında faaliyetlerine başlayan VEK Verimli Endüstriyel Komponentler, zengin ürün yelpazesinde yer alan yerli ve yabancı pek çok markayla sektörlere güç aktarmaya devam ediyor. 

Mühendis ağırlıklı kadrosuyla satışın yanı sıra, güç aktarım sektörünün çözüm ortağı olarak öne çıkan VEK Motor; WEG, AEMOT, WAT-TEE, NİDEC, Rotor NL, Marathon, KISTLER,  KOSTAL, Danfoss, LS Electric ve Yılmaz Redüktör gibi alanında lider markaları, satış öncesi ve sonrası hizmetleriyle güçlendiriyor. 1.600 m2 kapalı alana sahip merkezinde 6’sı mühendis 15 çalışanıyla İstanbul Hadımköy’de faaliyetlerini sürdüren firma; madencilik, demir-çelik, tekstil, gıda, tarım, inşaat ve altyapı, ulaşım gibi sektörler başta olmak üzere 15’ten fazla farklı endüstriye hizmet sunuyor. Sektörde yetişen ve ihtiyaçlara göre çözümler geliştiren teknik bir kadroya sahip firma, müşterilerinin ihtiyaçlarını anlamanın yanında, tasarım sürecinden saha kullanımına kadar çözüm ortağı oluyor.

Elektrik motorları konusunda sahip olduğu tasarım, üretim, satış öncesi ve sonrası hizmet tecrübeleriyle müşterilerinin rekabet gücünü artıran VEK, standart ve regülasyonların tarif ettiği enerji verimliliğine sahip, teknolojinin gerektirdiği yenilikleri bünyesinde barındıran ve uygulamada motorun maruz kalacağı en zor şartlara uygun konstrüksiyona sahip ürünleriyle müşterileri için fark yaratan avantajlar sağlıyor.

Pek çok referans projede yer alan ve birçok endüstriyel tesise alçak ve orta gerilim standart ve özel tip elektrik motorları, hız kontrol cihazları ve motorlu redüktörleriyle hizmet veren VEK Motor; alçak gerilim elektrik motorlarında dünyanın lider üreticileri arasında yer alan WEG, AEMOT ve WAT-TEE elektrik motorlarının bayiliğini üstleniyor, WEG ile yaptığı iş birliği kapsamında “engineered partner” olarak hizmet veriyor. 0.12 kw-1000 kW güç aralığında IE3-IE4 yüksek verim sınıfına sahip standart motorların yanı sıra, müşteri talepleri doğrultusunda özel mekanik konstrüksiyonda ve özel elektriksel tasarımda motorları da ürün gamında bulunduran VEK, sektörün ihtiyaç duyduğu yüksek güç seviyelerinde alçak gerilim motor (90 kw-1000 kw) ve orta gerilim motorlar (3kv, 6kv, 10kv, 13.8kv gerilim seviyesinde, 50.000 kW’a kadar güç seviyesinde) konusunda da hizmet veriyor.

Continue Reading

Trendler

Güç Aktarım Sistemleri - Redüktörler, Rulmanlar, Motorlar, Sürücüler sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et