Connect with us

Kaplinler

SDP/SI titreşim sönümlendirme teknolojisine sahip yeni esnek kaplini piyasaya sürüyor

Yayın Tarihi:

-

İntegral kalıplı titreşime dayanıklı kauçuk torsiyonel rijitliği sağlarken titreşimi sönümlendiriyor.

Kritik hareket kontrolü ve küçük güç aktarımı uygulamaları için mekanik temelli tasarım, mühendislik ve hassas imalat servisi sağlayan Stock Drive Products/Sterling Instrument (SDP/SI), yeni seri yüksek kazanımlı kaplinlerini piyasaya çıkarıyor. Bu anti vibrasyon esnek kaplinler, yüksek kazanımlı servo motorlarla birlikte kullanılmak üzere tasarlandı. Servo motor, yarı iletken imalat ekipmanları, kan analiz cihazları ya da yüksek hızlı yazıcılar gibi uygulamalarda mekanizmayı tahrik ettiğinde, tahrik yönündeki değişim salınım denilen olguya sebep oluyor. Salınım, sistem içerisinde meydana gelen, geçiş zamanını dolayısıyla da ekipmanın verimliliğini azaltan titreşimdir.

Anti vibrasyon esnek kaplin, alüminyum gövdeyle kalıplanan, titreşim azaltan kauçuğun (FKM) esas alındığı benzersiz bir yapıya sahip.  Sonuç olarak, kauçukla çekilen parmak şekilli yapı en uygun torsiyonel rijitliğe ve titreşim sönümüne imkan tanıyor. Üç iç çap boyutunda üç tipi mevcut: 3mm – 16 mm, kompakt (S50GS2MA…), yüksek torklu (S50GT2MA…) ve uzun (S50GL2MA…). Anti vibrasyon esnek kaplinler, 61 standart katalog ürünü olarak mevcut; satış departmanından ya da SDP/SI E-mağazasından çevrim içi olarak satın alınabiliyorlar. Detaylı ürün açıklamaları web sitesinde mevcut.

SDP/SI E-mağazası, mühendislere, kapsamlı rijit ve esnek kaplin seçimini de kapsayacak biçimde, çok çeşitli mekanik bileşen seçenekleri sunuyor. Geliştirme Mühendisi Mike Yandolino, “Bu yeni hassas esnek kaplin hattının eklenmesi, müşterilerimize yüksek hızda ve yüksek hassasiyette kullanım için en iyi seçeneği sağlıyor”, dedi.

“Konumda doğruluğu, vibrasyonda azalımı, sıfır geri tepmeyi ve sessiz işletimi sağlayan bu kaplin, bir çok uygulama için tercih edilen ürün haline gelecek”.

Kaplinin yüksek tork kapasitesi, kullanılan bileşenlerin boyutlarının azaltılabilmesini sağlıyor.

ISO 9001:2015 + AS9100D sertifikalı Stock Drive Products/Sterling Instrument (SDP/SI), havacılık ve uzay, savunma, tıp, robot teknolojileri ve endüstriyel otomasyon dahil bir çok sektör için kritik hareket kontrolü ve küçük güç aktarımı uygulamaları için mekanik temelli tasarım sağlayan tasarım ve uygulama firmasıdır. Inç ve metrik ölçülerde 87.000 standart küçük mekanik bileşen teslimata süratle hazırlanabilir durumdadır. SDP/SI, yüksek kaliteli makine parçaları, kalıplanmış parçalar, senkronize kayış tahrikleri, hassas dişliler ve alt parçalarında uzmanlaşmış olup, özelleştirilebilen tasarımlar da sunmaktadır. Daha fazla bilgi için: www.sdp-si.com

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com