Connect with us

Elektrik Motorları

ELK Motor, bölgesel seminerlerini gelenekselleştiriyor

Yayın Tarihi:

-

Kurulduğu ilk günden bu yana, elektrik motorunda en üst seviyede verimlilik ve performansı sürekli hedefinde tutan ELK Motor, ilk kez 2017 yılı kış mevsiminde başladığı Bölgesel Teknik Seminer Organizasyonlarını, 2018 yılında da başarıyla gerçekleştirdi.

Temel amacı, yeni teknolojilerin, yeni ürün bilgilerinin ve karşılıklı saha tecrübelerinin paylaşılması olan bu seminerlerde ELK Motor, bayileriyle ve her biri kendi sektörünün lideri olan çeşitli nihai kullanıcılarla bir araya geldi.

Sırasıyla Bursa, Ankara, İzmir ve İstanbul’da gerçekleştirilen Teknik Seminerlerde, ELK Motor ürün ailesi hakkında genel bilgiler aktarılırken, aynı zamanda ELK Motor fabrikasındaki yenilikler, aileye katılan yeni ürünler, yürütülen yeni projeler, artırılmakta olan üretim kapasiteleri ve yeni yatırımları hakkında bilgi paylaşımında bulundu.

Fabrika ve katılımcılar arasında özellikle piyasada karşılaşılan çeşitli zorlu uygulamalar, özel ürün ve çözüm talepleri, çeşitli uygulamalarda yaşanabilen problemler vb. konularda karşılıklı teknik bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunuldu.  Ağırlıkla teknik konuların konuşulduğu ve yoğunlukla bayilerle bir araya gelinen bu Teknik Seminer atmosferinde ELK Motor, katılımcılara bilhassa aşağıdaki konularda bilgiler iletti:

 • 250 gövde, 4-Kutupta 55kW Elektrik Motoru üretimine ulaşan, 71-250 gövde aralığındaki güncel ELK Motor Ürün Ailesi

 

 • ELK Motor Fabrika, Üretim Kapasite Bilgisi, Planlanmakta olan Yeni Yatırımlar, Takip Edilen Yeni Proje ve Teknolojiler

 

 • ELK Motorun sahip olduğu Sertifikalar, IE3 Yüksek Verimlilik Sınıfına dair bağımsız VDE Sertifikasyonu, UL Belgesi Hazırlıkları

 

 • ELK Motora Ait Ürün Teknik Detayları

 

 • Elektrik Motoru çalışma prensibi
 • Motor Mil döndürme momenti hesabı
 • Sargı Yalıtım/Isınma Sınıfı detayları, Ortam koşulları
 • Motor Rulmanları, Radyal Yükler Hakkında Bilgilendirme, K-Kasnak Uygulamaları
 • Ortam Koşullarının Motor Mil Çıkış Gücüne Etkileri
 • Verimlilik Sınıfları, Verimlilikte IEC/DIN Regülasyonu detayları
 • Kompresör, Fan, Pompa Sektörlerine yönelik sahadan bilgiler, istatistikler
 • Doğru Yüke Doğru Elektrik Motorunun Seçimi, Motor Seçim Kriterleri
 • Müşterinin Teknik İhtiyaçlarını Doğru Belirleme, En Uygun Motor Seçimi
 • Motor Modifikasyonları, Aksesuarlar
 • Özel Tasarım ELK Motorlar, S3 Kesintili Çalışmaya Özel Motorlar, Çift Devirli Dahlender Motorlar, IE4 Motorlar, 8-Kutuplu Motorlar, Compact Yapılı Motorlar, 87Hz Uygulamaları vb. konular  

 

250 Gövde ELK Motorlar, Artık Sanayinin Kullanımına Hazır

Hâlihazırda yaklaşık 280 bin adet elektrik motorunun üretildiği Çerkezköy’de yerleşik fabrikada, 250 gövde ELK Motorlar, Sanayinin hizmetine hazır hale gelmiş bulunuyor. Öncelikle 4-Kutup ile başlamış olan bu üretim, yakın zamanda diğer kutuplarda da hazır hale getirilecektir.

ELK Motor, erişmiş olduğu 250 gövde büyüklüğündeki elektrik motoru imalatı ile, bugün ülkemizde sürücüden (inverter) elektrik motoruna, elektrik motorundan redüktöre ve redüktörden de iş makinesine tek çatı altında komple çözüm sunabilen tek yerli üretici firma konumundadır.

  

Uluslararası Sertifikasyon ve UL Belgesi

Uluslararası ticaretin ayrılmaz parçaları sırasıyla, yüksek kalite ve performansta ürün, uygun performans/fiyat oranı, satış sonrası servis hizmetleri ve sertifikasyondur. ELK Motor, Çerkezköy Fabrikasında üretmekte olduğu her elektrik motorunu gerekli testlerden itinayla geçirmekte ve son kontrollerini eksiksiz olarak tamamlamaktadır.  Bunlara ilavaten, sertifikasyon konusu hakkında çalışmalar ve gerekli altyapı hazırlıkları organize edilmektedir. Özellikle uluslararası normlarda sahip olunan sertifikalar ile yurt dışı projelerinde, uluslararası ticarette avantajlar sağlanmaktadır.

ELK Motor, IE3 süper yüksek verimli motorlarında, bugün itibariyle başka hiçbir yerel elektrik motoru üreticisinin sahip olmadığı IE3 Verimliliğiyle ilgili olarak, Alman VDE Kalite Onay Belgesine sahiptir.    

Uluslararası ticarette geçerli olan GOST, CSA, UL, NEMA vb. Sertifikalardan, UL Sertifikasına yönelik olarak çalışmalar, hazırlıklar tüm süratiyle devam etmektedir. Yakın bir tarihte UL Sertifikasının, ELK Motor bünyesine kazandırılması planlanmaktadır.  ELK Motor böylelikle, özellikle Kuzey Amerika pazarına proje geliştiren firmalara, sahip olacağı Sertifikasyon ile ciddi avantajlar sunmuş olacaktır.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com