Connect with us

Redüktörler

Geri dönüşüm sektöründe lider çözüm ortağı Bonfiglioli 

Published

on

Bonfiglioli, atık maddelerin toplanması, preslenmesi ve ayrıştırılmasına yönelik özel çözümler geliştirir, tasarlar ve üretir.

Çevre kirliliğinin azaltılması ve depolama alanlarının küçültülmesine yardımcı olan geri dönüşüm, atık yönetiminin temel bir bileşenidir. Bonfiglioli, parçalama sürecine yönelik yenilikçi ürünler sunmaktadır. Çok çeşitli seçeneklerde üretimi gerçekleştirilen planet redüktörler, müşterilerin her özel ihtiyacına ayrı ayrı uyan çözümler sunmaktadır.

Bu çözümler, ilk tasarım aşamalarından itibaren müşteri ile Bonfiglioli ekibi arasında derinlemesine bir etkileşimle yürütülen en yüksek seviyede müşteriye özel çalışmalarının sonucudur. Müşteri tarafında gereken tüm koşulların ve değişkenlerin istisnasız bir şekilde dikkate alınması nedeniyle, ortaya çıkan ürünler müşteri beklentilerini mükemmel bir şekilde karşılamaktadır.

Satış öncesi ve sonrası ekiplerinin stratejik bir şekilde tüm kıtalara yayılmasının ardındaki neden bu ekiplerin bu noktada oynadığı kritik roldür. Bu da Bonfiglioli’nin küresel başarısının temelini oluşturur.

Sektöre özel yeni R3 serisi çift eksen çıkışlı planet redüktör

R3 serisi çift eksen çıkışlı planet redüktör, shredder makineleriyle tam entegre tasarımı ve performansı ile özel olarak dizayn edilmiş bir üründür. Bonfiglioli tüm dünyada OEM liderlerlerinden aldığı geri bildirim sonucunda bu yeni dizaynı üretme ihtiyacı duymuştur. Bu dizayn sayesinde parçalayacı bıçaklarını sadece dişli kutusu üzerinden senkronize edebileceklerdir. Bu da montajda ve kurulumda kolaylık sağlacaktır. 

Bonfigliolinin sektörel tecrübesi ile birlikte yeni R3 Serisi ürünün faydaları şu şekildedir:

 • Tek gövde, çift çıkış sayesinde makineye bağlama kolaylığı ve eksen senkronizasyonu
 • Sessiz çalışma
 • Shedder makinaları için her tür parçalama uygulaması için yüksek tork yetenekleri
 • Makinanın bir yanında iki ekseni de tahrik edebilme avantajı sayesinde, makinanın alan gereksinimini azaltma
 • Planet redüktörlerin üstün şok yüklenme kapasiteleri sayesinde bu uygulamada çok sık dişli arızasına neden olan durumların üstesinden kolaylıkla gelebilme
 • Elektrik ve hidrolik motor direkt bağlantı imkânı
 • Makinaya bağlantı özel plakası sayesinde eksenler arasındaki şok yükleri sönümleme kolaylığı

Yeni R3 serisinin özellikleri

 • Yüzey koruma sınıfı C3, C4 ve C5 seçenekleri 
 • 80.000 Nm ve 370.000 Nm arasında maksimum tork
 • 92-115 arası tahvil oranları
 • Çıkış milli, flanşlı çıkış milli
 • Hidrolik motor bağlantı adaptörleri
 • Çift çıkışın senkron sürülmesi
 • Çıkış keçelerinin ekstrem koşullarda (aşırı sıcak-soğuk-nemli ortamlar) dayanaklılığı test edilmiştir.
 • Çıkış millerinin senkron ve asenkron çalıştırılma imkânı
 • Talebe göre esnek özelleştirilme imkanı.

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Redüktörler

Yılların eskitemediği Dişsan kalitesiyle 30 yıldır durmayan redüktör!

Published

on

By

Redüktör ve kaplin üretimindeki kalitesiyle pek çok endüstrinin yanı sıra, ağır sanayiye sunduğu çözümlerle zorlu uygulamaların kahramanı olan Dişsan Redüktör, sahada yılların eskitemediği ürünleriyle anılıyor. Demir-çelik sektöründe çalışan ve bugüne kadar herhangi bir tadilat işlemi görmeyen Dişsan Redüktör, tam 30 yıldır çalışıyor. Yarım asrı aşan üretim ve mühendislik birikimi, esnek proje ve imalat yapısı ile pek çok uygulama alanı için en verimli çözümleri tasarlayan ve üreten Dişsan Redüktör, kalitesiyle ağır sanayi sektörlerinin ve zorlu uygulamaların aranan markası olarak öne çıkıyor. Sahada arızalanmayan ürünleriyle anılan Dişsan’ın görselde yer alan redüktörü, montajının yapıldığı 1993 yılından bu yana ilk günkü performansıyla çalışıyor.

