Connect with us

Elektrik Motorları

Gamak, OEM pazarına anahtar teslim çözümler sunuyor

Published

on

Türkiye’nin ilk ve tek entegre elektrik motoru üretim tesisi ile sektörün lideri olan Gamak, rekabetin yüksek olduğu OEM pazarında da farklı bir noktada konumlanıyor. Gerek yurt içinde gerekse yurt dışındaki firmalara en iyi ürün ve hizmeti sağlamak adına yatırımlarına hız kesmeden devam eden Gamak, 2021 yılında OEM kanalının ciro içerisindeki payını 2 katına çıkartmayı hedefliyor.

Yüzde yüz yerli sermaye ile kurulan Gamak, gelişmiş OEM ürün gamıyla üretim ve küresel tedarik zincirinde müşterilerinin bir adım daha önde olmasını sağlıyor. Tüm üretiminde akıllı otomasyon sistemleri kullanan şirket, OEM’lerle birlikte birçok kuruluşun çözüm ortağı olmayı amaçlıyor.

OEM pazarındaki temel argüman, özgün iş modelleri

Dünyadaki endüstriyel devrimlerle birlikte birçok sektör için orijinal ekipman tedariki, rekabetçi pazar koşullarında kilit öneme sahip. Bu konudaki araştırmalar gösteriyor ki, OEM’ler gelir artışı iyileştirilmiş müşteri deneyimi gibi temel iş hedeflerine ulaşmada önemli bir rol üstleniyor. OEM pazarının önemli aktörleri arasında yer alan Gamak, geniş ürün gamı sayesinde iş ortaklarının ihtiyaçlarına yönelik çözüm önerileri geliştirerek, iş hedeflerine ulaşmalarına yardımcı oluyor.

60 yılı aşkın süredir dünyanın birçok yerinde sanayinin kalbini oluşturduklarını dile getiren Gamak Satış Müdürü Ercan Şenyurt; “OEM pazarının sert rekabet koşullarında öne çıkacak birçok özel iş modeli geliştiriyoruz. Bunun için pazar araştırmaları yaparak, kilit sektörleri belirleyip onların ihtiyaçları doğrultusunda standart veya özel tasarım ürünler imal ediyoruz. Endüstriyel analizler yapıp sektörlerinin lokomotifi olan firmalarını belirliyor, onlarla iletişime geçerek bu konudaki portföyümüzü her zaman güçlü tutuyoruz. Müşteri ziyaretlerimizde firmalara ihtiyaç duyulan ürünleri teklif ediyor, rekabete göre özel ticari koşulları sağlayarak müşteri sadakatini güçlü kılmayı hedefliyoruz” dedi.

OEM ortaklığı müşterilerin girişimlerini kolaylaştırıyor

Verimliliği üst noktaya taşıyacak OEM’ler, şirketlerin kendi ürün ve hizmet girişimlerine odaklanarak, hızlanmalarına yardımcı oluyor. Kuruluşların, ihtiyaç duydukları üçüncü kişi ekipman veya sistem geliştirmeleri ile uğraşmayarak, asıl işine odaklanmasına olanak sağlıyor. Zaman ve maliyetten tasarruf ediliyor.

OEM ortaklığı konusunda gelişmiş bir hizmet anlayışına sahip olduklarını vurgulayan Gamak Satış Müdürü Ercan Şenyurt; “İş ortaklarımızın doğru zamanda doğru fırsatı yakalayıp rakiplerine göre avantaj sağlamasında kilit bir rol üstleniyoruz. Yurtdışındaki bayiler ile ilişki kurarken, güçlü stok tutmalarına da özen gösteriyoruz. Konusuna ve bulunduğu pazara hakim, teknik ve finansman alt yapısı güçlü firmalar ile çalışmayı kendimize hedef alıyoruz. Makina imalatçısı müşterilerimize uygun ticari koşullar ile ürün verip, makinelerine Gamak motorlarını takmaları konusunda onları sürekli destekliyoruz. Bu sayede pazara geniş yayılımı sağlıyor ve globalde marka bilinirliğini sürekli canlı tutmayı amaçlıyoruz” dedi.

