Connect with us

Dişli Çeşitleri

Globoid dişli nedir?

Yayın Tarihi:

-

Globoid-dişli-turkred-minidrive-reduktor-images

Globoid (çift sarmal) dişliler, bilinen tek “gerçek sıfır boşluk” sunan dişli teknolojisiyle üretilir. Standart boşluk miktarı 4-8 Arcmin olan globoid dişli çeşitleri, yüksek tork kapasitesi ve yüksek hassasiyet sağlar. sıradan sonsuz dişlilere göre çok daha küçük boyutlarda çok büyük tork üretebilen globoid sonsuz dişlilerle, hassasiyet ve güç aktarımı çözümleriniz sorun olmaktan çıkacak.

Sıradan dişlilere elveda deyin

Sıradan redüktör ve dişli sistemleri, yüksek boşlukları sebebiyle kusursuz konumlama için elverişsizdir. Frenleme, konum belirleme gibi geri besleme prosesleriyle konum hassasiyeti için masraf etmenize gerek yok: Globoid sonsuz dişliler “gerçek sıfır boşluklu” özelliğiyle kusursuz konumlama ve konum koruma sağlar. Küçük boyutlarda çok yüksek tork üreterek makinelerinizi bir adım daha ileri taşır.

%300 tepe torku kapasitesi 

MiniDRIVE redüktörler yüksek performansıyla birlikte sentetik yağ kullanımı ve geliştirilmiş malzeme özellikleri sayesinde bir önceki nesil redüktörlere göre %300 daha fazla tork sağlamaktadır. MiniDRIVE, boyutuna göre en yüksek tork üretebilen redüktör olarak alanında benzersizdir. 

Bakımsız çalışabilme ve uzun ömür

Globoid teknolojisiyle üretilen redüktörler, herhangi bir bakım gerektirmeden uzun yıllar çalışmaya devam eder. Doğru uygulamada doğru ürünü tercih etmeniz halinde, TurkRED™ tarafından üretilen dişliler ilk günkü performansını koruyarak uygulamalarınızda kalıcı çözüm sağlar. Globoid dişlilerinde temas açısı, yıpranmayı engelleyen en önemli faktör olma özelliğini taşır. Temas yüzeyi yağ tabakasının yıpranmasını engelleyerek globoid dişlilerin emsallerine kıyasla çok daha uzun ömürlü olmasını sağlar.

Değişken çevre koşullarında mükemmel çalışabilme

Globoid dişliler değişkenlik gösteren çevre koşulları altında her zaman üstün performansla çalışır. -50°C ila +200°C arasındaki ortam sıcaklıklarında sorunsuzca çalışmaya devam ederken, farklı rakım seviyelerinden de etkilenmez. Gerekli tüm önlemler, üretim esnasında sizin yerinize tarafımızca alınır.

Her üründe yüksek malzeme kalitesi ve hassas işçilik

Temas halindeki her bir dişin doğru çalışması için globoid vida ve karşılık dişlisinin merkezler arası uzaklığı ve her eksendeki çalışma konumlarının tam olarak doğru olup olmadığı kontrol edilir. Sistem çok hassas işlenmiş parçalardan oluşur. Globoid vida ve karşılık dişlisi birbirine alıştırılmak suretiyle eş olarak numaralandırılır. Numaralandırılmış her yeni globoid vida ve karşılık dişlisi setler halinde monte edilmelidir. Sertleştirilmiş ve taşlanmış çift sarmal vida malzemesi alaşımlı çeliktir AISI4140 (42CrMo4). Dişli malzemesi savurma döküm alüminyum bronz (CuAl1Ni6Fe6) veya mangan bronzudur (SAE 430B). Bu malzemeler yüksek mukavemet ve verim sağlamaktadır.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com