Connect with us

Rulmanlar

Gıda ve ambalaj sektörleri için sürdürülebilir çözümlerin adresi Schaeffler

Yayın Tarihi:

-

Endüstrinin önde gelen markaları arasında yer alan Schaeffler, sürdürülebilir çözümlerini dahil ettiği yeni yaklaşımlar ile daha da geliştiriyor. Sürdürülebilirlikte başarının nasıl sağlanabileceğini Haziran ayında düzenlenen Hannover Messe’de sergileyen Schaeffler, üstün rulmanları, OPTIME ve OPTIME C1 gibi IoT çözümleriyle gıda ve ambalaj sektörlerine verimlilik ve daha birçok avantaj sunuyor.

Sürdürülebilirlikte başarının nasıl sağlanabileceğini Hanover Messe 2022’de sergileyen Schaeffler, gıda ve ambalaj sektörleri için genişletilmiş çözümler sunuyor. Belirli çevresel etkiler ve yasal gereklilikler, uyarlanmış rulman çözümlerinin kullanılmasını gerektirir. Schaeffler, yeni Gıda Programı’nın (FD serisi) bir parçası olarak, bu koşulları yerine getirmek için gıda endüstrisi standartlarına göre üretilen yağlayıcıların uygulanmasında bir dizi korozyona dayanıklı ve keçeli standart sabit yivli rulman sunuyor. Hassas gıda işleme uygulamaları için yüksek düzeyde direnç sağlayan beyaz, cam elyaf takviyeli plastikten yapılmış yeni muhafaza ünitelerini de Hannover Messe’de tanıtan Schaeffler’in yağlayıcı bileşeni Schaeffler Lubtect, özellikle zorlu çalışma koşulları ve yağlama gereksinimleri için öneriliyor. Lubtect, sürekli ve güvenilir yağlama sağlayan gözenekli ancak boyutsal olarak kararlı bir polimerden oluşuyor.

Gıda ve ambalaj endüstrisinde kaynakları korumak

Schaeffler, OPTIME durum izleme sistemi ve akıllı OPTIME C1 yağlayıcı gibi IoT çözümleriyle de kaynakları korumaya yardımcı oluyor. OPTIME sistemini kullanan operatörler, daha sorunsuz üretime ek olarak, uzun yıllar boyunca yedek parça ve yedek ünite stoku bulundurmak zorunda kalmadan avantajlı duruma geçiyor. Artık gerekmeyen yedek parça üretimiyle ilişkili enerji ve ham madde tasarrufları, tesislerde ayak izlerinin iyileştirilmesine katkı sağlıyor. OPTIME C1, üretim tesislerinde, aksi takdirde temizleme çalışmaları için gerekli olacak büyük miktarlarda su ve kimyasal kullanımında da azalmalar sağlayarak, yatak konumlarında aşırı yağlanma ve yağlayıcı çıkışının önlenmesine yardımcı oluyor.

Konuyla ilgili konuşan Schaeffler Endüstriyel Otomasyon Kıdemli Yardımcı Başkan Ralf Moseberg, “Kaynak kullanımı konusu, ekipmanın üretiminin tasarım ve geliştirme fazlarında ele alınır ve tork motorları ve dişli motorları gibi çeşitli sürücü sistemlerini, yeniden yağlama aralıklarını uzatma, sürtünmeyi azaltma ve sızdırmazlığı optimize etme konularını da kapsayacak biçimde verimlilik ve işlem noktaları anlamında karşılaştırmaya odaklanmalıdır. Yağlayıcı gereksiniminin azaltılması, paralel olarak ortaya çıkan yeniden işleme maliyetleri, su tasarrufunun ve temizlik malzemelerinin azaltılması konularıyla birlikte çok yönlü katkılar sağlar” açıklamasında bulunuyor.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com