Gamak Satış Müdürü Ercan Şenyurt

Hayatın ve sanayinin her alanında yüksek standartlarıyla fark yaratıyor

OEM pazarında çok iddialı olduklarını, bu iddianın arkasında ise çok güçlü argümanlar olduğuna dikkat çeken Şenyurt; “OEM hayatın her alanı için geçerli olduğundan performans, verim ve standartlar açısından yüksek kalitede olmalı. Biz bu konuda çok dikkatli ve titiz bir süreç yönetiyoruz. Örneğin; tünel, AVM, kapalı otoparklar gibi yerlerde yangın esnasında zehirli dumanı dışarı atmak için havalandırma fanlarına gereksinim olmaktadır. Bunların tahrikinde duman tahliye motorları kullanılır. Gamak’da motorlarımızın üstün özelliği, sargı yalıtım sınıfının H olmasıdır. Petro-kimya sektöründe, rafinerilerde, ilaç ve boya fabrikalarında, çimento-alçı ve un-değirmen sektörlerinde yer alan patlayıcı gaz ve tozların bulunduğu ortamlarda kullanılabilen alev sızdırmaz özellik içeren motorlarımız fark yaratmaktadır. Kompresör sektöründe güçlü DE rulmanlı AC motorlarımız ön plana çıkmaktadır. Fan ve pompa sektörlerinde kullanılan motorlarımız yüksek korumaya sahiptir. Dişli kutusu sektörü gibi kalkış momentinin yüksek olduğu uygulamalarda ise silindirik rulmanlı motorlarımız seçilebilir. Motorlarımız ayrıca sargı yalıtım/ısınma sınıfında H/F koruma sınıfına dahildir.” dedi.

Yeni hedef pazarlar; Merkez Avrupa, Kuzey Afrika ve Orta Doğu

Gamak olarak pompa, kompresör ve redüktör endüstrisi başta olmak üzere dünyada söz sahibi olmuş birçok makine imalatçısı firma ile çalıştıklarını söyleyen Şenyurt; “Yurtdışında satışlarımızı arttırmak istediğimiz başlıca pazarlar Merkez Avrupa, Kuzey Afrika ve Orta Doğu bölgeleri. Bu geniş coğrafyada çeşitli sektörlerden orta ve büyük ölçekli dünya firmaları ile sistemli bir şekilde iletişimimizi sürdürüyoruz. Yurtdışı OEM firmalarıyla olan ticari hacmimizi genişletiyor ve bu sayede şirketin genel satış rakamları içerisindeki OEM satış rakamlarının büyüyeceğini öngörüyoruz. Bu perspektif ile 2021 yılında OEM kanalı ciro paymızı 2 katına çıkartmayı ve OEM ailemizle birlikte büyümeyi hedefliyoruz.” dedi.

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Elektrik Motorları

Volt Elektrik Motorları geleceği güçlendiren adımlar atmaya devam ediyor

Published

on

By

“Geleceği Güçlendiriyoruz” sloganıyla yola çıkan Volt Elektrik Motorları, sürdürülebilirlik alanındaki kararlılıkla sektörde önemli adımlar atmaya devam ediyor. İkinci sürdürülebilirlik raporunu yayınlayan şirket, raporda geleceğe dair güçlü taahhütlerini ve başarılarını detaylandırıyor.

Çevresel inovasyon:

“Geleceği Güçlendiriyoruz” misyonu çerçevesinde, çevresel inovasyona özel önem gösteren Volt Elektrik Motorları; yenilenebilir enerji kullanımı, atık azaltma stratejileri ve karbon ayak izi yönetimi ile çevresel etkisini sürekli olarak azaltmaya odaklanıyor. 

Toplum sorumluluğu:

Volt Elektrik Motorları toplumsal katkılarla geleceği daha yaşanabilir kılmayı hedefliyor. Eğitim projeleri, çeşitlilik konusundaki taahhütleri ve sosyal programları aracılığıyla topluluklara değer katarken, çalışanlarına adil ve destekleyici bir çalışma ortamı sağlamaya devam ediyor.

Ekonomik sürdürülebilirlik:

Şirketin belirlediği “Geleceği Güçlendiriyoruz” ilkesi, ekonomik sürdürülebilirlik alanındaki taahhütlerini de içeriyor. Finansal başarılarının yanı sıra tedarik zinciri yönetimi ve iş etiği konularında da sorumluluk sahibi olarak hareket ediyor. Adil ticaret prensiplerine bağlı kalarak sürdürülebilir bir ekonominin destekçisi olmaya devam ediyor.

