Connect with us

Sektör Haberleri

EuroTrans’ın yeni başkanı I-Mak Redüktör’den Salim Haffar oldu

Yayın Tarihi:

-

1968 yılında bu yana faaliyette olan EuroTrans (Avrupa Güç Aktarma Organları İmalatçıları Derneği) genel kurulunda yapılan seçim sonucunda I-Mak Redüktör Uluslararası Satış ve Pazarlama Müdürü Salim Haffar, başkanlık görevine seçildi.

Makine İmalatçıları Birliği (MİB) tarafından konuya ilişkin şu açıklama yapıldı: “1990 yılından beri tüm makine sektöründe yerli makine üreticilerinin çıkarlarını gözetmek ve yerli makine üretimini desteklemek amacıyla faaliyetlerini sürdüren Makina İmalatçıları Birliği (MİB), ülkemizi uluslararası arenada gururlandıracak işlere imza atmaya devam ediyor.

1968 yılında kurulan EuroTrans – Avrupa Güç Aktarma Organları İmalatçıları Derneği genel kurulunda yapılan seçim sonucunda ülkemizi ve Makina İmalatçıları Birliği’ni temsilen, I-Mak Redüktör ve Varyatör San. Tic. A.Ş.’nin Uluslararası Satış ve Pazarlama Müdürü Salim Haffar, başkanlık görevine seçildi.

MİB’in 2018 yılında üyesi olduğu, 2018 yılında ise 50. yılını kutlayan Avrupa Güç Aktarma Organları Derneği EuroTrans’ın 18. Başkanı seçilen Salim Haffar, yaklaşık iki yıldır EuoTrans içinde temsil görevini sürdürüyordu.

29 Eylül 2020 günü yapılan online toplantıda; Almanya, İtalya, Fransa, İngiltere, Belçika, İsviçre, Finlandiya ve Türkiye’nin üyesi olduğu ve Avrupa’da yerleşik, yaklaşık 600 firmayı ve 40 milyar dolarlık bir üretimi temsil eden EuroTrans genel kurulu sonucunda Haffar, çok önemli bir sorumluluk üstlenmiş oldu.”

Türkiye’ye duyulan güven çok önemli

“Genel kurul sonrası yaptığı konuşmada Salim Haffar, Türkiye ve MİB için gururlu olduğunu ifade etti. Haffar, kısa bir süre sayılacak iki yılın ardından başkanlık görevine seçilmesinde, konuya gösterdiği hassasiyet ve uluslararası toplantıları mümkün olduğunca çok takip etmesinin, dernekte kendisine güven kazandırdığını ve bunun etkili olduğunu söyledi.

Bu dönem içinde Türkiye’ye duyulan güvenin de çok önemli olduğunu vurgulayan Haffar, “Böyle bir dönemden geçerken, sektörün ülkemize ve bizlere duyduğu güveni en etkili biçimde değerlendirmeye çalışacağız. Bu bir bayrak yarışı; bizden önce yapılanlar için teşekkür edip, sonrasında daha ileri nasıl gidebiliriz düşüncesi ile hareket edilmesi gerekiyor. Yapmayı planladıklarımızı genel kuruldan kısa bir süre önce tüm paydaşlara ilettik; onlar da bize güvenmeyi tercih ettiler. Umarız kısa süre içinde ticaret eski hızına kavuşur ve bizler de aklımızdaki projeleri hayata geçirebiliriz” dedi.

Öte yandan, kısa süre önce tüm dünya ticaretini olumsuz yönde etkileyen pandemi nedeniyle online olarak gerçekleşen toplantıda başkanlığa seçilen MİB temsilcisi Haffar’ın yardımcılığını, İsviçre’nin derneği Swissmem’in de temsilciliğini yapan Novagear firması uzmanı André Thuswaldner yapacak. İki yıllık süre için seçilen ve görevini sürdürecek yönetimin sekretaryası ise Almanya VDMA tarafından yapılacak.”

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com