Connect with us

Redüktörler

Melior Motion markalı redüktörler Mass Technic güvencesiyle sanayinin hizmetinde

Yayın Tarihi:

-

Mass Technic Proje ve Satış Mühendisi Önder Onur Altınbay ile bir söyleşi gerçekleştirerek, firmanın sanayinin hizmetine sunduğu Melior Motion redüktör ürün grubuyla ilgili ayrıntılı bilgiler aldık.

Mass Technic Proje ve Satış Mühendisi Önder Onur Altınbay

Mass Technic ve ürün grupları hakkında bilgi verir misiniz?

Mass Technic, lineer ray araba grupları, redüktörler, kaplinler, kremayer pinyonlar, vidalı miller, lineer modüller başta olmak üzere; ürün satışı yapmanın yanı sıra bu ürünlerin mühendislik hesaplamaları konusunda da destek sunan ve tedarikçi olarak hizmet veren bir satış firmasıdır.

Sanayinin hizmetine sunduğunuz Melior Motion markası ve redüktör ürün grupları hakkında bilgi alabilir miyiz?

Melior Motion redüktörler, başlıca yüksek hassasiyet ve tork ihtiyacına gereksinim duyan kaynak uygulamaları, savunma sanayii uygulamaları, otomasyon uygulamaları, işleme tezgahları, paketleme sistemleri, robot ve eksen uygulamaları, medikal sektör uygulamaları gibi alanlarda kullanılmaktadır.

Uygulamanın ihtiyacı olan ivmelenme ve yavaşlama torku ile acil durdurma torkları ve cycle değerlerine göre hesaplanan ortalama tork verilerinin doğru hesaplanması son derece önemlidir. Biz bu hizmeti; müşterilerimiz için, her ürüne ve her uygulamaya özel detaylı olarak ücretsiz olarak yapmaktayız.

Ayrıca müşterinin kullanacağı motorun nominal ve peak tork değerleri ile motor çıkış hızları redüktör seçiminde dikkate alınması gereken diğer önemli parametrelerden biridir.

Melior Motion redüktörler, 0.1 arcmin hassasiyeti ile rakipleri olan Nabtesco, Sumitomo, Spinea gibi markalara göre 10 kat daha hassastır. Bu da uygulamanızın hassasiyetini ciddi derecede arttıran en önemli özelliklerinden biridir.

Sağlıklı bir çalışma ve uzun ömürlü bir kullanım için redüktör seçiminde en çok nelere dikkat edilmeli size göre?

Aslında doğru redüktörü seçtikten sonra satış sonrası yapılması gereken çok da bir şey kalmıyor. Bu da Melior Motion’un en sevdiğim özelliği aslında. Röportajımızın başında bahsettiğim rakip markalar genelde ürünü component olarak tedarik edip redüktör gövdesindeki arka flanşı, motor bağlantı kısmını ve input dişlisini distribütörleri tarafından kendileri işleyerek redüktöre yağ basarak kullanıma hazır hale getiriyorlar. Melior Motion’da ise ürünün paketini Almanya’dan geldiği haliyle müşterimiz açıyor. Bütün bu hassas uygulamalar, redüktörün üreticisi tarafından yapıldığından son derece hassas ve sorunsuz çalışıyor. Müşteriye sadece cıvata bağlantısı ile montaj yapmak kalıyor. Melior Motion ile sürekli iletişim halindeyiz ve müşterilerimizin her türlü sorusuna hızlı ve doğru bilgilerle anında cevap vererek tüm ihtiyaçlarını karşılayabiliyoruz.

Mass Technic olarak satış ve satış sonrası süreçlerde kullanıcılara ne tür hizmetler sunuyorsunuz?

Mass Technic olarak sadece müşterisi olduğumuz firmalara ürün tedariki ve mühendislik hizmeti vermekle kalmıyoruz, aynı zamanda birlikte projeler de yapıyoruz. İyi müşteri ilişkileri kurduğumuz firmalar ile yürüttüğümüz yaklaşık 300 robotluk projelerimiz var. Bu projelere geçtiğimiz ay bir başlangıç yaptık ve yaklaşık 3 yıl devam edecek.

Kısa veya uzun vadede hayata geçirmeyi düşündüğünüz yeni projeler var mı?

Mass Technic çok kısa sürede çok ciddi bir ivme ile büyüyen ve sektörde önemli bir yer tutarak hizmet veren bir firma oldu, olmaya da devam edecek. Yaptığımız birçok iş birliği anlaşması ile büyüdük ve daha da güçlendik. Şu ana kadar başarılı bir şekilde yürüttüğümüz hizmet anlayışımızı, 2022 yılıyla birlikte değerli markaları bünyemize katarak çok daha güçlü, kaliteli, müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutarak geliştireceğimizin ve değerli müşterilerimize hizmet vermeye devam edeceğimizin sözünü vermekten mutluluk duyuyorum.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Dünyanın içinde bulunduğu bu kaotik dönemin sona ermesi hem ekonomik hem finansal hem de yaşam kalitesi açısından oldukça önemli. Çok sisli bir dönemdeyiz, umarım bu geçici süreç sona erer ve normal hayatına döner herkes. 

Önder Onur Altınbay kimdir?
1989, Kocaeli doğumludur. 9 Eylül Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü mezunudur. Bitirme projesini redüktörler üzerine yapmıştır. 2 buçuk yıldır lineer hareket ve otomasyon sistemleri sektöründe çalışmaktadır.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com