Connect with us

Genel

Emerson Network Power’dan santral tesisleri için yeni NetSure™ DC Güç Sistemleri

Yayın Tarihi:

-

Emerson Network Power ağ santral tesisleri için tasarlanmış yeni NetSure™ DC güç sistemlerini piyasaya sundu. Emerson’un sektörde öncü yeni nesil NetSure™ DC güç platformunun son ürünleri; NetSure™ 7100 ve NetSure 8100 çoklu kabinleri ve NetSure 7100 bağımsız ve birleştirilmiş AC ve DC güç sistemleri olarak yerini alıyor.Sektöründe öncü görünürlük ve zekâ sağlayan yeni platform, ağ temeli için daha fazla güvenilirlik ve verimlilik sunuyor.

Emerson_Network_Power

Emerson (NYSE:EMR) şirketinin bir işletmesi ve iletişim ağlarının güvenilirliğinin, dağıtım hızının ve çalışma verimliliğinin artırılmasında dünya lideri olan Emerson Network Power, bugün ağ santral tesisleri için tasarlanmış yeni NetSure™ DC güç sistemlerini piyasaya sundu. Emerson’un sektöründe öncü yeni nesil NetSure™ DC güç platformunun son ürünleri; NetSure™ 7100 ve NetSure 8100 çoklu kabinleri ve NetSure 7100 bağımsız ve birleştirilmiş AC ve DC güç sistemleri olarak yerini aldı.
Bu yeni sistemler, olası aşırı yük durumları için önceden uyarı vererek “Intelligent Load Management” sağlayan yeni bir kontrolörle santral tesislerinde güvenilirliği artırıyor. Ayrıca, yeni kontrolör toplam soğutma masraflarından tasarruf edilmesine yardımcı olacak bir araç olarak site enerji tüketimi haritası sağlayabiliyor.
Emerson Network Power’ın Enerji Sistemleri İşletmesi Ürün Yönetimi Başkan Yardımcısı Thomas Bennett, “Intelligent Load Management santral tesislerinde güç sistemi güvenilirliği hakkındaki düşüncelerimizi değiştiriyor. Güvenilirlik, bu tesislerde her zaman birinci öncelik olmuş ve bu nedenle de uzun yıllardır telekom sağlayıcıları gizli yüklerini karşılamak için fazladan kaynak ayırmak durumunda kalmıştır. Intelligent Load Management ile sitedeki her bir yükle ilgili bilgilere göre izleme yapabiliyor ve gerekli eylemi gerçekleştirebiliyoruz. Böylece yük değişiklikleri anında algılanarak arızalar önleniyor.” diyor.

Son olarak piyasaya sunulan dört sistem:
• NetSure 7100 ve NetSure 8100 çoklu kabinleri sistem genişletilebilirliğine ihtiyaç duyan orta ve büyük ölçekli merkezi ofisler için uygunluğu ile ön plana çıkıyor. Bu sistemler, sık yapılan yük değişikliklerinin yüke yakın olan birden fazla dağıtım ünitesine ve yedek sistemlere erişim gerektirdiği yerlerde kullanılabiliyor.
• NetSure 7100 bağımsız DC güç sistemi, küçük bir alanlarda sistem verimliliği, güvenilirlik ve güç kullanılabilirliği gerektiren küçük merkezi ofisler için tasarlanmıştır. Sistem, tek bir kabinde yerleşik akü yedeği ve ölçeklenebilir A + B konfigürasyonuyla konfigüre edilebiliyor.
• NetSure 7100 birleştirilmiş sistemi, hem redresörleri hem de inverterleri içeriyor ve AC ve DC yüklerini çalıştıran küçük telekom merkezi ofisi ve veri merkezi tesisleri için tasarlanmıştır. Hem AC hem de DC yüklerini barındırma özelliği, telekom ve BT etki alanları birleştikçe giderek daha önemli hale geliyor.
Yeni NetSure 7100 ve NetSure 8100 sistemleri, kontrolördeki yeni kurulum sihirbazı sayesinde hızlı dağıtım ve sistem kurulumu sağlıyor. Sistemlerin ölçeklenebilir ve modüler tasarımı, çalışan sistemlerde güvenli ve kolay çalışma sağlayarak, yükseltme ve genişletme sırasında arıza riskini önemli ölçüde azaltıyor. NetSure sistemleri, sektörünün en iyisi yük akım görünürlüğü ve sistem güvenilirliği sağlamasının yanı sıra, redresör çıkışından dağıtım kesici çıkışına yüzde 99,7’yi aşan kabin verimliliği sunuyor ve yüzde 96,2’lik maksimum sistem gücü verimliliği sağlıyor. Sistemler ayrıca yüksek sistem verimliliği ve yük tüketiminden elde edilen verimlilik kazançları ile genel enerji maliyetlerini önemli ölçüde azaltıyor.

Avrupa, Orta Doğu ve Afrika pazarlarında eş zamanlı olarak piyasaya sürülen dört sistem, DC güç sistemlerini, redresörleri ve konvertörleri içeren yeni DC Güç platformunun parçası olarak piyasaya sunuluyor. DC Güç platformuna ilişkili bileşenler ise 2014’ten sonra piyasaya sunulacak.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com