Connect with us

Genel

Gücü sadece gerektiği kadar kullanın

Yayın Tarihi:

-

 
Sytronix FcP 5000 değişken hızlı pompa tahrik sistemleri takım tezgâhlarının işletim maliyetlerini düşürüyor.

Talebe göre basınç yaratan değişken hızlı pompa tahrik sistemleri ile Rexroth, takım tezgahlarında hidrolik için gerekli enerjiyi yüzde 70’e varan oranlarda azaltıyor.

Rexroth tarafından piyasaya sunulan Sytronix FcP 5000 değişken hızlı pompa tahrik sistemleri ile takım tezgâhlarında uzun vadede yüzde 70’e varan oranlarda maliyet tasarrufu sağlanabiliyor. Hidrolik güç üniteleri ile birlikte kuruluma hazır bir şekilde satılan bu sistem, hidrolik gücünü elektrikli sistemlerin enerji verimliliği ile birleştirme özelliğine sahip. Önceden parametrelendirilmiş olan sürücüler sayesinde başlangıç operasyonu kolaylaşıyor ve sistem geleneksel tahrik çözümlerine birebir uygun tepki veriyor.

Sytronix FcP 5000 değişken hızlı pompa tahrik sistemleri, standart bir asenkron motor ve frekans konvertöründen oluşuyor. Özellikle sabit basınç gereken sistemlerde kullanılıyor. Talebe göre elektrik gücü sağlayarak, sistemdeki basıncı sabit tutabiliyor. Ayrıca sistemde değişken hızlı operasyonlar için geliştirilmiş pompalar geniş bir hız aralığını yüksek verimlilikle kapsıyor.  Örneğin: PGH-32 içten dişli pompası dakikada 3000 devir hızına ulaşabiliyor. Bazı yükleme operasyonlarında, operasyon basıncında limit olmaksızın hız, dakikada 100 devire kadar düşebiliyor. Aynı zamanda hidrolik güç ünitelerinden kaynaklı gürültü seviyesini de 20 db(A) kadar düşürebilme özelliğine de sahip. Bu sayede günümüzde yeni bir ölçüt olan operasyon ses seviyesinin düşürülmesi de çoğunlukla karşılanmış. FcP 5000 ayrıca mevcut hidrolik sistemlerin de enerji tüketimini azaltıyor.

Özellikle sıkma ve germe işlemi birçok takım tezgâhında var. Sytronix FcP 5000 bu işlemlerde gereksiz enerji kullanımını engelliyor. Makine çevirimin her bir fazında, talebe göre motorun hızını düşürüyor. Tüm makine çevrimi sonunda, çevrim özelliklerine de bağlı olarak ortalama hızı düşürerek, yüzde 30-80 enerji tüketimini azaltabiliyor.  Dolayısıyla bu aynı zamanda, yağa geçen ısıyı da azaltıyor, böylece sistemi soğutmak için yapılan masraf da kısılmış oluyor.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com