Connect with us

Sektör Haberleri

KARİD: Deprem bölgesindeki lojistik ağımızı ayağa kaldıracağız

Yayın Tarihi:

-

Türkiye’yi derinden etkileyen deprem felaketi süresince yardım köprüleri kuran kargo, kurye ve lojistik sektörü, tedarikçileri ile birlikte ülke genelindeki 1 milyon kişilik istihdam gücüyle deprem bölgesindeki yaraları sarmaya devam ediyor. Gelecek yatırımlarının yol haritasını bu yıl ikincisi düzenlenecek Kargo, Kurye, Lojistik Zirvesi ve Fuarı’nda tartışacak olan sektör, deprem bölgesindeki lojistik ağı yeniden ayağa kaldırmaya hazırlanıyor.

Türkiye kargo, kurye ve lojistik sektörü 2020 yılından bu yana önemli sınavlar veriyor. Pandeminin ardından tüm ülkemizi derinden etkileyen deprem felaketlerinde de sektör, altyapı, otomasyon ve yapay zeka yatırımlarıyla önemli sorumlulukları hızla hayata geçirme kabiliyeti gösterdi.

İnsan gücümüzle yardım köprüleri kurduk

Kargo, kurye ve lojistik sektörünün kriz anlarında toplumsal faydayı birinci önceliğine aldığını açıklayan Türkiye Kargo, Kurye ve Lojistik İşletmecileri Derneği (KARİD) Başkanı Fatih Önyol, “Kargo, kurye ve lojistik sektörü olarak deprem felaketinde sektör olarak çok hızlı organize olup milletimiz için yardım köprüleri kurduk. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) ile birlikte hareket ederek deprem bölgelerinde 4 bine yakın yardım toplama noktası oluşturduk. KARİD üyesi şirketler olarak yaptığımız yardımların yanı sıra bireysel yardımları bedelsiz olarak o bölgedeki insanlarımıza ulaştırdık ve ulaştırmaya devam ediyoruz. Türkiye’nin en fazla istihdam sağlayan sektörlerinden biri olarak 1 milyona yaklaşan insan gücümüzle hepimiz 85 milyon için çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu. 

Deprem bölgesindeki lojistik ağımızı yeniden ayağa kaldıracağız

Deprem bölgesindeki lojistik ağını yeniden ayağa kaldırmak için dernek üyeleriyle ve karar vericilerle yoğun çalışmalar yaptıklarını açıklayan Önyol, sözlerine şöyle devam etti: “Bu yıl ikincisini düzenleyeceğimiz Kargo, Kurye, Lojistik Zirvesi ve Fuarı – PPSE’de bölgedeki üretim ve sanayinin normalleşmesi için atılacak adımlarda sektörümüze düşen görevleri de masaya yatıracağız. KARİD olarak BTK’nın destekleriyle INPPES Fuarcılık ile birlikte 4-5 Mayıs 2023 tarihlerinde Pullman İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenleyeceğimiz PPSE’de başta deprem bölgelerindeki yatırımlarımız olmak üzere sektörün geleceğini şekillendirecek altyapı yatırımları ve teknolojileri alanında uzman konuşmacılar tarafından tartışılacak. Geçtiğimiz yıl zirve olarak düzenlediğimiz bu etkinlik, bu yıl fuar statüsünü de kazandı ve ticari görüşmeler için de önemli bir platform olacak.” 

PPSE bu yıl da sektörün nabzını tutacak

Kargo, kurye ve lojistik sektörü temsilcileri ile tedarikçilerini bir araya getiren PPSE, geçtiğimiz yıl bin 200 ziyaretçiyi ağırladı. I. PPSE’de 95 firma en yeni teknolojilerini ve hizmetlerini stant alanlarında sergiledi ve düzenlenen 6 oturum ve 5 özel sunum kapsamında alanında uzman 50 konuşmacı önemli bilgiler paylaştı. Bu yıl da sektörün nabzını tutacak Kargo, Kurye, Lojistik Zirvesi ve Fuarı – PPSE hakkında daha fazla bilgi için www.ppis.istanbul adresini ziyaret edebilirsiniz.

Advertisement
 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Makina mühendisliği ve iktisat derecelerine sahip olan Hakan, video / 2D ve 3D animasyondan mühendislikle ilgili alanlara ve çeviriye kadar yıllarca çeşitli çalışma dallarında çalıştı. Şu anda dış ticaret ilişkileri yürütmektedir. İyi derecede İngilizce, orta derecede Almanca ve İspanyolca biliyor. Hakan aynı zamanda karikatüristtir.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com