Connect with us

Redüktörler

Melior Motion markalı redüktörler Mass Technic güvencesiyle sanayinin hizmetinde

Published

on

Mass Technic Proje ve Satış Mühendisi Önder Onur Altınbay ile bir söyleşi gerçekleştirerek, firmanın sanayinin hizmetine sunduğu Melior Motion redüktör ürün grubuyla ilgili ayrıntılı bilgiler aldık.

Mass Technic Proje ve Satış Mühendisi Önder Onur Altınbay

Mass Technic ve ürün grupları hakkında bilgi verir misiniz?

Mass Technic, lineer ray araba grupları, redüktörler, kaplinler, kremayer pinyonlar, vidalı miller, lineer modüller başta olmak üzere; ürün satışı yapmanın yanı sıra bu ürünlerin mühendislik hesaplamaları konusunda da destek sunan ve tedarikçi olarak hizmet veren bir satış firmasıdır.

Sanayinin hizmetine sunduğunuz Melior Motion markası ve redüktör ürün grupları hakkında bilgi alabilir miyiz?

Melior Motion redüktörler, başlıca yüksek hassasiyet ve tork ihtiyacına gereksinim duyan kaynak uygulamaları, savunma sanayii uygulamaları, otomasyon uygulamaları, işleme tezgahları, paketleme sistemleri, robot ve eksen uygulamaları, medikal sektör uygulamaları gibi alanlarda kullanılmaktadır.

Uygulamanın ihtiyacı olan ivmelenme ve yavaşlama torku ile acil durdurma torkları ve cycle değerlerine göre hesaplanan ortalama tork verilerinin doğru hesaplanması son derece önemlidir. Biz bu hizmeti; müşterilerimiz için, her ürüne ve her uygulamaya özel detaylı olarak ücretsiz olarak yapmaktayız.

Ayrıca müşterinin kullanacağı motorun nominal ve peak tork değerleri ile motor çıkış hızları redüktör seçiminde dikkate alınması gereken diğer önemli parametrelerden biridir.

Melior Motion redüktörler, 0.1 arcmin hassasiyeti ile rakipleri olan Nabtesco, Sumitomo, Spinea gibi markalara göre 10 kat daha hassastır. Bu da uygulamanızın hassasiyetini ciddi derecede arttıran en önemli özelliklerinden biridir.

Sağlıklı bir çalışma ve uzun ömürlü bir kullanım için redüktör seçiminde en çok nelere dikkat edilmeli size göre?

Aslında doğru redüktörü seçtikten sonra satış sonrası yapılması gereken çok da bir şey kalmıyor. Bu da Melior Motion’un en sevdiğim özelliği aslında. Röportajımızın başında bahsettiğim rakip markalar genelde ürünü component olarak tedarik edip redüktör gövdesindeki arka flanşı, motor bağlantı kısmını ve input dişlisini distribütörleri tarafından kendileri işleyerek redüktöre yağ basarak kullanıma hazır hale getiriyorlar. Melior Motion’da ise ürünün paketini Almanya’dan geldiği haliyle müşterimiz açıyor. Bütün bu hassas uygulamalar, redüktörün üreticisi tarafından yapıldığından son derece hassas ve sorunsuz çalışıyor. Müşteriye sadece cıvata bağlantısı ile montaj yapmak kalıyor. Melior Motion ile sürekli iletişim halindeyiz ve müşterilerimizin her türlü sorusuna hızlı ve doğru bilgilerle anında cevap vererek tüm ihtiyaçlarını karşılayabiliyoruz.

Mass Technic olarak satış ve satış sonrası süreçlerde kullanıcılara ne tür hizmetler sunuyorsunuz?

Mass Technic olarak sadece müşterisi olduğumuz firmalara ürün tedariki ve mühendislik hizmeti vermekle kalmıyoruz, aynı zamanda birlikte projeler de yapıyoruz. İyi müşteri ilişkileri kurduğumuz firmalar ile yürüttüğümüz yaklaşık 300 robotluk projelerimiz var. Bu projelere geçtiğimiz ay bir başlangıç yaptık ve yaklaşık 3 yıl devam edecek.

Kısa veya uzun vadede hayata geçirmeyi düşündüğünüz yeni projeler var mı?

Mass Technic çok kısa sürede çok ciddi bir ivme ile büyüyen ve sektörde önemli bir yer tutarak hizmet veren bir firma oldu, olmaya da devam edecek. Yaptığımız birçok iş birliği anlaşması ile büyüdük ve daha da güçlendik. Şu ana kadar başarılı bir şekilde yürüttüğümüz hizmet anlayışımızı, 2022 yılıyla birlikte değerli markaları bünyemize katarak çok daha güçlü, kaliteli, müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutarak geliştireceğimizin ve değerli müşterilerimize hizmet vermeye devam edeceğimizin sözünü vermekten mutluluk duyuyorum.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Dünyanın içinde bulunduğu bu kaotik dönemin sona ermesi hem ekonomik hem finansal hem de yaşam kalitesi açısından oldukça önemli. Çok sisli bir dönemdeyiz, umarım bu geçici süreç sona erer ve normal hayatına döner herkes. 

