Connect with us

Elektrik Motorları

ELK Motor, bölgesel seminerlerini gelenekselleştiriyor

Published

on

Kurulduğu ilk günden bu yana, elektrik motorunda en üst seviyede verimlilik ve performansı sürekli hedefinde tutan ELK Motor, ilk kez 2017 yılı kış mevsiminde başladığı Bölgesel Teknik Seminer Organizasyonlarını, 2018 yılında da başarıyla gerçekleştirdi.

Temel amacı, yeni teknolojilerin, yeni ürün bilgilerinin ve karşılıklı saha tecrübelerinin paylaşılması olan bu seminerlerde ELK Motor, bayileriyle ve her biri kendi sektörünün lideri olan çeşitli nihai kullanıcılarla bir araya geldi.

Sırasıyla Bursa, Ankara, İzmir ve İstanbul’da gerçekleştirilen Teknik Seminerlerde, ELK Motor ürün ailesi hakkında genel bilgiler aktarılırken, aynı zamanda ELK Motor fabrikasındaki yenilikler, aileye katılan yeni ürünler, yürütülen yeni projeler, artırılmakta olan üretim kapasiteleri ve yeni yatırımları hakkında bilgi paylaşımında bulundu.

Fabrika ve katılımcılar arasında özellikle piyasada karşılaşılan çeşitli zorlu uygulamalar, özel ürün ve çözüm talepleri, çeşitli uygulamalarda yaşanabilen problemler vb. konularda karşılıklı teknik bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunuldu.  Ağırlıkla teknik konuların konuşulduğu ve yoğunlukla bayilerle bir araya gelinen bu Teknik Seminer atmosferinde ELK Motor, katılımcılara bilhassa aşağıdaki konularda bilgiler iletti:

 • 250 gövde, 4-Kutupta 55kW Elektrik Motoru üretimine ulaşan, 71-250 gövde aralığındaki güncel ELK Motor Ürün Ailesi

 

 • ELK Motor Fabrika, Üretim Kapasite Bilgisi, Planlanmakta olan Yeni Yatırımlar, Takip Edilen Yeni Proje ve Teknolojiler

 

 • ELK Motorun sahip olduğu Sertifikalar, IE3 Yüksek Verimlilik Sınıfına dair bağımsız VDE Sertifikasyonu, UL Belgesi Hazırlıkları

 

 • ELK Motora Ait Ürün Teknik Detayları

 

 • Elektrik Motoru çalışma prensibi
 • Motor Mil döndürme momenti hesabı
 • Sargı Yalıtım/Isınma Sınıfı detayları, Ortam koşulları
 • Motor Rulmanları, Radyal Yükler Hakkında Bilgilendirme, K-Kasnak Uygulamaları
 • Ortam Koşullarının Motor Mil Çıkış Gücüne Etkileri
 • Verimlilik Sınıfları, Verimlilikte IEC/DIN Regülasyonu detayları
 • Kompresör, Fan, Pompa Sektörlerine yönelik sahadan bilgiler, istatistikler
 • Doğru Yüke Doğru Elektrik Motorunun Seçimi, Motor Seçim Kriterleri
 • Müşterinin Teknik İhtiyaçlarını Doğru Belirleme, En Uygun Motor Seçimi
 • Motor Modifikasyonları, Aksesuarlar
 • Özel Tasarım ELK Motorlar, S3 Kesintili Çalışmaya Özel Motorlar, Çift Devirli Dahlender Motorlar, IE4 Motorlar, 8-Kutuplu Motorlar, Compact Yapılı Motorlar, 87Hz Uygulamaları vb. konular  

 

250 Gövde ELK Motorlar, Artık Sanayinin Kullanımına Hazır

Hâlihazırda yaklaşık 280 bin adet elektrik motorunun üretildiği Çerkezköy’de yerleşik fabrikada, 250 gövde ELK Motorlar, Sanayinin hizmetine hazır hale gelmiş bulunuyor. Öncelikle 4-Kutup ile başlamış olan bu üretim, yakın zamanda diğer kutuplarda da hazır hale getirilecektir.

