Connect with us

Elektrik Motorları

GE güç transformatörleri ürün grubu küresel genel müdürü Hakan Karadoğan oldu

Yayın Tarihi:

-

 

GE (General Electric) Türkiye Güç Transformatörleri Genel Müdürü Hakan Karadoğan, GE Güç Transformatörleri Ürün Grubu Küresel Genel Müdürü olarak atandı. Bu atama ile 175 ülkede faaliyet gösteren GE’de ilk kez bir ürün grubunun başına Türkiye’den bir yönetici getirildi.

 

Güç Transformatörleri ve endüstriyel üretim alanında uzman olan Hakan Karadoğan 20 yıllık kariyerine Alstom’da tasarım mühendisi olarak başladı ve Gebze’de çeşitli pozisyonlarda görev aldı. 2007 yılında, Wuhan’daki yeni Güç Transformatörleri fabrikasının kurulumu için Çin’e gitti. Sonrasında Çin’de bulunan tüm güç transformatörleri ürün hattı aktivitelerini, iç ve dış satış ve ayrıca tüm imalat tesisleriyle birlikte yönetti.

Hakan Karadoğan son üç yıldır, Türkiye’de 50 yıla yakın süredir faaliyet gösteren ve üretiminin yüzde 85’ini ihraç ederek kendi kategorisinde ihracat şampiyonu olan Gebze Güç Transformatörleri ünitesinin Genel Müdürlük görevini yürütüyordu. GE’nin Alstom’un enerji varlıklarını satınalmasının hemen ardından yapılan bu atama ile Hakan Karadoğan 2016 Mayıs ayı itibariyle GE Güç Transformatörleri Ürün Grubu Küresel Genel Müdürü olarak dünya genelinde Çin, Brezilya, İngiltere, Türkiye başta olmak toplam 13 üretim merkezi bulunan GE Güç Transformatörleri Ürün Grubu’nun satış, tasarım, üretim gibi tüm aktivitelerinden sorumlu olacak ve yeni stratejiler geliştirecek. Hakan Karadoğan İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümünden 1995 yılında mezun oldu. İyi derecede İngilizce bilen Karadoğan, evli ve iki çocuk babası.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com