Önder Onur Altınbay kimdir?
1989, Kocaeli doğumludur. 9 Eylül Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü mezunudur. Bitirme projesini redüktörler üzerine yapmıştır. 2 buçuk yıldır lineer hareket ve otomasyon sistemleri sektöründe çalışmaktadır.

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Redüktörler

Yılların eskitemediği Dişsan kalitesiyle 30 yıldır durmayan redüktör!

Published

on

By

Redüktör ve kaplin üretimindeki kalitesiyle pek çok endüstrinin yanı sıra, ağır sanayiye sunduğu çözümlerle zorlu uygulamaların kahramanı olan Dişsan Redüktör, sahada yılların eskitemediği ürünleriyle anılıyor. Demir-çelik sektöründe çalışan ve bugüne kadar herhangi bir tadilat işlemi görmeyen Dişsan Redüktör, tam 30 yıldır çalışıyor. Yarım asrı aşan üretim ve mühendislik birikimi, esnek proje ve imalat yapısı ile pek çok uygulama alanı için en verimli çözümleri tasarlayan ve üreten Dişsan Redüktör, kalitesiyle ağır sanayi sektörlerinin ve zorlu uygulamaların aranan markası olarak öne çıkıyor. Sahada arızalanmayan ürünleriyle anılan Dişsan’ın görselde yer alan redüktörü, montajının yapıldığı 1993 yılından bu yana ilk günkü performansıyla çalışıyor.

Dişsan Redüktör’ün demir-çelik sektöründe faaliyet gösteren bir müşterisi için 30 yıl önce montajını yaptığı redüktör, yıllık periyodik bakımları dışında herhangi bir tadilat işlemi görmeden çalışmayı sürdürüyor. Dişsan Redüktör mühendisliği ve kalitesinin yanında, kullanıcının zamanında ve eksiksiz yaptığı bakımla ilk günkü performansını aratmayan ürün, yarı mamul hazırlama biriminde konveyör redüktörü olarak günlük ortalama 20 saat çalışmaya devam ediyor.

Konuyla ilgili konuşan Dişsan Redüktör Satış Müdürü Servet Reyhanoğlu, “Dişsan Redüktör kurulduğu ilk günkü vizyonuyla ürün üretmeye devam etmektedir. 53 yılı geride bırakan bir işletme olarak sahada henüz ulaşamadığımız nice bu tarz hikayelerin olduğunu biliyoruz. Dişsan’ı bir dünya markası yapan bu anlayışı, bizden sonraki nesillere de aktararak yolumuza devam edeceğiz” diyor.

Continue Reading

Redüktörler

Ağır sanayide kalitesini kanıtlamış MOTOX / MOTOX-N Serisi motorlu redüktörler, sektöre hizmet etmeye devam ediyor

Published

on

By

Fazıl Rulmancılık Endüstriyel Ekipman A.Ş. sektörde 40 yılı aşkın tecrübesi ile ağır sanayi sektöründe güç aktarım sistemleri alanında hizmet veriyor. Motox / Motox-N Serisi redüktörlerde Türkiye yetkili bayisi ve çözüm merkezi pozisyonu ile hizmet alanını genişleterek devam eden Fazıl Rulmancılık; en zor çalışma şartlarında, kusursuz performans aranan noktalar için tasarlanmış Motox, Motox-N Serisi redüktörlerde orijinal yeni ürün, orijinal yedek parça temini ile birlikte bakım ve servis taleplerine de cevap veriyor.

MOTOX – MOTOX-N Serisi motorlu redüktörlerin üretim programını 2021 yılının mart ayı itibarıyla devralan STEINLEN ELEKTOMASCHIENBAU GBMH, ürün gamında bir değişiklik yapmadan üretimi sürdürüyor. MOTOX dişli motorlar, birçok olası kullanıma bağlı ortaya çıkan gereksinimleri karşılayabilecek kombinasyon ve çözümler içerir.

MOTOX portföyü, 0,09 ila 200kW güç aralığında dişli motorlar sunar. Tüm çalışma koşulları dikkate alındığında, enerji tasarrufu ve buna bağlı olarak CO2 emisyonlarının azaltılmasına ilişkin AB Yönetmeliği’nin spesifikasyonlarına sürekli olarak uyulur.

Bir MOTOX dişli motor satın alındığında; IEC 60034 uyarınca minimum verimliliklere dayalı ve 640/2009 sayılı AB düzenlemesine uygun olarak, her zaman premium verimlilikte (IE3) enerji tasarruflu bir motor kullanılacağı anlamına gelir. Buna ek olarak tüm 2 kademeli redüktörlü motorlar %96’nın üzerinde bir verimle karakterize edilerek; enerji tasarrufu ve sonuçta işletme maliyetlerini azaltmaya odaklanır. Tüm Motox- Motox-N Serisi redüktörler yüksek dikey yükleri karşılayabilmek için bir üst gövdeye çıkmadan aynı gövdede daha büyük mil çapları ile temin edilebilir.

Bu sayede daha uzun servis ömrü hizmete devam edebilir. Bu seçeneği en geniş alanda MOTOX / MOTOX-N Serisi motorlu redüktörler sunabilir.

https://www.fazilrulman.com.tr/

Continue Reading

Trendler

Güç Aktarım Sistemleri - Redüktörler, Rulmanlar, Motorlar, Sürücüler sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et