Connect with us

Genel

Göstergeli seviye sensörü 127 Mm – Elbe

Yayın Tarihi:

-

 

Uzay Makina Tic. ve San. Ltd. Şti’ nin 2014 yılı içerisinde satış ile imalatı ayırarak yoğunlaştıkları AR-GE yatırımları ilk meyvesini verdi. 2015 yılında açıklamaya planladıkları yeni ürünleri: Göstergeli Seviye Sensörü 127 mm – ELBE

 

Yağlama sistemlerinde, günlük hayattasıvı mekaniği ile çalışan araçlar (yağlama sistemi veya hidrolik kaldıraçlar) veya depolama amaçlı hidrolik tanklarda dolu, boşveya ara seviyeyi göstermesi bakımından seviye sensörleri büyük önem taşımaktadır.

 

Ürünün temel çalışma prensibi:

Hidroliktank içerisindeki sıvı seviyesi minimumun altına düştüğünde sensörün bünyesindeki elektrik switch uyarı vermektedir. Elektrik switch’ten alınan elektrik sinyali istenilen şekilde kullanılabilir ve yönlendirilebilir. Göstergeli Seviye Sensörü bünyesindeki elektrik switch’i hidrolik tankta ki sıvı seviyesini kontroletmekte kullanılabileceği gibi, makine bünyesindeki PLC kontrolünde de uyarımesajı olarak kullanılabilmektedir.

 

Gösterge bünyesindeki elektrik switch’i elektrikiletimine izin vermek veya elektrik iletimini kesmek üzere iki şekilde kullanılmaktadır:

Seviyesıvı göstergesi içindeki switch’in açık olması durumunda (NA): Sinyal sürekliaçıktır ve tank içerisindeki sıvı minimum seviyeye indiğinde sinyal kesilir.

Göstergedekiswitch’in kapalı olması (NK) durumunda ise elektrik sinyali kapalıdır ve tanktaki sıvı minimum seviyeye indiğinde switch sinyal vermeye başlar.

 

Özellikleri:

Başta yağ olmak üzere sıvıların seviye tespitinde kullanılabilmektedir:

  • Petrol ürünleri
  • Su, atık su, deniz suyu
  • Köpük (sıvı halde)

Teknik Özellikleri:

-Dayanım sıcaklığı : + 20 ile +80°C ‘lik ortam sıcaklıkları arası

– Bağlantı şekli: Standart

-Koruyucu kısmı alüminyumdur.

-Sızdırmazlık grubu Viton’dur.

-Kapaklar ve tüp yüksek kalite sentetik malzemeden üretilmiştir.

-Cıvata ve cıvata grupları çeliktir.

 

Switch Özellikleri:

-8W

-110Volt AC/DC

-0,25 amper

KorumaGrubu: IP65

 

Avantajları:

  • Sürekli ve kolay bir izleme
  • Sızdırmaz bir dizayn
  • Uluslarası normda standart bağlantı
  • Birçok farklı akışkanda çalışma imkanı
  • Yüksek sıcaklık dayanımı
  • Uzun ömür

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com