ELK Motor, erişmiş olduğu 250 gövde büyüklüğündeki elektrik motoru imalatı ile, bugün ülkemizde sürücüden (inverter) elektrik motoruna, elektrik motorundan redüktöre ve redüktörden de iş makinesine tek çatı altında komple çözüm sunabilen tek yerli üretici firma konumundadır.

  

Uluslararası Sertifikasyon ve UL Belgesi

Uluslararası ticaretin ayrılmaz parçaları sırasıyla, yüksek kalite ve performansta ürün, uygun performans/fiyat oranı, satış sonrası servis hizmetleri ve sertifikasyondur. ELK Motor, Çerkezköy Fabrikasında üretmekte olduğu her elektrik motorunu gerekli testlerden itinayla geçirmekte ve son kontrollerini eksiksiz olarak tamamlamaktadır.  Bunlara ilavaten, sertifikasyon konusu hakkında çalışmalar ve gerekli altyapı hazırlıkları organize edilmektedir. Özellikle uluslararası normlarda sahip olunan sertifikalar ile yurt dışı projelerinde, uluslararası ticarette avantajlar sağlanmaktadır.

ELK Motor, IE3 süper yüksek verimli motorlarında, bugün itibariyle başka hiçbir yerel elektrik motoru üreticisinin sahip olmadığı IE3 Verimliliğiyle ilgili olarak, Alman VDE Kalite Onay Belgesine sahiptir.    

Uluslararası ticarette geçerli olan GOST, CSA, UL, NEMA vb. Sertifikalardan, UL Sertifikasına yönelik olarak çalışmalar, hazırlıklar tüm süratiyle devam etmektedir. Yakın bir tarihte UL Sertifikasının, ELK Motor bünyesine kazandırılması planlanmaktadır.  ELK Motor böylelikle, özellikle Kuzey Amerika pazarına proje geliştiren firmalara, sahip olacağı Sertifikasyon ile ciddi avantajlar sunmuş olacaktır.

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Elektrik Motorları

Volt Elektrik Motorları geleceği güçlendiren adımlar atmaya devam ediyor

Published

on

By

“Geleceği Güçlendiriyoruz” sloganıyla yola çıkan Volt Elektrik Motorları, sürdürülebilirlik alanındaki kararlılıkla sektörde önemli adımlar atmaya devam ediyor. İkinci sürdürülebilirlik raporunu yayınlayan şirket, raporda geleceğe dair güçlü taahhütlerini ve başarılarını detaylandırıyor.

Çevresel inovasyon:

“Geleceği Güçlendiriyoruz” misyonu çerçevesinde, çevresel inovasyona özel önem gösteren Volt Elektrik Motorları; yenilenebilir enerji kullanımı, atık azaltma stratejileri ve karbon ayak izi yönetimi ile çevresel etkisini sürekli olarak azaltmaya odaklanıyor. 

Toplum sorumluluğu:

Volt Elektrik Motorları toplumsal katkılarla geleceği daha yaşanabilir kılmayı hedefliyor. Eğitim projeleri, çeşitlilik konusundaki taahhütleri ve sosyal programları aracılığıyla topluluklara değer katarken, çalışanlarına adil ve destekleyici bir çalışma ortamı sağlamaya devam ediyor.

Ekonomik sürdürülebilirlik:

Şirketin belirlediği “Geleceği Güçlendiriyoruz” ilkesi, ekonomik sürdürülebilirlik alanındaki taahhütlerini de içeriyor. Finansal başarılarının yanı sıra tedarik zinciri yönetimi ve iş etiği konularında da sorumluluk sahibi olarak hareket ediyor. Adil ticaret prensiplerine bağlı kalarak sürdürülebilir bir ekonominin destekçisi olmaya devam ediyor.

