Connect with us

Sektör Haberleri

ECO-Adapt SAS’ı satın alan Schaeffler, Lifetime Solutions portföyünü güçlendirdi

Yayın Tarihi:

-

Otomotiv ve endüstri sektörlerinin küresel çapta lider tedarikçisi olan Schaeffler, elektrik sinyal analizi, enerji tüketiminin optimizasyonu ve sistem izlemesi için yenilikçi çözümler sunan ECO-Adapt SAS’taki hisselerin %100’ünü satın aldığını duyurdu. Schaeffler Endüstriyel Bölümü’nün ömür boyu çözüm portföyünü genişleten satın alma, firmanın dijital tabanlı öngörücü bakım alanındaki konumunu güçlendirdi.

LifeTime Solutions portföyü; ısıtma cihazları ve hizalama araçlarından durum izleme çözümlerine çok çeşitli yağlayıcılardan otomatik yağlayıcılara kadar makinelerin tüm çalışma ömrü boyunca endüstriyel bakım için kapsamlı ve çeşitli hizmet teklifleri içeriyor.

Elektrik sinyal tanısına dayalı fonksiyonlarla OPTIME çözümlerinin uygulanması

OPTIME durum takibi, titreşim ve sıcaklık verilerinin sinyallerle analizine dayanan ve endüstriyel makineler için güvenilir kestirimci bakım çözümü sunuyor. ECO-Adapt, elektrik sinyali analizi temelinde bakım bilgileri sunarak, elektrik bileşenlerinin potansiyel arızalarına karşı ek güvenlik sağlayarak bu kapsamı tamamlıyor. Operatörler, mekanik ve elektrikle ilgili sorunları bütüncül bir kestirimci bakım sistemi ile karşılama avantajına sahip oluyor. Bu, makinelerin daha sürdürülebilir çalışmasına doğru önemli bir adım niteliği taşıyor.

ECO-Adapt ile makine çalışırken enerji tüketim optimizasyonunu kapsayan yeni bir ürün yelpazesi

Kullanıcıların enerji takip ihtiyaçlarını karşılayan kapsamlı bir ürün yelpazesi sunan ECO-Adapt ürün portföyü müşterilerden gelen bir isteğe daha cevap vererek, takip uygulanmasının kolaylaştırılmasını da sağlıyor. ECO-Adapt ürün yelpazesi ayrıca, özelleştirilmiş analitik ve gösterge tabloları da dahil olmak üzere tam bulut tabanlı bir çözümle, endüstriyel alt ölçümleri kolaylaştırmak için devrim niteliğindeki çoklu devre sayaçlarını gündeme alıyor. Enerji takibi, genel enerji tüketimini optimize etmeyi mümkün kılıyor ve örneğin çimento, çelik, kağıt hamuru ve kağıt gibi enerjinin en çok yoğun olduğu endüstrilerde, makinelerin optimum çalışma noktalarını bulmak için bilgi sağlıyor. Konuyla ilgili konuşan Schaeffler Yaşam Boyu Çözümler Stratejik İş Birimi Başkanı Rauli Hantikainen, “Tüm kritik güç aktarma organı bileşenlerinin durum takibi, tüm endüstriyel sektörlerdeki müşterilerimiz için bir zorluktur. Müşterilerimiz, mekanik parçaların durumu ve döner makinelerde elektrik motorlarının elektrik bileşenleri hakkında ayrıntılı bilgiler sağlayan ölçeklenebilir ve bütünsel izleme çözümlerine ihtiyaç duyarlar. ECO-Adapt çalışarak, müşterilerimize tüm yaşam döngüsü boyunca rulmanlar ve elektrik enerji aktarma organı bileşenleri için en kaliteli hizmetler ve çözümler sunabiliriz” diyor.

2012 yılında kurulan ve merkezi Fransa Paris’te bulunan Eko-Adapt, enerji tüketiminin analizi ve optimizasyonu ile elektrikli dönen makinelerin öngörücü bakımına çözüm sağlamak için akıllı donanım ve veri analizlerini birleştiriyor. ECO-Adapt çözümleri, MRO ve OEM şirketlerinin üretim ve bakım departmanlarında ve ticari binalarda yüzlerce müşteri tarafından kullanılıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan bir başka isim olan Eco-Adapt CEO’su Laurent Laparra, “Schaeffler, gelecekte başarılı kursumuza devam etmemiz için ideal sahibi ve stratejik ortaktır. Endüstriyel otomasyondaki uzmanlığı, teklifimizi ölçeklendirmemize ve birçok yeni müşteri kazanmamıza izin verecektir. Ar-Ge’deki güçlü yönlerimizi birleştirerek, yenilikçi durum izleme alanında gelecek vadeden yeni ürünler piyasaya sürebileceğiz” ifadelerini kullanıyor.

‘2025 Yol Haritası’ ile Lifetime Solutions çözüm portföyünün genişlemesi

Advertisement

‘2025 Yol Haritası’ altında belirlenen stratejik yöne göre, Schaeffler Lifetime Solutions ürünleri ve hizmetleri, portföyünün genişlemesi ile ilerliyor. Müşterilerinin bugünün zorluklarını yönetmelerine ve ortaya çıkan fırsatları ele geçirmelerine yardımcı olmak için kapsamlı bir dizi son derece güvenilir ürün ve hizmetler sunan Schaeffler Endüstriyel Bölümü; tesis operatörlerinin planlanmamış kesinti sürelerini en aza indirmeyi, yatak ve makine hizmeti ömrünü en üst düzeye çıkarmayı, sürdürülebilirliklerini ve operasyonel güvenilirliklerini artırarak daha fazla planlama kesinliği elde etmelerini amaçlıyor.

Montaj ve sökme için önde gelen özel araç üreticisi Bega International’ın grup bünyesine katılmasını takip eden Eko-Adapt’in satın alınması, Schaeffler’in yaşam boyu çözüm portföyünün güçlendirilmesindeki bir başka stratejik adımı oluşturuyor.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Makina mühendisliği ve iktisat derecelerine sahip olan Hakan, video / 2D ve 3D animasyondan mühendislikle ilgili alanlara ve çeviriye kadar yıllarca çeşitli çalışma dallarında çalıştı. Şu anda dış ticaret ilişkileri yürütmektedir. İyi derecede İngilizce, orta derecede Almanca ve İspanyolca biliyor. Hakan aynı zamanda karikatüristtir.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com