Volt Elektrik Motorları; gelecek vizyonu ile inovasyon, sürdürülebilirlik ve liderlik anlayışıyla sektörde öncü olmaya devam ederek hem şirketin hem de gezegenin geleceğini güçlendiriyor. İkinci sürdürülebilirlik raporu ile şirketin sürdürülebilirlik alanındaki güçlü yönlerini vurgulayarak, paydaşlarıyla açık iletişimi sürdürmeyi amaçlıyor. 

İkinci sürdürülebilirlik raporunu “Geleceği Güçlendiriyoruz” sloganıyla uyumlu olarak Volt Elektrik Motorları sürdürülebilirlikteki lider konumunu vurgulamaktadır. Paydaşları ile birlikte geleceği güçlendirmek adına yaptığı çalışmaları paylaşarak, şeffaf ve sorumlu bir yaklaşım sergilemeye devam ediyor.

Continue Reading

Elektrik Motorları

Lider markaları tek bir çatıda buluşturan VEK Motor, kaliteyi mühendislikle güçlendiriyor

Published

on

By

40 yıllık sektör tecrübesiyle 2005 yılında faaliyetlerine başlayan VEK Verimli Endüstriyel Komponentler, zengin ürün yelpazesinde yer alan yerli ve yabancı pek çok markayla sektörlere güç aktarmaya devam ediyor. 

Mühendis ağırlıklı kadrosuyla satışın yanı sıra, güç aktarım sektörünün çözüm ortağı olarak öne çıkan VEK Motor; WEG, AEMOT, WAT-TEE, NİDEC, Rotor NL, Marathon, KISTLER,  KOSTAL, Danfoss, LS Electric ve Yılmaz Redüktör gibi alanında lider markaları, satış öncesi ve sonrası hizmetleriyle güçlendiriyor. 1.600 m2 kapalı alana sahip merkezinde 6’sı mühendis 15 çalışanıyla İstanbul Hadımköy’de faaliyetlerini sürdüren firma; madencilik, demir-çelik, tekstil, gıda, tarım, inşaat ve altyapı, ulaşım gibi sektörler başta olmak üzere 15’ten fazla farklı endüstriye hizmet sunuyor. Sektörde yetişen ve ihtiyaçlara göre çözümler geliştiren teknik bir kadroya sahip firma, müşterilerinin ihtiyaçlarını anlamanın yanında, tasarım sürecinden saha kullanımına kadar çözüm ortağı oluyor.

Elektrik motorları konusunda sahip olduğu tasarım, üretim, satış öncesi ve sonrası hizmet tecrübeleriyle müşterilerinin rekabet gücünü artıran VEK, standart ve regülasyonların tarif ettiği enerji verimliliğine sahip, teknolojinin gerektirdiği yenilikleri bünyesinde barındıran ve uygulamada motorun maruz kalacağı en zor şartlara uygun konstrüksiyona sahip ürünleriyle müşterileri için fark yaratan avantajlar sağlıyor.

Pek çok referans projede yer alan ve birçok endüstriyel tesise alçak ve orta gerilim standart ve özel tip elektrik motorları, hız kontrol cihazları ve motorlu redüktörleriyle hizmet veren VEK Motor; alçak gerilim elektrik motorlarında dünyanın lider üreticileri arasında yer alan WEG, AEMOT ve WAT-TEE elektrik motorlarının bayiliğini üstleniyor, WEG ile yaptığı iş birliği kapsamında “engineered partner” olarak hizmet veriyor. 0.12 kw-1000 kW güç aralığında IE3-IE4 yüksek verim sınıfına sahip standart motorların yanı sıra, müşteri talepleri doğrultusunda özel mekanik konstrüksiyonda ve özel elektriksel tasarımda motorları da ürün gamında bulunduran VEK, sektörün ihtiyaç duyduğu yüksek güç seviyelerinde alçak gerilim motor (90 kw-1000 kw) ve orta gerilim motorlar (3kv, 6kv, 10kv, 13.8kv gerilim seviyesinde, 50.000 kW’a kadar güç seviyesinde) konusunda da hizmet veriyor.

Continue Reading

Trendler

Güç Aktarım Sistemleri - Redüktörler, Rulmanlar, Motorlar, Sürücüler sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et