Connect with us

Endüstriyel Donanım ve Makine Parçaları

Form Makine’den 3D printer çözümleri

Yayın Tarihi:

-

Özgür Sinan KILIÇ
Form Makina
3D Printer Satış Mühendisi

Form Makine sektörde daha çok Mazak, Studer, Nomura gibi önde gelen markaların satış ve servisiyle ilgili sunduğu hizmetlerle tanınsa da son birkaç yıldır katmanlı imalat yöntemleri üzerine 3D printerlarda teknolojinin önde gelen firmalarının satış ve servisini üstlenmiştir. Katmanlı imalat teknolojisi diye adlandırılan, üç boyutlu yazıcılarla bilgisayarımızda bulunan 3D bir çizimi somut olarak elde etmemiz mümkün, üstelik konvansiyonel yöntemlerdeki üretime göre çizim yapmak yerine tüm kompleks çizimleri basabilme özgürlüğüne sahip.

Teknoloji, bir çizimi somut olarak elde etmemizi sağladığı için çok farklı sektörlere hitap edebilmekte. Metalden plastiğe, kumdan bio uyumlu malzemeye kadar geniş hammadde çeşitliliği nedeniyle oyuncakçılık, medikal, dental, otomotiv, havacılık, kalıpçılık, fonksiyonel ürün üretimi, modelleme ve prototipleme gibi çok çeşitli sektörlerde yer alabilmekte. Teknoloji kendi içinde yaklaşık on beş ve hâlâ genişleyen alt dallara ayrıldığından müşteriye en çok hitap edenine karar verilmesinin ardından en uygun hammaddenin ne olduğuna karar verilir. Form Makine olarak katmanlı imalattaki bu alt teknolojilerinin tümünü bünyemizde bulundurma misyonuyla şu an ConceptLaser, HP, EnvisionTec, Sindoh, XYZ markalarının tersine mühendislikte tarayıcılarda Evatronix markasının mümessilliğini yapmaktayız. Teknoloji çok çeşitli alanlara hitap ettiğinden baskı hizmeti gibi ön çalışmaların ardından ilerleyiş göstermek daha keskin bir ilerleyiş göstermemize yardımcı oluyor. Endüstri 4.0’a uyumluluğu ve teknolojinin geleceğin teknolojisi diye adlandırılmasından dolayı teşvikin yoğun olduğu bu sistem dünyada olduğu kadar ülkemizde de yaygınlaşmaktadır.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com