Dişsan Redüktör’ün demir-çelik sektöründe faaliyet gösteren bir müşterisi için 30 yıl önce montajını yaptığı redüktör, yıllık periyodik bakımları dışında herhangi bir tadilat işlemi görmeden çalışmayı sürdürüyor. Dişsan Redüktör mühendisliği ve kalitesinin yanında, kullanıcının zamanında ve eksiksiz yaptığı bakımla ilk günkü performansını aratmayan ürün, yarı mamul hazırlama biriminde konveyör redüktörü olarak günlük ortalama 20 saat çalışmaya devam ediyor.

Konuyla ilgili konuşan Dişsan Redüktör Satış Müdürü Servet Reyhanoğlu, “Dişsan Redüktör kurulduğu ilk günkü vizyonuyla ürün üretmeye devam etmektedir. 53 yılı geride bırakan bir işletme olarak sahada henüz ulaşamadığımız nice bu tarz hikayelerin olduğunu biliyoruz. Dişsan’ı bir dünya markası yapan bu anlayışı, bizden sonraki nesillere de aktararak yolumuza devam edeceğiz” diyor.

Continue Reading

Redüktörler

Ağır sanayide kalitesini kanıtlamış MOTOX / MOTOX-N Serisi motorlu redüktörler, sektöre hizmet etmeye devam ediyor

Published

on

By

Fazıl Rulmancılık Endüstriyel Ekipman A.Ş. sektörde 40 yılı aşkın tecrübesi ile ağır sanayi sektöründe güç aktarım sistemleri alanında hizmet veriyor. Motox / Motox-N Serisi redüktörlerde Türkiye yetkili bayisi ve çözüm merkezi pozisyonu ile hizmet alanını genişleterek devam eden Fazıl Rulmancılık; en zor çalışma şartlarında, kusursuz performans aranan noktalar için tasarlanmış Motox, Motox-N Serisi redüktörlerde orijinal yeni ürün, orijinal yedek parça temini ile birlikte bakım ve servis taleplerine de cevap veriyor.

MOTOX – MOTOX-N Serisi motorlu redüktörlerin üretim programını 2021 yılının mart ayı itibarıyla devralan STEINLEN ELEKTOMASCHIENBAU GBMH, ürün gamında bir değişiklik yapmadan üretimi sürdürüyor. MOTOX dişli motorlar, birçok olası kullanıma bağlı ortaya çıkan gereksinimleri karşılayabilecek kombinasyon ve çözümler içerir.

MOTOX portföyü, 0,09 ila 200kW güç aralığında dişli motorlar sunar. Tüm çalışma koşulları dikkate alındığında, enerji tasarrufu ve buna bağlı olarak CO2 emisyonlarının azaltılmasına ilişkin AB Yönetmeliği’nin spesifikasyonlarına sürekli olarak uyulur.

Bir MOTOX dişli motor satın alındığında; IEC 60034 uyarınca minimum verimliliklere dayalı ve 640/2009 sayılı AB düzenlemesine uygun olarak, her zaman premium verimlilikte (IE3) enerji tasarruflu bir motor kullanılacağı anlamına gelir. Buna ek olarak tüm 2 kademeli redüktörlü motorlar %96’nın üzerinde bir verimle karakterize edilerek; enerji tasarrufu ve sonuçta işletme maliyetlerini azaltmaya odaklanır. Tüm Motox- Motox-N Serisi redüktörler yüksek dikey yükleri karşılayabilmek için bir üst gövdeye çıkmadan aynı gövdede daha büyük mil çapları ile temin edilebilir.

Bu sayede daha uzun servis ömrü hizmete devam edebilir. Bu seçeneği en geniş alanda MOTOX / MOTOX-N Serisi motorlu redüktörler sunabilir.

https://www.fazilrulman.com.tr/

Continue Reading

Trendler

Güç Aktarım Sistemleri - Redüktörler, Rulmanlar, Motorlar, Sürücüler sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et