Volt Elektrik Motorları; gelecek vizyonu ile inovasyon, sürdürülebilirlik ve liderlik anlayışıyla sektörde öncü olmaya devam ederek hem şirketin hem de gezegenin geleceğini güçlendiriyor. İkinci sürdürülebilirlik raporu ile şirketin sürdürülebilirlik alanındaki güçlü yönlerini vurgulayarak, paydaşlarıyla açık iletişimi sürdürmeyi amaçlıyor. 

İkinci sürdürülebilirlik raporunu “Geleceği Güçlendiriyoruz” sloganıyla uyumlu olarak Volt Elektrik Motorları sürdürülebilirlikteki lider konumunu vurgulamaktadır. Paydaşları ile birlikte geleceği güçlendirmek adına yaptığı çalışmaları paylaşarak, şeffaf ve sorumlu bir yaklaşım sergilemeye devam ediyor.

Continue Reading

Elektrik Motorları

Lider markaları tek bir çatıda buluşturan VEK Motor, kaliteyi mühendislikle güçlendiriyor

Published

on

By

40 yıllık sektör tecrübesiyle 2005 yılında faaliyetlerine başlayan VEK Verimli Endüstriyel Komponentler, zengin ürün yelpazesinde yer alan yerli ve yabancı pek çok markayla sektörlere güç aktarmaya devam ediyor. 

Mühendis ağırlıklı kadrosuyla satışın yanı sıra, güç aktarım sektörünün çözüm ortağı olarak öne çıkan VEK Motor; WEG, AEMOT, WAT-TEE, NİDEC, Rotor NL, Marathon, KISTLER,  KOSTAL, Danfoss, LS Electric ve Yılmaz Redüktör gibi alanında lider markaları, satış öncesi ve sonrası hizmetleriyle güçlendiriyor. 1.600 m2 kapalı alana sahip merkezinde 6’sı mühendis 15 çalışanıyla İstanbul Hadımköy’de faaliyetlerini sürdüren firma; madencilik, demir-çelik, tekstil, gıda, tarım, inşaat ve altyapı, ulaşım gibi sektörler başta olmak üzere 15’ten fazla farklı endüstriye hizmet sunuyor. Sektörde yetişen ve ihtiyaçlara göre çözümler geliştiren teknik bir kadroya sahip firma, müşterilerinin ihtiyaçlarını anlamanın yanında, tasarım sürecinden saha kullanımına kadar çözüm ortağı oluyor.

Elektrik motorları konusunda sahip olduğu tasarım, üretim, satış öncesi ve sonrası hizmet tecrübeleriyle müşterilerinin rekabet gücünü artıran VEK, standart ve regülasyonların tarif ettiği enerji verimliliğine sahip, teknolojinin gerektirdiği yenilikleri bünyesinde barındıran ve uygulamada motorun maruz kalacağı en zor şartlara uygun konstrüksiyona sahip ürünleriyle müşterileri için fark yaratan avantajlar sağlıyor.

Pek çok referans projede yer alan ve birçok endüstriyel tesise alçak ve orta gerilim standart ve özel tip elektrik motorları, hız kontrol cihazları ve motorlu redüktörleriyle hizmet veren VEK Motor; alçak gerilim elektrik motorlarında dünyanın lider üreticileri arasında yer alan WEG, AEMOT ve WAT-TEE elektrik motorlarının bayiliğini üstleniyor, WEG ile yaptığı iş birliği kapsamında “engineered partner” olarak hizmet veriyor. 0.12 kw-1000 kW güç aralığında IE3-IE4 yüksek verim sınıfına sahip standart motorların yanı sıra, müşteri talepleri doğrultusunda özel mekanik konstrüksiyonda ve özel elektriksel tasarımda motorları da ürün gamında bulunduran VEK, sektörün ihtiyaç duyduğu yüksek güç seviyelerinde alçak gerilim motor (90 kw-1000 kw) ve orta gerilim motorlar (3kv, 6kv, 10kv, 13.8kv gerilim seviyesinde, 50.000 kW’a kadar güç seviyesinde) konusunda da hizmet veriyor.

Continue Reading

Trendler

Güç Aktarım Sistemleri - Redüktörler, Rulmanlar, Motorlar, Sürücüler sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et