Connect with us

Genel

Gıda ve paketleme sektörü için konveyör sistemleri

Yayın Tarihi:

-

Gıda endüstrisinin ihtiyaç duyduğu yüksek hijyen standartları çoğu zaman zorlayıcı olabilir ama aynı zamanda belirleyici de olan bu standartlar, VariFlow S serisi konveyör sistemlerini dünyanın farklı noktalarındaki birçok farklı firma için tercih sebebi yapan unsurlardır. Alüminyum profilli versiyonuna ek olarak paslanmaz çelik versiyonu da bulunan VarioFlow S serisi, benzer konveyör sistemlerine oranla daha iyi seviyelerdeki fiyat-performans oranıyla da dikkat çeker. Paketleme sektörü özelinde kuru ortamlarda tercih edilen alüminyum profilli versiyon ekonomik bir çözüm sunarken, serinin paslanmaz çelik versiyonu özellikle gıda sektörüne özel olarak geliştirilmiştir.

Hızlıca montajı yapılabilen, kolay temizlenebilir ve minimum bakım gereksinimli VarioFlow S serisi sayesinde, ürünler neredeyse kapalı sayılabilecek düz, statik sürtünmeli veya ihtiyaca göre seçilebilecek farklı özelliklerdeki zincir yüzeyinde güvenli bir şekilde taşınır, hat boyunca yer alan açık profiller temizleme işlemini kolaylaştırır. Zincir yüzeyinin yapısı ufak boyutlardaki ürünlerin bile sorunsuz bir şekilde taşınmasına olanak verir. Bununla beraber optimum sayıda tahrik elemanı ile donatılan uzatılmış kesitler ve patent korumalı yenilikçi dönüş teknolojisi sistemin etkili bir maliyete sahip olmasına katkıda bulunur.

Serinin 80, 100, 160, 240 ve 320 mm genişliğindeki zincir komponentleri farklı uygulama tipleri için kapsamlı çözüm yaratmayı mümkün hale getirirken, yanal kılavuz raylar ve ek ürünleri uygulama farklılıklarında istenen performansı sağlar. Başka konveyör sistemlerinin yetersiz kalabileceği en zorlu hat tasarımlarına bile uyumlu hale getirilebilen VarioFlow S ile, saha şartlarında ortaya çıkabilecek adaptasyon ihtiyaçları da zincir ve benzeri birkaç komponentin değişimi ile kolay ve hızlıca karşılanabilir. VarioFlow S serisinin tercih edildiği uygulamanın yatay veya dikey taşıma içermesi hiçbir sorun teşkil etmez; uygulama ve hat tasarımı tam olarak neyi gerektiriyorsa optimum çözüm garanti altındadır.

Tasarımın erken aşamalarında kullanılabilecek yazılım ile elde edilebilecek tüm teknik detaylar sistem planlamasına imkân verirken hesaplama programı ihtiyaç duyulan mühendislik hesapları için hızlı ve kolay bir çözüm sunar.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com