Connect with us

Etkinlikler

AMB 2016 Fuarı’nın çok yönlü çerçeve programı

Yayın Tarihi:

-

 

Genç eleman ve yönetici yetiştirme ile teknoloji inovasyonları çerçeve programının ağırlıklı konularını oluşturuyor

 

 

 Uluslararası Metal İşleme Fuarı 13 – 17 Eylül 2016 tarihleri arasında kapılarını ziyaretçilerine açtığında sadece, takım             tezgahları   ve hassas takım sektörünün yeni ürün ve hizmetleri sergilenmekle kalmayıp aynı zamanda kapsamlı bir çerçeve programı da     gerçekleşecektir. Bu programda genç eleman ve yönetici yetiştirme, yarışmalar ve kariyer fuarı gibi konular ele alınacaktır.   Çerçeve   programında ilk kez ”AMB Uzmanlar Lounge“ etkinliği gerçekleşecektir.  Sponsorluğunu mav dergisinin üstlendiği bu   etkinlikte günde   altı uzman otomasyon, bağımsız imalat, enerji verimliliği, katkı maddeli imalat, hafif yapı ve verimlilik     yedekleri konularında   sunumlar yapacaktır. Çok özel: Uzmanlar, „Lounge köşelerinde“ birebir görüşme yapma fırsatını   bulacaklardır.  Lounge, Oskar Lapp   Salonunun (Salon 6) galeri bölümünde bulunur. AMB fuarı ziyaretçileri, TU Darmstadt   Teknik Üniversitesi PTW (Üretim Yönetimi,   Teknoloji ve Takım Tezgahları) Fakültesi tarafından düzenlenen „Metal işleme   inovasyon turunda“ araştırma bölümü uzmanları ile   buluşacak.

 PTW fakültesinin lider firmalar ile birlikte düzenlediği bu özel sergide ziyaretçiler, „Yarının Trentleri“ sloganı altında Industrie   4.0,   güvenli proses ile komple işleme, enerji verimliliği, Lean Machining, talaş kaldırmalı imalatta robot kullanımı ve katkılı   imalat gibi altı    değişik yenilikçi konuda bilgi edinebileceklerdir. Stand ile ilgili rehberli turlar, konu hakkında hızlı bilgi   edinmeyi  mümkün   kılacaktır. Rehberli turlar konusu: Baden-Württemberg Eyaleti Çevre, İklim ve Enerji Yönetimi Bakanlığı   tarafından düzenlenen rehberli turlara katılmak da mümkün olacaktır. Bu turların ağırlıklı konuları doğal kaynakları koruma ve   metal işleme proseslerinde enerji verimliliğidir. Her iki konu çevrenin yükünü azaltmaya ve şirketlerde ekonomikliği artırmaya yönelik konulardır. Stuttgart Bölgesi Ekonomi Destek Platformu tarafından sunulan „Stuttgart Bölgesi Lounge“ etkinliklerinde, örneğin Industrie 4.0 gibi güncel sektör konularının sunumu yapılacaktır.

Yarışmalar, genç eleman ve yönetici yetiştirme etkinlikleri

„MM MaschinenMarkt Award“ ödülü fuarın vazgeçilmez bir parçası olmuştur. Sektör dergisi bu ödülü üçüncü kez veriyor ve birçok kategoride gerçekleştirilen inovasyonları takdir ediyor. Bu ödül için bütün katılımcılar başvuru yapabilir ve ödül kazanma şansını yakalayabilirler. Talaş kaldırmalı imalat sektörünün uzman elemanları yeniden „Yılın Bayan Tornacısı“ yarışmasında buluşacaklar. Bu yarışmayı „fertigung“ dergisi organize edecektir. Yarışmada kullanılacak torna tezgahlarını bu yıl Haas Automation Europe firması kullanıma sunuyor. Fuar öncesinde yapılan ön seçim sürecinde belirlenen beş tornacı, fuarda canlı olarak zor görevlerin üstesinden gelmeye çalışacaklar. Yarışmacılar, Almanya’nın en iyi tornacısı ünvanı ile birlikte cazip ödüller kazanma şansını yakalayacaklar.

Genç elemanlar ise, Almanya Şampiyonası „World Skills Germany“ etkinliğinde CNC torna ve CNC freze alanlarında yarışarak becerilerini ortaya koyacaklar. Bu yarışma World Skills Germany e. V. birliği tarafından organize edilecek, yarışmanın birincileri WorldSkills AbuDabi 2017 yarışmasına katılacaklar. Bu yarışma aynı zamanda, talaş kaldırma mekanikeri mesleği için mükemmel bir reklam etkinliği olacaktır. Alman Takım Tezgahları Üreticileri Birliğinin VDW düzenlediği „Özel Gençlik Sergisi“ de aynı bu hedefi amaçlamaktadır. Gençlerin birden fazla istasyonu geçerek ve çeşitli çalışma kademelerini bizzat uygulayarak tanıma fırsatını yakaladıkları imalat sürecinin tanıtıldığı bu sergide, gençlerin takım tezgahları imalat sektörüne olan ilgisini çekmek hedeflenmektedir.

Toplam Metal Sektörü İşverenler Birliği, VDMA, ZVEI, VDI, VDE ve VDA birliklerinden oluşan ortak „ThinkING.“ insiyatifi de genç eleman yetiştirmeyi teşvik edici etkinlikler düzenleyecektir. Bu insiyatif özellikle mühendislik eğitiminin tanıtılması görevini üstlenmiştir. thinkING sadece bu konuda bilgi vermekle kalmayıp aynı zamanda, mühendislik mesleklerinde potensiyel genç elemanların ağ sisteminde toplanmasını da gerçekleştirmektedir. Mesleğe yeni başlayanlar ile MINT dallarının (matematik, bilgisayar ve bilgi teknolojileri, fen bilimleri, teknoloji) genç profesyonelleri, 16 ve 17 Eylül tarihlerinde bir günlük kongrede ve iki gün sürecek AMB „European MINT Convention“ kariyer fuarında buluşacaklar. Kendileri bu etkinliklerde, işverenler ve insan kaynakları yöneticileri ile bir araya gelecekler. Mükemmel fırsat: AMB kombi bileti ile kariyer fuarını da ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için bkz.:

www.mintcon.eu. Bu konuda „Jobboarding.de“ internet sayfasında da faydalı bilgiler bulabilirsiniz. Bu portalda iş ilanları bulunur ve ayrıca iş arama ilanları da verilebilir.  Özellikle üniversite mezunları ve halen üniversitede öğrenim gören öğrenciler için „Career Walk“ etkinliğine katılmak faydalı olabilir. Bu etkinlikte Stuttgart Bölgesi Ekonomi Destek Platformu tarafından rehberli fuar turları sunuluyor. Bu turlarda üniversite öğrencilerine işverenler ilk temaslarını yapma fırsatı sunulacaktır.

„Sanat teknoloji ile buluşuyor“ yarışması da AMB fuarının vazgeçilmez bir parçası olarak yerini almıştır. Bu yılki yarışma „AMB on fire“ sloganı altına düzenlenecektir. Bu yarışmada fuara katılan firmaların çırakları tarafından imal edilen mangallar yarışacaktır. Sanatsal açıdan en değerli ve orijinal mangal ödül kazanacaktır.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com