Connect with us

Dişli Üretim Servisleri

Kremayer ürünlerde Dünya devi olan Leadrack Türkiye’de

Yayın Tarihi:

-

Kramayer konusunda dünyanın önde gelen markalarından biri olan Leadrack, Türkiye temsilciliğini Mass Technic firmasına verdi. Dünya markalarını ürün gamına katarak geliştiren Mass Technic firmasından Proje ve Satış  Mühendisi Engin Aktaş ile gerçekleştirdiğimiz röportajda Leadrack markasını ele aldık.

Leadrack’in sektörde önemli bir firma olduğunu görüyoruz. 2006-2015 yılları arasında operasyonlarda ve gelişmede ilk 100’deki yerini kalıcı hale getirmesiyle dikkat çekiyor. Masstechnic’in Leadrack’i tercih etmesinde neler etkili oldu?

Firmamıza değer katacak bir kramayer markası üzerinde yoğunlaştığımız süreç de çeşitli araştırmalar gerçekleştirdik. Yaptığımız bu araştırmalar birkaç esasa dayalı idi. Bunları kısaca kalite, güven, bilinirlik, üretim ve maliyet olarak sınıflandırabiliriz. Markanın özellikle Uzakdoğu, Avrupa ve Amerika piyasasında satışlarının yüksek ve imalatçılar tarafından tercih edilmiş olması bizde güven olgusu yaratmıştır. Devamında ilk çalışmamızı gerçekleştirdiğimiz firma ile şu anda Türkiye Distribütörü olarak çalışmaktayız. 

Firma iki temel ürün sınıfına sahip. Mass Technic olarak çalıştığınız ürün grubu ağırlıklı olarak hangisi?

Firmayı incelediğimizde kaliteli kramayer ve pinyon imalatı yaptığını görebilmekteyiz. Şu an Q6 ile Q8  kalite helis kramayerler ve aynı kaliteye sahip pinyon dişliler üzerinden çalışmalarımız sürmektedir. Önümüzdeki süreçte de düz normal kramayerler ve dişleri sertleştirilmiş kramayerler ile pinyonlar da stoklarımızda yer alacaktır.

Ürünlerin Alman DIN3962 Sınıf 5 standardında olduğu biliniyor. Bunun önemini açıklar mısınız?

Bahsetmiş olduğunuz özellik firmanın üretim kalitesini göstermektedir. Özellikle Avrupa piyasasında tercih edilmesi için ürünlerin DIN standartlarına uygun olması gerekiyor ve Leadrack bu standarta uygun üretim yapmaktadır.

Leadrack hangi sektörlere hitap ediyor? Bu sektörlerde iddialı olduğu konular nelerdir?

Leadrack, CNC router, lazer kesim makineleri, PVC kesim makineleri, ahşap torna makineleri, robot ve otomasyon sistemleri gibi birçok sektöre uygun üretimler yapmaktadır. En iddialı olduğu noktalar ise; Q5 kalitesinde DIN standartlarında yüksek tekrarlanabilirliğe sahip kramayerler üretebilmesidir. 

Kremayer dişli işleme uzunluğunun 3200 mm’ye kadar çıkması, 1 modülden 22 modüle işleme yapılabilmesi özellikleri ön plana çıkıyor. Leadrack’in Masstechnic’e Türkiye pazarında sağladığı avantajlar nelerdir?

Ürün yelpazesinin geniş olması ve kalite standartının her üründe aynı olması bizlerin satış yapma imkanını kolaylaştırırken makine imalatçılarında da yüksek ve stabil kaliteli ürün kullanma memnuniyeti sağlamaktadır. Ayrıca 3200 mm’ye kadar aynı kaliteyi sağlayabilmeleri imalatçılar için tercih sebebidir.

Gelecekte Leadrack’in geliştirebileceğini düşündüğünüz özellikler nelerdir?

Sahip oldukları ürün yelpazesi ve ürün kalitesini göz önüne aldığımızda firmanın çok güçlü bir yapıya sahip olduğunu görmekteyiz. İleriki yıllarda redüktör dişli imalatında da söz sahibi olabileceklerini düşünüyorum.

Engin Aktaş kimdir?
Kocaeli Üniversitesi Metalürji ve Malzeme Mühendisliği mezunuyum. 37 yaşındayım. 8 yılı aşkın süredir makine ve otomasyon sektöründe proje ve satış mühendisi olarak görev yapmaktayım. Ayrıca Mass Technic çatısı altında 1 senedir proje ve satış mühendisi pozisyonunda çalışıyorum.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com