Connect with us

Genel

FLSmidth MAAG Gear Hindistan’da büyüyor

Yayın Tarihi:

-

28 Nisan 2014 tarihinde FLSmidth MAAG Gear, Hindistan’daki ilk montaj ve servis ünitesinin açılışını yaptı. Burası artık Delhi – Jaipur ulusal havalimanı, Haryana’daki Rewari Bölgesi’nde bulunan Bawal Büyüme Merkezi’ndeki FLSmidth üretim ünitesinin bir parçası oldu. Sahip olduğu üstün teknoloji ürünü olanaklar sayesinde yeni dişli kutusu montaj ünitesi Hindistan ve çevre ülkelerdeki işletme ve piyasa ihtiyaçlarına uygun olarak faaliyet göstermektedir.
MAAG WPU

Kömür öğütme değirmenleri için MAAG WPU iki aşamalı dişli ünitesi – yeni tesiste monte edilen ana ürünlerden biri.

Hindistan’daki çimento tüketimi sürekli olarak artmaktadır ve bu artışın gelecekte de devam etmesi beklenmektedir. Yeni FLSmidth MAAG Gear tesisi bu duruma uyum sağlamak için sadece çimento endüstrisi için değil, aynı zamanda mineral ve enerji endüstrileri için seçilen tür ve boyutlardaki dişli kutularının montajını yerinde yapacaktır. Hindistan’da böyle bir yerel tesis kullanmak 200’den fazla dişli kutusu türünün daha etkin bir biçimde desteklenmesini sağlar. Artık Çimento, Mineral ve Enerji Endüstrisi’ndeki farklı dişli kutuları için inceleme, bakım ve tamir hizmetleri sunulmaktadır.

FLSmidth MAAG Gear tesisi, gelişen Bawal Büyüme Merkezi’ndeki 70.000 m2’lik alanı kaplayan yeni FLSmidth arazisinin bir parçasıdır. Şimdiye kadar üç adet etkileyici üretim binası tamamlandı. İki ek binaya yetecek alanı ile FLSmidth arazisi büyümenin devam etmesini mümkün kılıyor.

FLSmidth MAAG Gear, yeni montaj tesisinde yılda yaklaşık 30 dişli kutusu yapmayı planlıyor. Geçtiğimiz iki yıl içinde çeşitli dişli kutusu bileşenleri bakımından kalite standartlarımızı karşılayan yerel tedarikçileri bulmak için çeşitli eleme işlemleri kullandık. Ancak tüm dişli parçalarını, üst düzey konik dişli kesme ve test etme ekipmanları için büyük yatırımların yapıldığı FLSmidth MAAG Gear Sp. Z o.o., Polonya’dan ithal etmeye devam edeceğiz.

FLSmidth MAAG Gear Başkanı ve CEO’su Simon Jensen “Üstün teknoloji ürünü olan bu montaj atölyesi bizim ekipman, işletim, işlem ve güvenlik ile ilgili en yüksek standartlarımızı karşılamaktadır. Bu, dikey öğütme değirmenleri için temel WPU montajı ve makaralı presler ve diğer uygulamalara yönelik PPU montajı için mükemmel bir tesistir. Bu yeni tesisin, dişli takımı alanındaki uzmanlığımızı, bizi Hindistan’daki iş hayatının bir üst seviyesine çıkaran müşterilerimize yaklaştıracağından eminim” açıklamasını yapmıştır.

Kurdele kesimi: (soldan sağa) Jens Westh (FLSmidth MAAG Gear Satış ve Müşteri Hizmetleri Başkan Yardımcısı), Freddy Svane (Hindistan Danimarka Büyükelçisi), Thomas Schulz (FLSmidth Grup CEO’su), Simon Jensen (FLSmidth MAAG Gear CEO’su), Bjarne Moltke Hansen (Group EVP ve FLSmidth Hindistan Başkanı).

Kurdele kesimi: (soldan sağa) Jens Westh (FLSmidth MAAG Gear Satış ve Müşteri Hizmetleri Başkan Yardımcısı), Freddy Svane (Hindistan Danimarka Büyükelçisi), Thomas Schulz (FLSmidth Grup CEO’su), Simon Jensen (FLSmidth MAAG Gear CEO’su), Bjarne Moltke Hansen (Group EVP ve FLSmidth Hindistan Başkanı).

Açılışa Hindistan Danimarka Büyükelçisi Freddy Svane, Grup CEO’su Thomas Schulz, FLSmidth MAAG Gear CEO’su Simon Jensen ve FLSmidth Hindistan Başkanı Bjarne Moltke Hansen katıldı. Ve açılış önemli müşteriler ve tedarikçilerle birlikte yapıldı.

İrtibat bilgileri ve ek bilgiler:

FLSmidth MAAG Gear AG, Lagerhausstrasse 11, Postfach, 8401 Winterthur

Tel: +41 52 260 35 03

FLSmidth MAAG Gear AG Hakkında

FLSmidth MAAG Gear çimento, mineral endüstrisi ve diğer ağır hizmet endüstrileri için dişli üniteleri geliştirir, üretir ve bu ürünlerin bakımını yapar. Dişli çözümleri alanında küresel bir liderdir ve belirtilen Danimarkalı FLSmidth grubuna aittir.

İsviçre’deki Yönetim Merkezi’nde FLSmidth MAAG Gear firmasının geliştirme, tasarım, finans ve satış alanlarında çalışan 100 uzmanı bulunmaktadır. 240 ek personel ile birlikte Elblag (Polonya), Milano (İtalya) ve Bawal (Hindistan) atölyelerinde tahrik sistemleri üretmektedirler.

Eski adı MAAG Zahnräder AG olan firma 2013 yılında 100. yıldönümünü kutladı. Diş-dişli hesaplaması ile ünlü olan Max Maag tarafından kurulan firma, dişli çözümleri için en yüksek kalite standartlarına sahip olan tahrik sistemleri alanında uzun süredir dünya lideridir. Günümüzdeki ürün yelpazesi içinde öğütme değirmenleri, fırınlar, pompalar, kurutucular vb. makineler için dişli kutuları yer almaktadır ve tüm ekipmanlar için bakım çalışmaları yapılmaktadır.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Devamını Oku
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com